Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Ołpendedor-poradnik najemcy

Na facebooku jest ...

Na facebooku jest interesujący fan page. Okiem eksperta spogląda na to co się dzieje w przestrzeni publicznej. Wachlarz poruszanych wątków jest długi jak stąd do Poznania. Pozwalam sobie tym razem z lekkim przymrużeniem źrenicy zacytować autora.

„Ostatnio mam wrażenie, że na budowie antymiejskiej i antyludzkiej monstrualnej galerii handlowej Posnania pojawia się coraz większa bieda. W stosunku do pierwotnych wizualizacji obiekt stracił zadaszenie, elewacja jakby już nie takiej jakości, zniknął przystanek tramwajowy i fontanna. Zapewne w ostatecznej wersji zobaczymy zamiast szkła dobrą i sprawdzoną tanią blachę falistą. Najwyraźniej Apsys zorientował się wreszcie, że obiekt nigdy się nie zwróci i zaczęły się tradycyjne oszczędności na materiałach.

 posnania1

Idąc dalej w analizie ukrytej symboliki w oficjalnych prezentacjach, zauważamy, że znajdujący się po prawej stronie wizualizacji autobus, pierwotnie pełen klientów, nagle ukazuje się nam zupełnie pusty. Autor w obawie o stanowisko, został zmuszony do ukrycia prawdziwego przesłania swojego dzieła, gdzie pusty autobus symbolizuje pustki w przyszłej galerii handlowej.

Kolejnym elementem zwracającym uwagę obserwatora są banery reklamowe na elewacji, których wcześniej nie można było ujrzeć. Banery symbolizują desperację najemców, bezskutecznie starających się przyciągnąć klientów do swoich unikalnych sklepów takich jak H&M czy CCC. Wieszanie baneru reklamowego, według współczesnego marketingu, jest ostatnim stadium degradacji marki handlowej. Jednak tutaj degradacja jest jakby naturalnie wpisana w koncepcję budowanego obiektu”.

https://www.facebook.com/lukaszenkoopolsce

Tyle autor ukrywający się pod osobą Aleksandra Łukaszenki. Jak twierdzi odbywa gospodarskie wizyty po kraju i uważnie przygląda się boomowi gospodarczemu.

posnania4Przyglądał się szturmowi jubilerów w Rzeczpospolitej na polskie galerie handlowe. https://www.facebook.com/lukaszenkoopolsce

posnania5

Odwiedził cud gospodarczy jakim jest dworcogaleria handlowa Poznaj City Center. Analizował ilość pustostanów. Geniusz rozwiązań komunikacyjnych. Analizuje cudo w Olsztynie.

posnania6

Zastanawiał się czy właśnie tam po relokacji najemców -nie zrelokować turystów z krajów arabskich. Masa wolnych przestrzeni-do zasiedlenia.

posnania3

Z podziwem spogląda i zazdrością na światowe-prosto z Bangladeszu-marki.

Dodajmy, że Posnania jest pokłosiem profesjonalizmu Grobelnego. Teraz podobno już dla siebie-szuka “działki”.

Co ciekawe Posnania zorganizowała iwęt pod nazwą ołpendedor. Każdy mógł przyjść i zobaczyć jak buduje się galerie.Na szczęście nikomu nic na głowę nie spadło.

Ale z moich informacji wynika, że będą puchy-oj będą.Nie podpisujemy tam żadnych umów. Mało tego. Zainteresowani najemcy analizowali umowy-z kancelarią Henclewski&Wyjatek. Ci skutecznie wybili im to z głów i portfeli. Niedoszli bankruci dostali folder reklamowy pn. “Przeliczeni-tajemnice galerii handlowych”. Skutecznie pomaga w podejmowaniu decyzji.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *