Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Nie pozwólmy jej odejść.

Możemy się spierać, ...

Możemy się spierać, możemy sobie różne rzeczy zarzucać i nie zgadzać się w wielu kwestiach. Ale są takie momenty, że własne sprawy-trzeba odłożyć. Zapomnieć. I choćby czasowo podać sobie ręce, po to, aby je komuś podać. 

Taki wczoraj wieczorem dostałem list od jednego z najemców z Bielska-Białej.

-Jesteśmy w stanie coś zrobić?-zapytał.

„Jesteśmy rodzicami 4-miesięcznej Neli Julii. Nasza jedyna córeczka urodziła się z ciężką, siniczą wadą serca. Zbieramy pieniądze na operację ratującą jej życie, a czas nie jest naszym sprzymierzeńcem. Jej koszt to ponad 140 tys. zł. Poniżej przedstawiamy naszą historię.

 141

Jesienny wieczór roku 2014 był dla nas niesamowicie szczęśliwy. Wiadomość, że zostaniemy tak długo wyczekiwanymi rodzicami małej istoty, naszej małej Neli Julii była dla nas magiczna. Błogi stan szczęścia nie potrwał długo. Radość z oczekiwanego maleństwa została przeszyta niepokojem o zdrowie i życie naszego dziecka. Na drugich badaniach prenatalnych lekarze wykryli u Neli poważną wadę serca, którą ostatecznie potwierdzono po narodzinach (…)

 

W pierwszej dobie życia Nela trafiła do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka na oddział Intensywnej terapii noworodka. Szczegółowe badania pozwoliły lekarzom stwierdzić, że ten rodzaj zespołu wad serca wymaga interwencji kardiochirurgicznej w pierwszych miesiącach jej życia.

 

Złożony zespół wad wzniecił w nas potrzebę szukania specjalistycznej pomocy, która w największym stopniu rokuje szanse na  uratowanie życia naszej ukochanej córeczki. W swych poszukiwaniach natrafiliśmy na ślady wybitnego specjalisty w kardiochirurgii dziecięcej pracującego w Klinice Uniwersyteckiej w Münster Profesora Edwarda Malca. Po konsultacji naszej córeczki mając na względzie jej stan zdrowia Profesor zdecydował się udzielić nam pomocy w formie kwalifikacji Neli na zabieg kardiochirurgiczny w terminie przypadającym na styczeń 2016 r., podczas którego istnieje realna szansa na  zoperowanie zespołu wad przy użyciu jej własnych tkanek podczas jednej operacji kardiochirurgicznej.

 

Niestety koszt operacji znacznie przewyższa nasze obecne możliwości finansowe. Klinika oszacowała koszt operacji na wartość: 31 500 EURO,  tj. około 140 000 PLN. 

 

Kierujemy nasz apel o pomoc w uratowaniu życia naszej córeczki, aby zbliżające się nasze pierwsze Święta Bożego Narodzenia nie były naszymi ostatnimi. Nasza córka jest dla nas całym światem. Bądźcie cząstką naszego świata, jej przyszłości w normalnym zdrowym życiu…

 

Link do strony internetowej córki w fundacji “Mam Serce”:

http://mam-serce.org/komu-pomagamy/3-dzieciaki/543-komu-pomagamy-nowi

 

Link do udzielania pomocy poprzez serwis DotPay:

http://mam-serce.org/formularz-darczyncy-nela-czuluk-olejnik

 

Facebook:

https://www.facebook.com/Nela.Julia.Czuluk.Olejnik/?fref=ts

 

Z wyrazami szacunku rodzice Neli Julii 

Andrzej i Patrycja

 

Ps. Pomóc Neli można wpłacając pieniądze na konto Fundacji Mam Serce. Fundacja nie pobiera żadnych opłat i 100% darowizn przekaże na operację naszej córeczki.

Liczy się każda, nawet najdrobniejsza kwota, która przybliży nas do celu”. 

 

Zarząd Galerii Handlowej Gemini Park w Bielsku Białej wyraził zgodę i nieodpłatnie przyjmie rodziców Nelli. Będą dostępni przy stoliku z informacjami jak pomóc w dniach 05-06.12.2015.

-Rozpropagujemy to naszymi kanałami. Chcemy też pomóc-mówi Krzysztof Gaweł prezes spółki zarządzającej w Gemini Holdings.

Rodzice Nelli będą też dostępni w galerii handlowej Sfera w Bielsku Białej. 28-29.11.2015.

Jest mało czasu. Zostało 5 tygodni do zebrania pieniędzy. Rodzice chodzą po bielskich osiedlach od domu do domu i zbierają pieniądze. Uzbierali 20 tysięcy. 

 

12109249_1005196372852847_3105146321996085703_n

Oto dane do przelewu:

 

Fundacja Mam serce

ul. Wita Stwosza 12

02-661 Warszawa

Nazwa banku: Millennium Bank

Numer konta: 26 1160 2202 0000 0001 6899 7325

Tytuł przelewu: Nela Olejnik

 

 

WPŁATY Z ZAGRANICY:

w walucie EUR: PL23 1160 2202 0000 0001 7599 1564

 

w walucie USD: PL50 1160 2202 0000 0001 7599 1660

 

SWIFT przy przelewach z zagranicy: BIGBPLPW

 

P.S. W związku z tą “akcją” blog zapada w stan hibernacji do przyszłego tygodnia. Chcemy uruchomić też media. Sprawą zajmie się Gazeta Wyborcza i Dziennik Zachodni i być może ktoś jeszcze. Nie tylko gh nauczone różnym doświadczeniem nie chcą wpuszczać Fundacji, bo -jak wiemy-nie wszystkie działają tak jak powinny, czyli krótko mówiąc okradają ludzi. Caritas, PCK  czy Szlachetna Paczka to co innego-to instytucje zaufania publicznego i mają swoją wypracowaną renomę. Media też nie chcą zajmować się tego rodzaju tematami, bo ludzi potrzebujących jest masa. Jeżeli możesz to wykop to i udostępnij.

P.S. Fundacji sugeruję rejestrację na stronie www.siepomaga.pl. Uzbierali blisko 50 milionów złotych na różne cele. Warto i tam spróbować.

 

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *