Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Kamil Durczok i żebrak cz.2-poradnik najemcy

<p style="text-align: ...

Mieszkańcy Katowic będą mieli nową, piękną, pachnącą i „potrzebną” galerię handlową. Podczas ostatniej sesji  retailowi dietetycy (radni) z nowym prezydentem na czele podnieśli ręce „za” na zamówienie inwestora.

Ci ostatni wsparli pieniążkami kampanię samorządową. Oczywiście wpłata wg prezydenta Marcina Krupy nie ma związku z planem zagospodarowania przestrzennego. A protesty mieszkańców zakończyły się apelem prezydenta miasta o „szacunek dla inwestora”. Ten sam prezydent zapytał protestujących, kto im zapłacił za protest.

Zastosował własną miarę najwidoczniej, bo ludzie  ze swoich pieniędzy kupili banery, zrzucili się. Prezydent Katowic  miał  „namaszczenie” „niezależnego” poprzednika. Musi pamiętać, że tak jak został prezydentem tak za niespełna cztery lata może wrócić tam skąd przyszedł. 

http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,72935,17867303,Sprawa_dla_CBA__Protest_przeciwko_budowie_galerii.html

Jednocześnie przypomnę, że za ten właśnie mechanizm został zwolniony urzędnik ze słupskiego ratusza, gdzie nowy prezydent miasta Robert Biedroń robi porządki i sam z siebie zawiadomił Centralne Biuro Antykorupcyjne, które bada papiery i sprawę. To ta sama ekipa „darczyńców”. Subtelna różnica w podejściu.

A teraz dobra wiadomość. 

201506031

Żebrak ze Stawowej tą drogą chce podziękować tym, którzy po publikacji sprzed kilku dni już bardzo pomogli. 

201506032

Tym razem mieliśmy więcej czasu. Wysłuchałem do końca tej opowieści.

-Po Kamilu Durczoku przyszła do mnie pani z Urzędu Marszałkowskiego, prywatnie. I ona mi płaci za miejsce tutaj 17,50 zł miesięcznie. Bo ja za to miejsce płacę. Przychodziła do mnie bardzo często i dawała mi pieniądze. Przychodził też dziennikarz Dariusz Kmiecik i zawsze wrzucał mi 20 złotych.

Odwiedzała mnie też pani Frosztęga i obiecała mi, że zrobi na mój temat reportaż dla Telewizji. Nie zdążyła… O tym, że tak długo czekamy na odszkodowanie, że nie mamy na życie, że zostaliśmy sami, a tak dużo mówiło się o tym, że dostaniemy odszkodowanie…

201506033

-A po tym, teraz tekście w internecie, czy gdzieś, przychodzą do mnie ludzie po książkę. Jedna pani mi zapłaciła sto złotych za nią. Ludzie zaczęli przynosić jedzenie, swoje stare książki. Przeczytali i przyszli. Zadzwoniła do mnie pani z Polski i prosiła o kod pocztowy, też chce pomoc mojej rodzinie. Ja teraz będę miał takie lepsze stojaki.

-Wielu ludzi mi mówi, że napisał pan prawdę. Dziękuję tym wszystkim ludziom. Jeśli mają jakieś ubrania, to proszę o pomoc…Moja chora żona tez serdecznie wszystkim dziękuje. W Katowicach Jest wielu wspaniałych ludzi. 

201506034

Adres dla zainteresowanych wsparciem.

Bogusław Rychter

ul.3 maja 11/25

40-096 Katowice

Tel.: 691 274 375

 

Wniosek: przed podpisaniem umowy w galerii handlowej pamiętaj, że w Poznaniu doszło do bojkotu PCC, protestu podczas budowy Posnanii, miało to wpływ na „frekwencję”. W Katowicach ok 3,5 tysiąca osób poparło protest. 

P.S. Testowo “uwolniliśmy” komentarze. Nie każdy ma skrzynkę z końcówką gazeta.pl. Jeśli masz coś ciekawego do powiedzenia co dotyczy wałów w galeriach handlowych, widzisz coś co się dzieje wokół to podlinkuj lub skomentuj. Dziel się przemyśleniami, spostrzeżeniami lub pisz na oson@vp.pl. Pozdrawiam. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *