Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Wyjątkowo-poradnik najemcy

<p style="text-align: ...

Taki dostałem list i zdjęcie.

Niedziela, 10.05.2015. Moja żona na co dzień pracująca na kasie w supermarkecie, którego nazwa nie ma w tej chwili znaczenia, ma wolny dzień. Ale ona nie narzeka, lubi swoją pracę, kontakt z ludźmi i pracę w młodym wesołym zespole. Może nie zarobi kokosów, ale socjal jest na naprawdę niezłym poziomie jak na polskie smutne realia. Ale wróćmy do tematu głównego…

Skoro mamy razem wolną niedzielę i zaległe wejściówki do kina to pada szybka propozycja, że idziemy z dziećmi do kina na bajkę Scooby Doo, którą grają w niedziele do południa. OK – idziemy! Dzieciaki zadowolone wsuwają śniadanie w niespotykanym tempie skuszone wizją wypadu do kina, popcornu i coli, której na co dzień nie pozwalamy im pić 🙂

Godzina 9:45 wypadamy z domu aby około 10:00 spokojnie dotrzeć na miejsce. Parkujemy na podziemnym parkingu i idziemy spokojnie spacerkiem do kina – i wtedy zobaczyłem rodziców z dzieckiem. Zatkało mnie. Wychodzili z galerii handlowej z dzieckiem ubranym w komunijną albę. Myślę sobie co oni tu robią? Zakupy? Prezenty? Przecież to dziecko ma dzisiaj I Komunię! Mijając ich sięgam do kieszeni i wyciągam telefon by uwiecznić to co widzę, a w zasadzie w to co sam nie wierzę, że widzę…

Jak gdyby nigdy nic wychodzą z galerii i stają przy pomniku “Reksia” i robią sobie zdjęcia na tle galerii handlowej”.

Dziękuję panu i za list i zdjęcie.

Być może pan nie wie, ale pierwszy w Polsce ślub cywilny został zawarty w Silesia City Center w Katowicach, oświadczyny, modlitwy za górników w Chile uwięzionych pod ziemią… To już było. Nie wykluczone, że i porody będą organizowane w galeriach handlowych, bo skoro przybywa przychodni zdrowia to i porody nie są wykluczone. 

Obrona pracy doktorskiej też już miała miejsce w CH. W pustostanie. Pani Małgorzata Rozenau absolwentka ASP postanowiła właśnie tam bronić swojej pracy. Trochę komunikaty z megafonów przeszkadzały komisji, ale pani Rozenau jest doktorantką. Komisja siedziała w lokalu “po butach” – co się stało z bankrutem? Nie wiadomo. Temat doktoratu to “Oferta sezonowa” dotycząca relacji pomiędzy reklamą, a sztuką.

Dlatego proszę się nie bulwersować. Poza tym, tak między nami mówiąc-jeśli komuś to miejsce “podnosi ego” – to mnie nic do tego. Pan spogląda na komunie…przykład idzie z góry proszę pana. Jeśli w Żywcu proboszcz święci McDonalda, albo pralki w markecie to czego pan oczekuje?

Na “pocieszenie” biskup w Katowicach lekko się zagotował po poświęceniu żywieckiego McDonalda i wezwał proboszcza na dywanik w tej sprawie. I to jest budujące. 

 macdonald

To poświęcenie zostało obśmiane w sieci jesienią minionego roku (wiocha.pl). 

– K…wa obciach był na cały kraj. To ja rozmawiałem z proboszczem żeby tam był. Antek (burmistrz przyp.red.) też dostał po głowie. Pośmiewisko – mówi jeden z byłych samorządowców z Żywca.

– Ale powiedz mi, Antek nie czuje tego, że to lipa jest. Po co mu to było. Obyty facet i w coś takiego wszedł?

– Daj spokój. Nikt się tego nie spodziewał, że tak to zostanie odebrane przez ludzi. Proboszcz przez miesiąc nie odbierał telefonu. Myślałem, że się obraził… ale już sprawa się wyciszyła…

unnamed

Poświęcenie outletu w Białymstoku. Z prawej ksiądz prawosławny, z lewej katolicki z kropidłem. (zdjęcie dzięki uprzejmości portalu dziendobry.bialystok.pl.) 

Wniosek: przed podpisaniem umowy w galerii handlowej pamiętaj, że nie masz wpływu na “iwęty” za które płacisz. Niektóre mogą odstraszyć Klientów, a nie przyciągnąć – nikt Ci za to nie zapłaci. Doktoraty, śluby, zaręczyny, szachy – nie przyciągają Klientów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *