Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Nadchodzi James Bond-poradnik najemcy

Koncerty, iwęty, ...

Koncerty, iwęty, loterie samochodowe, czytanie bajek dzieciom czy kręcące się misie puchatki-to atuty galerii handlowych. Miejsce kultury, wypoczynku, relaksu, odreagowania. Miejsce spotkań zamożnych emerytów, coraz bogatszej „klasy średniej” i mnożących się jak króliki pod deszczu nowych firm.

W zasadzie co Polak to firma i biznes. Patrząc jednak perspektywicznie w przyszłość – usługi sprawnego przeprowadzania upadłości firmowych czy konsumenckich to jest temat na dziś i jutro. Tym niewątpliwie warto się zająć i zarabiać „jak w Stanach” na upadłościach, których przybywa i przybywać będzie.

201412042371

Ta statua niespecjalnie przyciąga degustatorów do przybytku gh Warmińskiej pana Miłka, który z ceny uczynił cuda i zbudował pomnik.

Gdzie można się odbić? W ochronie w galeriach handlowych, na kasie w Lidlu, w magazynie Biedronki lub/i magazynie Amazon.com. Pomalują Ci twarz-i będziesz jak Winnetou. Do tego doleją Ci szklaneczkę Belvedera i bis Bond-odmieni rzeczywistość. I jest na to szansa. Rusza premiera nowego Bonda. I skoczy frekwencja.

 Galeria_Krakowska_koncert

Po tym wstępie. Do rzeczy. Koncerty z punktu widzenia handlowego- nie mają najmniejszego sensu choć pozornie wydaje się, że połączenie jednego z drugim jak mawiają retailerzy „to fajnie”, „jest super”. Na ten koncert trafiłem w dworcogalerii handlowej w Krakowie.

Ruch. Napięcie. Oczekiwanie. Ochrona w pełnej gotowości.

Koncert_krakow

Nie, to nie James Bond. To wschodząca gwiazda muzyki  i łowcy autografów. “Łanie” z rogami na głowie czekają na swojego jelenia.

Galeria_Krakowska_koncert_2

Koncert Dawida Kwiatkowskiego przyciągnął tłumy fanów. Ale nie klientów. Na wspólnych płytkach “najemców” poszło trochę płyt.

Tymczasem portal natemat opisał m.in. historię żółtej ciżemki.Polecam.

„Przypadek polskich sklepów Bata mógłby być zadaniem do rozwiązania na maturze z matematyki. Płacisz 80-100 euro za wynajem metra kwadratowego sklepu – najwyższe stawki czynszów w tej części Europy. Zatrudniasz 8 osób do obsługi sklepu, które odbierają wolne za pracę niedziele oraz za nadgodziny. Miesięczny czynsz to 178 tys. złotych. Buty kosztują 300 złotych z tego 50 procent marży przypada dla ciebie. Ile trzeba sprzedać butów, aby zarobić? odpowiedź: ponad 1000, czyli tak dużo, że ten biznes się nie opłaca. 

Po kilka latach działalności handlowcom czeskiej marki spuchły głowy od liczenia. W kwietniu tego roku w dwa tygodnie zamknęli swoje 13 sklepów ulokowanych w centrach handlowych największych polskich miast. Zostały po nich zakurzone meble i pojedyncze sztuki butów. Trudno uwierzyć, że firma sprzedająca buty od Singapuru do Meksyku akurat w Polsce zaoferowała złe produkty i nie potrafiła prowadzić biznesu. Eksperci branży retail przebąkują, że Bata Polska padła ofiarą rekordowych w naszym regionie cen najmu powierzchni handlowej” (autor Tomasz Molga). 

http://natemat.pl/160603,z-wierzchu-bogactwo-i-swiatla-a-na-zapleczu-ciemnosc-i-placz-nad-dlugami-wstydliwe-kulisy-galerii-handlowych

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *