Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Aramisy Europy-poradnik najemcy

Tzw. „klasa ...

Tzw. „klasa polityczna” się przeliczyła i każdy PR ma swoje granice. Łącząc się w bólu z Francją ta sama „klasa” zapomniała o rosyjskich turystach i o tym, że tzw. klasa robotnicza czyli gawiedź to widzi. Cynicznie najpierw niektórzy stali się Charlim Hebdo-czyli częścią francuskiego szmatławca, który najpierw napluł na islamistów, potem urządził kwestę zarabiając na redakcyjnych trupach miliony euro w geście solidarności. Potem napluli na papieża Franciszka i cały świat tzw. „chrześcijański”, a ostatnio wyśmiali ofiary zestrzelone w drodze powrotnej z Sharm El Sheik. Wyśmiali. Więc wywołują rewolucję. A dziś płaczą.

Tymczasem prezydent Francji chwali się w swojej nie dawno wydanej autobiografii, że udało się obejść embargo nałożone na Syrię i Francuzi robią kasę na handlu bronią nie przejmując się tym, że jest wymierzona w nich samych. Ciekaw jestem „jedynki” w Charlim Hebdo i tym razem wyśmiania niewinnych ofiar z Paryża.  Pogróżki Hollanda są śmieszne jak i on sam uciekając przed tabloidami na skuterze ulicami Paryża-udając się na schadzkę ze swoją nieoficjalną wybranką. Cokolwiek nie mówić o naszych prezydentach to takich jaj nie wyprawiali i w tym zakresie mogą być wzorem dla innych. Deweloper Trump kandydat na prezydenta USA  tymczasem żałuje, że Francuzi nie mają dostępu do broni-jak w Stanach-bo byli by bezpieczniejsi.

I takie serwują przekazy. A gawiedź widzi. Ale gawiedź przestała nią być. Francuskie molochy podbiły gospodarczo Polskę. Od oszołoma, przez liroja merlina na karfurach kończąc.  Pasują na muszkieterów i machają szpadą przed nosem zakładając kapelusz a la Aramis. A we Francji jest bieda.

Do emigranckich dzielnic Marsylii lepiej nie wchodzić, bo strach już dawno sparaliżował nie jedną dzielnicę tego portowego miasta. Mania wyższości i niechęć do innych nacji też są francuską domeną. Nie uczą się języków obcych, wyhodowali pokolenie 1200 euro (tzw. smig), a najbardziej popularnym słowem jest „chomage” i czerwony dywan na południu tego nie zmieni.  Dlatego jestem cięty na te przekazy i próbuję znaleźć coś wartościowego nie zawieszając tricolores.  

Obiektywnie przyjęli wielu Polaków np. do tamtejszych kopalni (Nord Pas de Calais) . Stara Polonia francuska powoli wymiera ciesząc się grą w bule na żywieckim polu nad Sołą. Koloniści z kraju Napoleona dziś są w szoku. Jak i cały tzw. cywilizowany świat. Groźbami nic nie zmienią. Muszą się uczyć-a tego nie potrafią-od innych. Więcej szacunku monsieur. Jest takie przysłowie które się sprawdza w wielu kontekstach również systemu retail-jak Kuba Bogu-tak Bóg Kubie. Niby nie warte, bo polskie?

Trampkom zawdzięczamy Państwo Islamskie, które w głównym wydaniu wiadomości jeden z polskich komentatorów opisał tak: „Państwo Islamskie to franszyza. Powstają nowe franszyzowe oddziały, a nad nimi jest Kalifat”. Dlatego nie byłem Charlim, ale świeczkę należy zapalić. Wchodząc w „biznes” nad Wisłą. Przestrzegam. Polaków w wielu przypadkach traktują z pogardą -jak śmieci.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *