Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Z Bielska Białej-do Monte Carlo-poradnik najemcy

Sezon wakacyjny w ...

Sezon wakacyjny w pełni. Kto może, gdzieś jedzie. Morze, góry, ciepłe kraje. Jak wiadomo, w tym czasie „się nie kręci”, bo nie ma ludzi, ale już „po wakacjach ruszy”. Jak wiemy, nie ruszy. A jeśli, to drgnie. Drganie to też jakiś ruch. I takie drganie niemal konwulsyjne zauważył jeden z Czytelników w Bielsku Białej.

img_3443

Do Gemini bankrut Park (właściciel Rafał Sonik, filantrop, zwycięzca Rajdu Dakar) zjeżdżają jednak autokary nawet w wakacje. Nawet w Beskidach.

img_3444

Ważne jest to, że parking jest darmowy. Filantropijny dar „cudownego dziecka” z Krakowa z małopolski.

img_3445

Jesteśmy wdzięczni za wkład w rozwój lokalnej turystyki w ramach akcji Poznaj Beskidy. Ten manifest uznania zapoczątkował Jurek Owsiak który stwierdził na falach eteru Polskiego Radia, że pan Rafał „urodził się biznesmenem”- nie człowiekiem. Zatem mamy do czynienia z nadczłowiekiem. “Old manem”.

A w ramach festiwalu retailstock vel wódstokcs będzie okazja posłuchać filantropijnych mądrości i manifestu lidera Platformy Obywatelskiej na kraj. Słyszałem, że były prezydent popadł w depresję i że… sondaże poparcia poszły dla niego w górę-w sensie, że więcej ludzi dziś ocenia go dobrze niż jeszcze parę tygodni temu.

Odpowiadając na pytania zainteresowanych: przesyłka w postaci darujhovno.cz do panów dotarła. Bez informacji zwrotnej czy podziękowań. Jeśli pani Kopacz nadal będzie opowiadała bzdety o galeriach handlowych, czynszach, centrach handlowych czy Biedrach to też na taki prezent zasłuży. Na zakończenie swojej żałosnej kadencji i tragikomicznej akcji w pociągach, czy tramwajach. Ta dama wzbudza mediowstręt. Nie da się tego oglądać, czytać i słuchać.

Dlatego sugeruję wyjazd i jednak wypoczynek. W tym miejscu serdecznie pozdrawiam czytelników z Chorwacji (widać to w statystykach) życząc wspaniałych wakacji.

11

Gdybyście zajrzeli do Splitu to tam też retail się posadowił. To jedno z najpiękniejszych, starych miast doczekało się takiej retailowej nowotworowej galerii handlowej. Takie nove hovno w starym mieście.

21

Miejscowi architekci odmówili zaprojektowania tego budynku. Ich zdaniem w Splicie budowanie galerii było absurdem.

3

Znaleźli się jednak  architekci z Zagrzebia, którzy przygotowali projekt.

4

Co ciekawe ta galeria nie jest konkurencją dla nikogo, bo jest pusta. Zero klientów. Pieniążki zostały zalegalizowane.

5

W Chorwacji rosną galerie jak grzyby po deszczu. Zanim ta weszła do UE już galerie tam rosły. Na tym samym retailowym patencie. Podobne kloce, podobne projekty, ten sam marketing, te same hasła. W minionym roku otwarto dużą Ikeę „u Splitu”. Sieci się tam pchają, choć miejsca zdecydowanie mniej.

6

I rozjadą Chorwatów tak jak retail Polaków na patencie „standardowych umów”. Co ciekawe przekazy medialne w Chorwacji są następujące: w Polsce społeczeństwo jest zadowolone z prywatyzacji majątku, nikt nie narzeka i po wejściu do UE jest w Polsce dobrobyt.

Teksty mają na celu przekonanie Chorwatów do tego, żeby pójść w ślady Polski, że jest fajnie, jest super. Chorwaci widząc jak wielu Polaków wybiera tam urlop, faktycznie mają wrażenie, że bogaty zachód przyjechał na jeszcze nie bogate Bałkany. Zatem skoro tak jest w Europie to i u nas będzie dobrze, a nawet lepiej.

W Chorwacji polecam Konzumy. To taki odpowiednik Społem. Niech kasa zostanie w Chorwacji i pomoże „pobratymcom”.

7

Zainteresowanym zgłębieniem tematu relacji polsko-chorwackich polecam wpisać w google „biała Chorwacja” albo „biała Chorwacja małopolska”. O związkach, podobieństwach pomiędzy nami, a nimi, lub nimi, a nami. O bliźniaczych nazwach miast, o podobieństwie języka, o migracji. Ciekawy temat na wakacyjny czas.

8

I jeszcze parę zdjęć które dostałem. Z galerii w Barcelonie.

20150514_190837_resized

Byki zajęły boksy.

20150514_190844_resized

“Amerykąński” badziew po katalońsku.

20150514_191149_resized

Obładowani siatami pełnymi klapek.

20150514_191157_resized

I pustostan w Monte Carlo w księstwie Monako.

10

wniosek: przed podpisaniem umowy w galerii handlowej weź pod uwagę, że to konwulsje. Filmowe spektakle-nie wiele wnoszą. Klapki nie robią obrotu.

P.S. Podeślijcie w wolnej chwili zdjęcia z wakacji, spostrzeżenia. Włączycie się w ten sposób w ten kanał informacyjny, po to, by po wakacjach ktoś w ten kanał nie wdepnął.

P.S. La Sagradę Familię (Barcelona) rocznie odwiedza 3 miliony ludzi, a gh gemini jasna park w Tarnowie 7 milionów. W 2012 roku Chorwację odwiedziło 12 milionów turystów. Czujecie to flamenco po tarnowsku w wersji sonique story koncept now?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *