Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Skansen upadających budynków-poradnik najemcy

Propaganda systemu ...

Propaganda systemu retail ma się całkiem dobrze. Dzisiejszy tekst „handlowy” na portalu biztok jest tego kolejnym przykładem. Prezes zarządu Dekady Aleksander Walczak opowiada o tym, że galerie handlowe będą jeszcze większe. Tłumaczy, że to najemcy chcą większych powierzchni. Być może chodzi o Zarę, która czynszu nie płaci lub o kolejnych kolesi którzy o czynszu czytali gdzieś w branżowej prasie.

http://www.biztok.pl/biznes/galerie-handlowe-beda-jeszcze-wieksze-takie-sa-potrzeby-najemcow_a22158

Czyli galerie handlowe będą jeszcze większe. Wg dewelopera teraz czas na sklepy o powierzchni 500-1000 metrów kwadratowych. Walczak chyba ma jaja na myśli-nie wykluczone też, że własne powyżej średniej europejskiej wg Indexu  Iforex.

Prezes-co zrozumiałe-robi pijar. Niemniej jednak warto wiedzieć, że to rozpaczliwe wołanie o kolejne kredyty na których można przytulić kasę. Albo na budowie obiektu. Kolejne zdanie w tym tekście, bo nie nazwę tego tekstem prasowym dotyczy wysokości czynszów. Czyli spadać nie będą. Następna bzdura to hasło, że handel od początku rozwija się w galeriach handlowych. 

Kiedy do tych główek dotrze, że to koniec łapania frajerów do obozów handlowych? Że to koniec nagonki gości od sprawdzonych „modeli biznesowych”?  Walczak dodaje, że jeszcze przez 3-lata będą powstawały mniejsze galerie handlowe i…finito. Więcej nie będzie.  Sama nazwa zresztą zobowiązuje. Dekada-właśnie się kończy.

Poza tym „dziesięciolatki” się kończą. Czyli umowy zawarte w 2005 roku. Ileż trzeba żebrać, prosić, tłumaczyć, zachęcać i robić pokerową twarz żeby nie dać po sobie poznać jak rynek klęka wiedzą „zarządzający” poznańską Pestką. Kilkudziesięciu najemców czeka na ten dzień jak na zmiłowanie i „adieu” retailu. Galerie handlowe w Polsce to przeszłość. Lamus i skansen upadających budynków.

Blog zapadł w powakacyjny letarg. Czas się ogarnąć. Tym bardziej, że przed Zakopanem trwa nowa łapanka. Ciekawe prezentacje i zasięgi są milenijną szansą dla tysięcy handlowców z całego kraju. Trzeba to będzie wyciągnąć na światło dzienne. Bo szkoda, żeby się zmarnowało.

 

wniosek: przed podpisaniem umowy w galerii handlowej pamiętaj, że dziś już na starcie, na dzień dobry, nowy obóz handlowy-nie ma żadnej przyszłości handlowej.

Burgerlarge

 

Staropolskie przysłowie brzmi “Co za dużo to i świnia nie chce”. Brakuje jeszcze sieci CCC, Centro i Alibaby Kebaba (zdj.facebook.com)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *