Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Dorzucamy się-poradnik najemcy

<p style="text-align: ...

Dziś o paczkach. Galerie handlowe i centra handlowe zaczęły „dopychać” pustostany podpisując umowy z Pocztą Polską. Jak grzyby po deszczu rozmnożyły się punkty Poczty Polskiej na płytkach retailu. W tym roku podobnie jak w poprzednich latach-pięć tysięcy osób starci pracę w ramach odejść „dobrowolnych” .

Różnica jest zasadnicza w tym sensie, że w ramach zwolnień grupowych odchodzący dostaliby od Poczty do kilkunastu pensji w ramach odprawy. W wersji „dobrowolnej” dostaną miesięczną. Nie znam treści tych umów w galeriach i kosztów jakie ponosi Poczta, ale jak wiemy czynsze z sufitu dobijają firmy i sieci. Te zdjęcia zrobiłem w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie tym razem-miłe zaskoczenie.

201504253234

 Ktoś podjął decyzję o lokalizacji w formie „kiosku” na pasażu-czyli taniej. 

2015042532351

Świetnie. Być może będzie to nowy trend i ktoś w Poczcie zaczął liczyć pieniądze, a nie wyrzucać je w błoto. To jest jak system naczyń połączonych. Płacimy irracjonalne kwoty za czynsz, a to z kolei uderza w pracowników Poczty i ich rodziny. Jest też taka możliwość, że Poczta Polska nie płaci. Byłoby to kolejnym dowodem na ściemę, że umowy i czynsze są „standardowe”-czyli takie same dla wszystkich. Ale jak wiemy ten „standard” to retailowa popierdułka mająca poważne konsekwencje.

Reasumując szkoda ludzi. Kolejnych etatów. Człowiek w tym systemie nie ma znaczenia. Poczta Polska pozornie ma wpływ na prosperity danego budynku. Proszę o tym pamiętać.

Wniosek: przed podpisaniem umowy w galerii handlowej pamiętaj, że Poczta Polska nie sprawi, że ktoś kupi torbę, buty czy spodnie. Po jej podpisaniu wychodząc z  torbami nie oczekuj, że ktokolwiek się do czegokolwiek dorzuci.

P.S. Zamówiona przesyłka-paczki do Wawy i Krakowa pójdą przez Pocztę Polską. Zawsze to parę groszy. Dorzucimy się do odpraw.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *