Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Ile “oni” zarabiają?-poradnik najemcy

<p style="text-align: ...

Zaglądanie do czyjegoś portfela fajne nie jest. Wielu jest takich, którzy żyją tym, kto, ile i skąd. Warto wiedzieć dlaczego „przedstawiciele galerii” proponują najwyższe z możliwych stawki.

Bynajmniej nie z prozaicznej „zazdrości” czy tylko i wyłącznie ciekawości-warto o tym wiedzieć. Chodzi o zrozumienie mechanizmu i motywacji.

Wariant 1.

Przychodzi firma komercjalizująca do potencjalnego najemcy. To jest jakiś człowiek. Ten człowiek ma umowę z galerią handlową na podstawie której otrzymuje wynagrodzenie za podpisanie umowy.

Wysokość takiego wynagrodzenia to równowartość jednego lub dwóch czynszów. Czyli jeżeli za lokal 50 metrowy propozycja miesięcznego czynszu wynosi 15.000 złotych to rachunek jest prosty.

Wariant 2.

Ten człowiek ma umowę z galerią handlową, ale również kasuje przyszłego najemcę np. w wysokości jednego lub dwóch czynszów. Kasuje podwójnie. Czyli od najemcy i galerii. Przyjmując, że galeria płaci równowartość miesięcznego czynszu mamy w tym przypadku 30.000 złotych od głowy.

Biorąc to pod uwagę nie trudno zrozumieć dlaczego proponowane  są takie, a nie inne kwoty. Dziś dotyczy to w szczególności „nowych projektów” czyli nowych pasaży, galerii czy centrów handlowych.

Wariant 3.

W galerii handlowej jest człowiek, który odpowiada za „komercjalizację”.

Stawki jakie udało mi się ustalić to kwoty od 4000 złotych do ok.25.000 złotych miesięcznie dla dyrektora.

W niektórych przypadkach „człowiek od najmu” – z reguły o swojsko brzmiącej nazwie menager-do wypłaty dostaje premię.

Wariant 4.

Firma komercjalizująca „łapie” najemców na rzecz swojego pracodawcy w ramach umowy o pracę.

Są  to informacje źródłowe od ludzi, którzy w galeriach handlowych pracowali na różnych stanowiskach, a dziś wprawdzie wolą anonimowość, ale sam fakt, że dzielą się tymi informacjami jest bezcenny. Dla potencjalnych nabranych. Teraz już można zrozumieć skąd to nakręcenie, skąd to naciskanie, skąd te techniki manipulacyjne, skąd ten „optymizm” , te badania, dane i mapki.

download_20150622_214821

Wniosek: dziękuję tym, którzy zechcieli się podzielić tymi informacjami-dla innych. Warto o tych mechanizmach wiedzieć-przed podpisaniem umowy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *