Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

CV do apteki-poradnik najemcy

<p style="text-align: ...

Spada bezrobocie. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej. I tego się trzymajmy. Spadnie jeszcze bardziej w Bochni (małopolskie).

W ścisłym centrum miasta stoi okazały budynek. Z zewnątrz wygląda jak elegancka kamienica, ale w środku trwają intensywne prace. Powstaje w centrum w tym właśnie budynku galeria bocheńska tzw. „Solna”.

Co ciekawe trwa rekrutacja w aptece naprzeciw przyszłej, ale na razie wciąż niedoszłej galerii handlowej. Można przyjść do apteki i złożyć swoje CV. Stanowiska są różne. Od fryzjera przez makijażystkę, kasjerów, barmanów, nawet dekorator ma szansę. Jest tylko jeden szkopuł. To wielkie otwarcie trwa już wg różnych źródeł blisko dwa lata.

O rekrutacji trąbi lokalny portalik, drugi-konkurencyjny pieje z zachwytu, że już lada dzień galeria zostanie otwarta.

201506302

-Panie jak my to do grudnia skończymy to będzie dobrze-mówi mi jeden z pracujących w środku robotników.

Faktycznie roboty trwają, ale do końca jeszcze sporo pracy. Końca na razie nie widać.

Aplikację do pracy można też wysłać mailem. Przestrzegam jednak najemców przed podpisywaniem tam umów.

201506300

W 2013 roku przedstawiciel firmy komercjalizującej na portalu retailnet zapewniał, że „trwają ostatnie prace wykończeniowe” i trwają ostatnie zaawansowane rozmowy z najemcami. Przyznacie, że to dość specyficzne poczucie czasu wg retailu.

„Bocheńska Galeria Solna swoim zasięgiem obejmie nie tylko Bochnię, ale również okoliczne miasta. Bliska odległość od Wieliczki, Niepołomic, Brzeska i Krakowa oraz położenie miasta przy trasie A4 sprawia, iż dotarcie do Galerii Solnej jest łatwe i komfortowe. Łącznie w zasięgu bezpośredniego oddziaływania galerii znajdzie się ponad 260 tys. osób”.

201506301

To fragment teksu reklamowego. Przestrzegam przed dosłownym traktowaniem jego brzmienia. Wg autora tekstu tuż obok galerii „Solnej” w odległości kilkudziesięciu metrów ma się znajdować zabytkowa kopalnia soli. Ona jest i owszem, ale autor zdaje się nigdy w Bochni nie był i zapomniał dodać, że w odległośći kilkunastu metrów od tej galerii handlowej są delikatesy i społemowski sklep spożywczy. Kopalnia jest w zupełnie innym miejscu.

W Bochni jest już jedna duża retailowa galeria handlowa.

-Podpisanie tam umowy, to założenie sobie pętli na szyję-słyszę od ludzi dobrze zorientowanych w lokalnych realiach handlowych. Odwiedziłem i tę drugą galerię. Szału nie ma.

Ta w rynku ma niestety szansę nie tylko na pogrążenie małych najemców, ale w znaczący sposób uderzy w mocną markę jaką w Bochni jest lokalny Społem. Zastanawia mnie jednak czy faktycznie ta nic nie mająca wspólnego z solą galeria jest faktycznie skomercjalizowana, bo pianie w tym momencie o jej rzekomym sierpniowym otwarciu wydaje się być na wyrost i być może jest to wołanie do „tłumu” chodźcie-jeszcze macie szansę…

Sugeruję rozwagę w podejmowaniu decyzji, bo w tej branży-absolutnie wszystko-może się zdarzyć i pamiętajcie, że tutaj wszystkie chwyty są dozwolone-bez ochrony prawnej i bez wyobraźni przestrzennej.

Wniosek: przed podpisaniem umowy w galerii handlowej weź gruby margines na to co czytasz czy słyszysz. Rzadko jedno i drugie ma cokolwiek wspólnego z tzw. „prawdą” i tzw. logiką. Widzicie te ćwierć miliona ludzi zasięgu? A jedzie im tam czołg?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *