Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Hotelomuzeum-poradnik najemcy

Jestem w trasie. ...

Jestem w trasie. Recepcje, kelnerzy, sprzątaczki. Miasta, miasteczka, wsie.  Jedne zadbane, drugie zapomniane powoli pustoszeją. Porzucone  gospodarstwa straszą dziurami po oknach. 

Z głośników radiowej jedynki na żywo dobiega lawina obietnic. Fala słów i pomysłów skąd wziąć na to czy tamto. Zero pomysłu co konkretnego stworzyć od podstaw. Zbudować czy odbudować. Nawet pomysł wskrzeszenia lubelskiego Żuka będzie się odbywał na niemieckiej licencji volkswagena. Żuk wróci na polskie drogi. Jednak nie na polskiej licencji. Dobre i to. Będzie nowy van.

Szukając pomysłu na organizację czegokolwiek tym razem ląduję w „dwa w jednym”. Pod Koszalinem. Hotel z kortami, placem zabaw, centrum spa i …muzeum. Miejscowość o dość niejednoznacznej nazwie Mścice. Hotel Verde.

wejscie

-Trzy lata temu otwarliśmy tutaj to muzeum i przyciąga  przejeżdżających ludzi. Wycieczki z dziećmi, rodziców. Dobudowaliśmy kawałek budynku. Działa jak magnes. Nie mamy statystyk ile osób rocznie odwiedza to miejsce, ale wciąż przybywa.

aldolfik

Te samochody odnawiamy w warsztacie i idą na sprzedaż do Niemiec.

wypas

To jest rynek wznoszący i przybywa pasjonatów starych samochodów. Uczestniczymy w wyścigach. To co tutaj jest wystawione-sprzedajemy.

wypas2

Zainteresowanie w Polsce rośnie, przybywa ściągających, remontujących i sprzedających.

 

 

wypas3

Nawet pan nie wie jak te ceny szybko szybują w górę.

 

201510194407

 

Samochód po renowacji kosztuje 170.000 euro, a w 2-3 miesiące później 190.000 euro. Coraz więcej młodych ludzi się tym interesuje. Nasz hotel jest rodzinnym miejscem, a nie jak w Hiltonach czy nie Hiltonach-mówi córka właściciela hotelu. Ceny niektórych pojazdów to 30.000 złotych, 70.000 złotych.

201510194397

Niebawem powstanie drugi hotel Verde w centrum Koszalina. Nie sieciowy. Nie franczyzowy. Nikt nie będzie narzucał nieżyciowych  rozwiązań, które w wielu przypadkach zarzynają ludzi. Biorców. Szczera otwarta rozmowa. 

201510194406

Hotel zarabia. Sukcesywnie się rozwija i rozbudowuje. Bez zadęcia. Bez słupków, arkuszy kalkulacyjnych, chorych pomysłów na podniesienie „sprzedaży” , bez sztywnych cen. Bez zmuszania do składania zamówień na produkty, które się nie sprzedają. Bez tajemnicy otoczonej nimbem sukcesu. Bez prokuratury, sądów i procesów. Bez wprowadzania w błąd. 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *