Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Kamil Durczok i żebrak-poradnik najemcy

<p style="text-align: ...

Praktyką na nie płacących czynszów czy innych opłat w galeriach i centrach handlowych jest odcinanie prądu. Taki sposób. Od nie dawna jednak kancelarie prawne-te od retailu czyli „obrony” galerii przyznały, że to nie jest zgodne z prawem. Ile takich przypadków w historii było?

Trudno powiedzieć niemniej jednak takie praktyki niedozwolone były. I nie można wykluczyć, że się już nie zdarzą. Podobna zasada jest generalnie w najmie-mieszkań-nie płacisz-odcinamy. Bez względu na powód, przyczynę, sytuację życiową, losową, nagłą.

Tyle tytułem wstępu.

-Przyjedź do Katowic, wejdź na piętro, zobacz jak padają firmy. Piętro wymiera. Była wystawa lego i przyciągnęła masę ludzi. Przez trzy miesiące obroty skoczyły w górę i miałem nadzieję, że wreszcie się będę odkopywał z długów. Teraz jednak znowu poleciało na łeb na szyję.

Coraz więcej pustych lokali, a z okien widzimy kolejną galerię, którą budują. Nazwali ja supersamem, ale tak naprawdę to pod płaszczykiem tej nazwy będziemy mieli bezpośrednią konkurencję…Masakra-mówi jeden z najemców dworcogalerii katowickiej…

Wygląda to tak.

201505270

 

201505271

 

201505272

 

201505274

Idę zobaczyć supersam. Przed dworcogalerią tętni życie. Ktoś na czymś gra, ktoś rozdaje ulotki, ktoś się śmieje, ktoś leży na chodniku. Jak w ulu. 

201505275

Zaintrygował mnie człowiek.

201505276

Pod nogami kartka.

201505277

Po ile ma pan te książki?

-Po pięć złotych.

-Ale co pan tu robi. Czemu tak?

-Panie…pamięta pan Targi Gołębi? Ochraniałem tam. Kiedy zawalił się dach zostałem ranny. Mam uszkodzony kręgosłup. Ledwo chodzę…

-A odszkodowanie?

-Nie mam nic. Miałem małą firmę ochroniarską. Zatrudniałem dwoje ludzi na etatach. Miałem kredyt. Podczas katastrofy uratowałem życie. To były dwie osoby. Byłem w szpitalu. Zostałem sam.

Włosi którzy mieli płacić odszkodowania rozpłynęli się w powietrzu. Moją sprawą zainteresował się były wiceminister sprawiedliwości Piotrowski. Ale zmarł. Jego żona teraz prowadzi naszą sprawę i wciąż nie mamy pieniędzy.

Komornik zajmuje mi rentę i zostaje mi 330 złotych miesięcznie…żona prowadziła mały bar, teraz leży sparaliżowana. Ludzie przynoszą mi książki. A ja je sprzedaję. Moja rodzina to żona i cztery psy. Nie wyrzucę ich z domu…

-Jakieś media o panu pisały, jakaś telewizja tu była?

-Nie. Pomógł mi Durczok.

201505278

-Kto?

-Kamil Durczok mi pomógł.

-Jak?

-On jeździł do baru mojej żony. Pogadał. I w tamtym roku jechał tutaj Stawową i mnie rozpoznał. Zatrzymał się. Wysłuchał. Żonie dał 2500 złotych a mnie 1500. Popłacił rachunki za prąd, bo mi w mieszkaniu odcięli. Nie wiem, jak to zrobił, ale na drugi dzień miałem już licznik, a jak pan wie na ponowne podłączenie trzeba czekać, tego tak od ręki nie zrobią. Bardzo mi pomógł…

Słucham. Nagle podchodzi człowiek.

-Panie…co to jest? Co to wszystko jest?

-Ale o co chodzi?

-Panie…Nie rozumiem tego jak można było, jak?Przecież to rodzina, przecież Ci ludzie to rodzina….

-Ale kto?

-No Kamil, Czyż, Kmiecik, Frosztęga…to jest rodzina…jak oni mogli mu to zrobić…???Byłem na pogrzebie Kmiecika, było tylu dziennikarzy, ludzi… Ja jestem w szoku po tym co mu zrobili…

-Nie wiem co mam panu powiedzieć.

Wracam do rozmowy ze “sprzedawcą książek”.

201505279

-Niech pan zobaczy. Tu jest wyrok. Jeden policjant mnie podał do sądu, że jestem oszustem, że jestem żebrakiem oszustem. Tu ma pan wyrok. Wygrałem sprawę. Sędzia powiedział, że mnie pomówili i uniewinnił. Pod galerię nie chodzę. Specjalnie tu jestem i teraz policja to moja ochrona. Przyjeżdżają zagadują, nie wyganiają…

2015052710

-Chce pan pomocy? Chce pan mediów? Potrzebuje pan tych książek?

-Tak proszę o pomoc. Jeśli pan może coś zrobić dla mnie to bardzo proszę.

Idę dalej zobaczyć ten supersam vel galerię handlową. 

2015052712

Praca wre. Ten projekt pogrąży dworcogalerię katowicką i najemców. 

2015052713

 

2015052714

 

2015052715

 

2015052716

Jutro podczas sesji Rady Miasta ma dojść do głosowania w sprawie budowy….kolejnej galerii handlowej w Katowicach. Mieszkańcy zapowiedzieli protest podczas sesji. Poinformuję Was z jakim skutkiem.

Tymczasem w imieniu tego człowieka. Który czeka od lat na należne mu odszkodowanie. Proszę Was o wsparcie. Wyślijcie mu książki. Dziś po południu dostanie ode mnie 100 sztuk „Przeliczonych”. Jak sprzeda. Dostanie kolejne.

wniosek: przed podpisaniem umowy w galerii handlowej pamiętaj, że mogą odciąć Ci prąd. Nie ważne, że nie masz na chleb. Taki drugi Kamil Durczok-może się nie zdarzyć.

P.S. Do katastrofy budowlanej w Katowicach doszło 28 stycznia 2006 roku. W hali przebywało ok. 700 osób. 65 osób zginęło, 170 zostało rannych. Po katastrofie polski rząd zmienił prawo umożliwiające zakładanie pozwów zbiorowych.17 poszkodowanych złożyło pozew. Do dziś. Czekają. 

P.S. Dziennikarz TVN Dariusz Kmiecik i jego żona Brygida Frosztęga -Kmiecik (TVP) wraz z 2 letnim synem zginęli podczas katastrofy w Katowicach w październiku minionego roku.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *