Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Krakowski mit-poradnik najemcy

<p style="text-align: ...

Okrzyknięte cywilizacyjnym sukcesem m. in. Przez Polską „Radę” Centrów Handlowych (czołowych ekspertów od retailu w Polsce), czyli Zintegrowane Centra Komunikacyjne wydają się być strzałem w biznesową „dziesiątkę”.  Jednak o porażce Poznań City Center i dworcogalerii katowickiej już wiemy.

Czas na okrytą nimbem tajemnicy i wiekopomnego sukcesu-dworcogalerię krakowską, gdzie rzekomo-jest tak wielu klientów, że nie ma możliwości, aby upaść.

Podchodzę spacerem do wejścia. Tym razem to mnie zagaduje ochroniarz.

-To pana samochód?

-Nie. A szuka pan właściciela?

-Tutaj nie wolno parkować. Poczekam.

001

-A jak tutaj jest? Czego pan pilnuje.

-Placu przed wejściem i w środku w galerii.

-A jak sytuacja najemców?

-Ciągłe zmiany sklepów.  Jeżeli spodnie tutaj kosztują 600 złotych, a na Tandecie, na targu mogę kupić 10 par, to kto tutaj ma kupować? Trampki po 300 złotych czy buty za 500 złotych to nie jest dla szarego człowieka. Te wielkie sklepy jakoś dają radę, ale te mniejsze, lokalne-nie mają szans. Padają. Najwięcej młodych ludzi kupuje kubełki, wie pan te fastfoodowe. Te restauracje mają Klientów. Znajomy miał w M1 stoisko z cukierkami. Czynsz to 6000 złotych, wezwał go dyrektor i poinformował, że podnosi mu do 10 tysięcy. Kolega zrezygnował. Ta propozycja była dla niego wybawieniem,  bo wyszedł bez kar. Kto kupuje tony cukierków? To nie ma przyszłości.

Przed wejściem zaczepia kobieta. Prosi o fajkę. I pieniądze.

002

-Przeganiają mnie ochroniarze z synem stąd, ale czasami udaje się parę groszy uzbierać. Mieszkamy w ochronce. Syn ma schizofrenię. Ja mam zwidy. Mną i synem opiekuje się psychiatra. Krakowski MOPS nam dopłaca do leków. Opiekuję się synem. Nigdy nie pracował. Takie czasy. Muszę sobie radzić.

W środku dworco-galerii spory ruch na perony. 

003

To miejsce zbiórek wycieczek. Do dworco galerii zjeżdżają pojazdy z całego miasta. Przystanki tak zrobione, żeby  przez nią przejść. Nabić ruch.

Dworcogaleria w obiektywie telefonu wygląda tak.

004

005

006

015

007

008

009

010

Co ciekawe otwarty magazyn Biedronki. Nikt go nie pilnuje.

011

A na zewnątrz to co z niego zniknęło. Czekolady, batony, udka z kurczaka, słodycze. 

012

013

Złodzieje sprzedają za połowę ceny. Towar schodzi szybko.

-Jaka policja? Jaka k…wa ochrona? Przeszliśmy po paru sklepach, zajrzeliśmy do magazynu Biedronki i jest. To jest wykroczenie-nie przestępstwo. Schodzą Milki jak ciepłe bułeczki. Siedziałem 18 lat w kryminale za podwójne zabójstwo. Wiesz co to Pruszków? Jadę do Zakopanego zobaczyć góry. Nie mam kasy. Dlatego kradnę. Nie boję się nikogo. Wczoraj wyszedłem i siedziałem do dzwona. Jestem z Warszawy. Sprawdź sobie. Bierz czekoladę. To mój prezent dla ciebie.

A na płycie dworca Służba Ochrony Kolei przygląda się pasażerom.

0141

Pokazuję zdjęcia tzw. „Ochronie dworca” z firmy Solid.

-A co nas to obchodzi? To nie jest nasza sprawa. Na policję niech pan to zgłosi. My się tym nie zajmujemy.

Wniosek: przed podpisaniem umowy w dworco-galerii handlowej pamiętaj, że ochrona ma czuwać na tobą, abyś nie kradł własnego towaru, Służba Ochrony Kolei nie wiadomo kogo chroni, policja legitymuje bezdomnych, Ochrona Dworca chodzi tam i z powrotem robiąc „wrażenie”, że kogoś lub coś chroni. Galeria w Krakowie i jej rzekome prosperity dotyczy być może tych, którzy płacą od obrotu, albo nie płacą wcale. Albo płacą grosze. Cała reszta to mit. Tak jak ta ochrona.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *