Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Dziecko za zdjęcia, z pasażu na bilboard -poradnik najemcy

<p style="text-align: ...

W galerii Port Łódź można dziecko na placu zabaw zostawić za darmo. Pod warunkiem że rodzic/opiekun wyrazi zgodę na zrobienie zdjęcia dziecku, rodzicowi. Do tego osoba dorosła podaje dane z dowodu osobistego, po czym przy odbiorze malucha składa wzór podpisu. 

To nowość w Polsce. Ta sieciowa marka wchodzi również do Polski. Na razie dziecko “za dane” można zostawić w Portugalii i Szwecji. Zdaniem tej pani za darmowy plac zabaw płaci zarząd.

port_d_03

Co więcej w galerii można “za darmo” wypożyczyć samochodzik dla dziecka. Należy jedynie zostawić wypożyczającemu dowód osobisty. Dowód można odebrać przy zdaniu samochodzika.

port_d_05

Port mocno reklamuje tę nowość. Ludzie są mocno zdziwieni, że wyciągane są ich dane osobowe plus nie wiadomo co się dzieje ze zdjęciami.

port_d_02

O ile można w takim razie zrezygnować z takiej usługi o tyle można trafić na bilboard lub folder-nie wiedząc nawet o tym.

port_d_062

Taka naklejka została zamieszczona w miejscu przy wejściu obrotowym. Niewidoczna dla Klientów.  Czyli króko mówiąc galeria zrobi Ci zdjęcie, a to z kolei możesz znaleźć w folderze reklamującym galerię handlową. Problem polega na tym, że jest to niezgodne z prawem czyli z ustawą. Niebawem do Portu przyjedzie kontrola w tej sprawie. 

Przy tej okazji zwracam uwagę na to, że sale zabaw nie mają racji bytu w galeriach handlowych w wersji płatnej. Nie inwestuj w to. Sale zabaw padają w całej Polsce. Wiedzą o tym “inwestorzy z zagranicy” dlatego też zarząd płaci za obsługę tej sali w zamian za dane osobowe. Klient nie płaci, ale daje dane osobowe. Dowód osobisty. I jeszcze mu zrobią- reklamowe zdjęcia. 

Wniosek: przed podpisaniem umowy w galerii handlowej pamiętaj, że nie masz do czynienia z profesjonalistami. To -trzymając się ich terminologii wobec najemców-życiowi nieudacznicy. Nie znają ustaw, przepisów. Pozyskiwanie tych danych jest przestępstwem. Czyżby o tym nie wiedzieli?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *