Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

„Można zarobić też na drutach”-poradnik najemcy

Przestrzegam przed ...

Przestrzegam przed podpisywaniem umów w gh Sadyba Best Mall w Warszawie. Z dnia na dzień podnoszą czynsz o 100 procent. A ściślej na zakończenie umowy. Kończy się umowa. Propozycja nie do odrzucenia i do widzenia. Tak to wygląda. Co można jednak polecić i na co warto zwrócić uwagę to promocja polskich projektantów odzieży. Tutaj zarząd jest elastyczny pod innym kątem.

 Od jakiegoś czasu zauważyłem jakby targ, bazar- w środku. Raz jest. Innym razem nie ma. Pojawia się i znika.

To polscy producenci ,którzy co jakiś czas wystawiają swoje prace przez kilka dni. Na czynsz się zrzucają. Jest osoba odpowiedzialna za organizację, która ustala z gh wysokość opłaty za stoiska i ci, którzy chcą handlować zrzucają się dzieląc między siebie koszty. Koszt małego stoiska w tym przypadku to 600 złotych za trzy dni lub 1200 w przypadku większego.

201511074455

 -Udaje nam się dogadywać i zarabiamy. Nie dobijam swojej marży czyli robię to bez swojej prowizji. Szukam chętnych do udziału i wystawimy się razem. Jest to opłacalne. Tutaj są tylko polscy producenci i projektanci. Podobne akcje robimy w Promenadzie i to działa, bo faktycznie dzieląc koszty jesteśmy w stanie zarobić. Szukam też miejsca w innych galeriach, ale nie ze wszystkimi da się porozumieć-mówi organizatorka z firmy o wdzięcznej nazwie Hultaj Polski.

201511074456

 -W każdym z nas jest trochę hultaja, takiego pazura i nasze produkty kierujemy do wszystkich. Nie mamy własnego sklepu, gdzieś przy ulicy. Dwie pracownie krawieckie pracują dla nas, a hultaj to fajna nazwa. Sprzedajemy w sieci, mamy fan page na facebooku- tam ciągle coś się dzieje. Wrzucamy kilka postów dziennie, ale są też osoby, które chcą dotknąć, zobaczyć na sobie. I to działa. Są niby też polscy producenci, którzy tak naprawdę szyją w Chinach…a mają polskie metki.

-Dobra,  ale dziś nie mówmy jacy to producenci. Dziś interesuje mnie to co jest fajne.

-Tutaj ich nie ma, a pozostali wystawcy mają naprawdę wiele ciekawych  własnych produktów-zapewnia menagerka Hultaja.

Dziękuję za rozmowę .

201511074460

 -Szydełkuję-mówi była księgowa Joanna z Warszawy.

201511074461

 -Ile czasu zabiera zrobienie jednej czapki?

-Nie ma reguły, ale jest to kilka godzin pracy. Z tym pomysłem ruszyłam tej jesieni. I sama wymyślam wzory. Te kompozycje kolorystyczne są niepowtarzalne i wyjątkowe- mówi Joanna.

Przyglądam się, fajne, pstrokate, oryginalne.

-Byłam kiedyś główną księgową w dużej międzynarodowej firmie. Rzuciłam pracę i poszłam na swoje. Kursy, szkolenia, rozwój. Założyłam firmę szkoleniową, byłam właścicielem i trenerem. Jednak nie miałam już ochoty tłumaczyć, że nie jestem wielbłądem i udowadniać, że jestem albo nie jestem kosmitą. Bo w firmie szkoleniowej ważny jest trener, prowadzący. Rynek jest trudny. Zamknęłam ją.

Głównie zajmuję się produkcją biżuterii. Nie mam siedziby, lokalu, czynszu. Znajoma znajomej przekazuje i sprzedaję. W internecie nie. Ja to bardzo lubię robić! A tutaj jestem pewna, że sprzedam wszystkie czapki)))I koszty mamy dzielone, bo są i tacy organizatorzy, którzy wynajmują kawał powierzchni, potem szukają wystawców i do czynszu dobijają jeszcze swoją marżę.

Kręcę się jeszcze przez chwilę. Dobry pomysł. Koszty dzielone. Polscy producenci, żaden Bangladesz czy szmaty z odzysku. Da się zarobić. I o to chodzi. Żeby za pracę coś jeszcze zostało. Zarabiają najmniejsi. I to jest fajne. Mnie się podoba. Aleje Mody-bo tak nazwano tę akcję to przyszłość. Najem na chwilę za rozsądną cenę. Gdzie będzie można znaleźć kolejną edycję i projektantów? Informacje są na facebooku.

201511074462

 

hultaj

 https://www.facebook.com/alejemody/?fref=ts

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *