Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Frajerzy-poradnik najemcy

<p style="text-align: ...

Przysłuchałem się debacie prezydenckiej w TVP. Gdyby zebrać postulaty zmian w jedno, to w sumie powstałby całkiem sensowny jeden kandydat. Mam na myśli propozycje realne i takie do przepchnięcia na różnych szczeblach legislacji.

Problem polega na tym, że kandydatów jest nastu, a wybrany będzie jeden. Z różnych stron padają hasła, sugestie, propozycje.

Od jakiegoś też czasu na fejsie pisze do mnie facet z Mielca. Tam, gdzie trwa łapanka na najemców. Najpierw proponuję lekturę tego co napisał.

„Zainteresowałem Pana stroną wielu ludzi. Lokalny działacz KNP jest nawet chętny zorganizować konferencję na ten temat. Jest zniesmaczony wykańczaniem finansowo zaradnych ludzi. Ostatnio na jednym z mieleckich portali (agitującym za PIS) udostępniłem komentarz z linkiem do pana strony.

Frajerzy potrafili go usunąć. To właśnie jest obraz naszej opozycji w Polsce. Na razie nie widać w Mielcu żeby było zbyt dużo najemców. Mam nadzieję, że moi krajanie pójdą po rozum do głowy i chłodny umysł zwycięży.

W czasie gdy większość ludzi na strefie (mielecki obóz pracy ok. 12 tys. ludzi) zarabia nie więcej niż 1500pln stawianie luksusowego obiektu jest bez sensem. Nie chcę też tu wybijać się przez szereg, bo też początkowo byłem hura optymistą jeżeli chodzi o galerie. Uważałem, że to jest zbawienie dla miasta. Dzisiaj jednak po przeczytaniu z uwagą pana bloga już mam myślenie inne. Uważam, że powinno się o tym głośniej mówić. Niestety to jest jakiś temat tabu u nas”.

„Powinien pan zadbać bardziej o facebooka, wielu młodych czyta, lubi fan page. Udostępniając coś, ktoś lajkuje lub udostępnia. Zasięg jest na prawdę wielki. Zainteresowałem Pana blogiem Polskie Piekiełko. Mówili, że się z Panem skontaktują. Pozdrawiam jeszcze raz”.

„Wysłałem pana bloga gdzie mogłem znam jeszcze vice prezydenta miasta jemu to będę chciał jeszcze pokazać”.

„Napisałem do lokalnych mediów o pana blogu. Napisałem, że skoro informują o budowie. To może też niech poinformują o praktykach w tych firmach. Ciekaw jestem czy cokolwiek napiszą”.

„Konweskwentnie w mediach pojawiają się reklamy tego przybytku i moje komentarze niestety usuwają. Napisałem do nich z oburzeniem. To mnie wyśmiali”.

I takich ludzi jest wielu, którzy piszą i działają tak czy inaczej, ale coś robią.

Natomiast wracając do działacza KNP i ogólnie do różnych ruchów to zainteresował mnie kandydat Kowalski. Postanowiłem zadać mu kilka pytań. Nie zdążył jednak odpowiedzieć. Chciałem dopytać o to, czy faktycznie zbankrutował w galerii handlowej. W jego sztabie usłyszałem, że nie i chodziło mu o to, że galerie wybijają centra miast i rodzinne firmy.

Abstrahując od publicystów po debacie warto było posłuchać. Co do propozycji konferencji to blog jest taką konferencją na żywo. I nie mam ani wewnętrznej, ani zewnętrznej potrzeby, aby w nich uczestniczyć. Często kończy się biciem piany z której nic nie wynika. Prewencyjnie jak najbardziej.

Skuteczne jest „podaj dalej” choć nie każdy korzysta z neta i fejsa. Postaram się uaktywnić bardziej na fb i sprawdzać, kto, co pisze. Przyznam, że faktycznie często tam nie zaglądałem.

Czytelnikowi z Mielca dziękuję. Fajnie, że się zaangażował. Z tego co jednak widzę-jest takich osób coraz więcej.

A kończąc wątek debaty i dobiegającej końca kampanii. Myślę, że faktycznie idzie nowe. Jeszcze nie teraz. Jesienią. Będą zmiany. Jest zbyt wielu nie tylko wkurzonych, ale trzeźwo oceniających sytuację w kraju.

Czytelnikom jednak pozostawiam własny rozum, osąd i preferencje. Jedno jest pewne. W fotelu przed telewizorem nic się nie wydarzy, na grillu może być ciekawiej. Ale wg mnie warto i trzeba-połączyć jedno z drugim i trzecim i piątym. Przynajmniej to-jest wykonalne. Po to, by zmienić system.

Osobiście mam słabość do muzyki.

A Paweł dodaje: “chciałem zostawić wiadomość dla Maryny: a Ty całuj mnie!”)

Zobaczcie jak wyglądają zakupy w galerii “handlowej” Korona w Kielcach podczas gali bokserskiej. 


wniosek: przed podpisaniem umowy w galerii handlowej słyszysz pierdoły i kłamstwa-jak w kampanii wyborczej, po jej podpisaniu-nie ma już z kim rozmawiać. System retail tak jak wszedł -nie tylko do Polski jak w masło-skutecznie wyślizgamy. Wspólnie.

P.S. Serdecznie pozdrawiam uczestników szkolenia w Rzeszowie. Udanej lektury. Zapewniam Was, że jedna kampania się kończy, a kolejna zaczyna.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *