Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Bez cenzury-poradnik najemcy

W Stalowej Woli ...

W Stalowej Woli trwają przygotowania do otwarcia gh. Komercjalizacja okazała się niebywale trudnym zadaniem ze względu na to, że lokalne portale nie usuwały dyskusji i komentarzy na forach. Wybuchła gorąca dyskusja na temat czynszów, kar, manipulacji, fałszowanych map i próby świadomego wprowadzenia w błąd przyszłych najemców.

Właściciele portali internetowych nie usuwali komentarzy co niewątpliwie pomogło w  decyzji o niepodpisywaniu umów.

Zdezorientowani ludzie wymieniali się informacjami między sobą kto rzeczywiście podpisał, a kto nie i wówczas padło pytanie czy ktoś dysponuje mapką jak jest naprawdę czyli kto tam wszedł, a kto nie. Udało się uzyskać taką mapkę kilka dni temu zatem jest prawdopodobne, że galeria Vivo w środku będzie wyglądała tak.

SW_layout_no_53_v11_20150826_ec

Czy jest to wersja ostateczna?

Trudno powiedzieć, ale z całą pewnością komentarze najemców, franczyzobiorców i osób oszukanych na branżowych stronach internetowych- są usuwane. O ile jestem w stanie przyjąć ze zrozumieniem, że galeryjny fan page jest jak najbardziej nie tym miejscem, gdzie ktoś chciałby mieć słowa prawdy, o tyle portale dedykowane franczyzie, gazetki franczyzowe czy poświęcone zagadnieniom handlu-już nie. Bo jeśli mamy cenzurę, to zasadnym jest o tym napisać, że ją mamy.

Dlatego brak „negatywów” na stronach internetowych nie jest jednoznaczny z „pozytywem”. Jeśli nie ma w sieci informacji nt. bankrutów czy ludzi utopionych we franczyzie to nie oznacza, że dana sieć prosperuje. Warto o tym pamiętać i wiedzieć, że cenzura w retailu jest stosowana, i we franczyzie. I handlu czy usługach.

wniosek: przed podpisaniem umowy w galerii handlowej warto wiedzieć, że w sieci-jest stosowana cenzura.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *