Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Franczyza “Fakty i mity”-poradnik najemcy

Duże marki dbają o ...

Duże marki dbają o wizerunek. Nienaganny. Jeśli coś wycieknie do sieci to z reguły znika. Mamy jednak kilka wpisów. Nie zostały wyczyszczone. Regułą jest usuwanie niewygodnych komentarzy z portali dedykowanych franczyzie, podobnie z galeriami handlowymi z którymi franczyza jest ściśle związana.

 

Wiemy, że z komentarzami w sieci bywa różnie. Ale trudno uznać, że te są bezpodstawne  i wymyślone przez ludzi. Warto je przeanalizować tym bardziej, że w całości zostały przekazane zarządowi Intermarche, który ustosunkuje się do tych kwestii.

 

„Łamanie zasad etyki Polskiej Organizacji Franczyzodawców przez Grupę Muszkieterów, a przecież są Zrzeszeni w Państwa Organizacji.

Rekrutacja, ogłoszenia, ujawnianie

  1. Ogłoszenia w sprawie rekrutacji indywidualnych franczyzobiorców powinny być pozbawione jakichkolwiek niejasności i wprowadzających w błąd deklaracji;
  2. Wszelkie publicznie dostępne materiały dotyczące rekrutacji, materiały reklamowe i ogłoszenia zawierające bezpośrednie lub pośrednie odniesienia do możliwych do osiągnięcia w przyszłości rezultatów, liczb lub dochodów, których mogą się spodziewać indywidualni franczyzobiorcy, powinny być obiektywne i nie mogą wprowadzać w błąd;

Grupa Muszkieterów wprowadza w błąd swoich przyszłych Franczyzobiorców poprzez ujawnianie Im badań rynkowych, które są zawyżane, aby pozyskać Franczyzobiorcę na daną lokalizację sklepu.

 

GRUPA MUSZKIETERÓW NIE UJAWNIA ŻE JEJ JEDYNYM I NADRZĘDNYM CELEM JEST POBIERANIE CZYNSZU ZA SKLEP W KTÓRY INWESTUJĄ. HANDEL I SAMA MARKA JEST PRZY OKAZJI!, TAK ABY KROKUS SP.ZOO, CZYLI SPÓŁKA KTÓRA JEST INWESTOREM W NIERUCHOMOŚĆ, MOGŁA ZARABIAĆ NA CZYNSZU, KTÓRY JEST POBIERANY OD FRANCZYZOBIORCÓW! WŁAŚCICIELEM  KROKUSA JEST OCZYWIŚCIE GRUPA.

  1. W celu umożliwienia przyszłym indywidualnym franczyzobiorcom uzyskania pełnej wiedzy przed podpisaniem przez nich jakichkolwiek wiążących dokumentów powinni oni, w odpowiednim czasie przed podpisaniem tych wiążących dokumentów, otrzymać egzemplarz aktualnego Kodeksu Etyki, a także otrzymać na piśmie pełen i dokładny zestaw informacji istotnych dla stosunków franczyzowych;

Grupa Muszkieterów nie przedstawia przyszłym Franczyzobiorcom wzorów umów, zabezpieczeń, przed ich ewentualnym planem wejścia do Grupy. Dokumenty takie otrzymują dopiero gdy przejdą kilkumiesięczne szkolenia, a wtedy na ogół porzucili już swoją dotychczasową pracę i nie mają wyjścia i podpisują bandyckie umowy, gdyż Grupa Muszkieterów wywiera na nich ogromny nacisk, ukazując, że nie mają wyjścia. Niestety ludzie Ci podpisują te umowy, gdyż już są bez pracy i stracili na ogół bardzo dużo czasu szkoląc się.

Cała Prawda o GRUPIE MUSZKIETĘRÓW: Jak francuska grupa wykorzystuje swoich polskich franczyzobiorców i kto na tym zarabia.

 

ZNAM TO BARDZO DOBRZE, CAŁY TEN UKŁAD ZAMKNIĘTY! CI KTÓRZY ZACZĘLI O TYM MÓWIĆ ZOSTALI WYWALENI Z GRUPY, BYLI TO MIĘDZY INNYMI DYREKTORZY I INSPEKTOROWIE.

 

MÓWIĄ O TYM RÓWNIEŻ BARDZO GŁOŚNO NOWI FRANCZYZOBIORCY KTÓRZY ZOSTALI WCIĄGNIĘCI W TĄ MACHINĘ I DZIŚ JUŻ NIE MAJĄ WYJŚCIA BO NIE MAJĄ NA OGÓŁ JUŻ NIC!!!! I MUSZĄ W TYM TKWIĆ. JA NIE MUSZĘ SIĘ BAĆ BO NIE JESTEM ICH  PRACOWNIKIEM I ICH NIEWOLNIKIEM, WSTRZYMAŁEM WSZYSTKIE KONTRAKTY Z NIMI, BO NIE CHCIAŁEM ZEJŚĆ JUŻ CAŁKIEM NA DNO. CHOĆ JESTEM BARDZO MOCNO POD KRESKĄ, ALE TO JEST SAMO ŻYCIE. WIELE OBIECALI, ALE MNIE OSZUKALI.

MÓWIĘ TU W IMIENIU TYCH KTÓRZY ZOSTALI OSZUKANI, ORAZ ABY OSTRZEC TYCH KTÓRZY CHCĄ TAK WSPANIALE ZMIENIĆ SWOJE ŻYCIE!

TO JEST PAŃSTWO W PAŃSTWIE!!!!

Grunt pod budowę marketu:

1. Jak wybiera się działki:

właściciel działki zgłasza się do Grupy Muszkieterów, lub Grupa sama znajduje grunt
następnie; Aderonowie funkcyjni; kontaktują się z właścicielem i ustalają z nim zasady:
* ustalają z nim cenę za działkę np. na poziomie 200 zł/m2, przyjmijmy że jest to np. 1 ha = 2 mln
*każą mu wystawić ofertę na na 350 zł/m2 = 3,5 mln

Aderonowie przepychają to w Grupie, bo przecież kto podejmuje decyzje? No właśnie Ci Aderonowie, lub ich najbliżsi koledzy w Grupie
ILE JEST PRZEPŁACONE 1,5 mln; średnio 75-100% kto na tym zarabia Aderonowie!

Grunt kupuje Krokus sp. zoo, bo to jest spółka celowa; Inwestor zastępczy;, prezesem jest ta osoba co prezes ITM Polska sp zoo, czyli spółka nadrzędna, właścicielem Krokusa sp zoo jest oczywiście spółka celowa ze strony Grupy Muszkieterów czyli kto jest właścicielem gruntu, na końcu właścicielem jest Francuska Część Grupy Muszkieterów, i to oczywiście za zgodą odpowiedniego Ministerstwa.

KTO ZA TO ZAPŁACI? PRZYSZŁY FRANCZYZOBIORCA PŁACI CZYNSZ OD WARTOŚCI ZAKUPU!!!!

2. Jak się buduje markety?

Grupa wysyła do Generalnych Wykonawców (GW) zapytania ofertowe
oczywiście GW jest tylko kilku, tych którzy są poukładani z Aderonami
ceny właściwie są ustalone i z góry zaplanowane, że nie schodzi się poniżej pewnego poziomu ceny bo wtedy Aderonowie nie dostaliby swojej doli.

GW podpisuje umowę, no i tu oczywiście jest jeszcze czas, żeby wyciągnąć kasę od GW jeśli GW nie da doli Aderonom, to oczywiście umowa przewiduje że jeśli Grupa Muszkieterów nie przekaże placu budowy GW w określonym terminie to umowa wygasa, bez żadnych konsekwencji ze strony Grupy
jeśli GW nie da ustalonej doli to się go wyklucza i szuka haków na niego żeby broń Boże czasem nie chciał podskakiwać Aderonom, no i GW grzecznie odchodzi ze skulonym ogonem, żeby nie dostać jakieś kary.

JA DAŁEM JEDNEMU NA BUDOWIE W SANDOMIERZU, A NA KOŃCU MNIE OSZUKAŁ I NIE ZAPŁACIŁ MOJEJ SPÓŁCE PONAD 1 MLN ZŁ, NA SZCZĘŚCIE POMÓGŁ MI INNY ADERON, KTÓRY WYPŁACIŁ MI ZALICZKĘ NA INNĄ BUDOWĘ I DZIĘKI TEMU NASZA SPÓŁKA NIE PADŁA DO KOŃCA, ALE GRUPA SIĘ WYKPIŁA I NIE CHCE WZIĄĆ ZA TO ODPOWIEDZIALNOŚCI ORGANIZUJE SIĘ NOWY PRZETARG NA BUDOWĘ I WYBIERA NASTĘPNEGO CHĘTNEGO DO DANIA ADERONOM HARACZU!
no i jeśli da, to GW buduje a jak to się ma do ceny? Średnio 1 sklep to ok 5-6 mln, z tego Aderonowie dostają 10-15%. oczywiście każdy wtedy zarabia, GW też zarobi 10-15%, bo cena tak jak wspomniałem jest ustalona
ILE SIĘ PRZEPŁACA – 10-15% , 1 mln na 1 budynek.

KTO ZA TO ZAPŁACI? PRZYSZŁY FRANCZYZOBIORCA PŁACI CZYNSZ OD WARTOŚCI BUDOWY!!!!

JAKI Z TEGO MORAŁ?
Przyszły Franczyzobiorca jest już z góry skazany na  to wszystko i na niepowodzenie!!!!!!!!!!!!
zapłaci on czynsz w wysokości 1-1,2% wartości inwestycji/m-c
w normalnych okolicznościach byłoby to:
* grunt 2013; 2 mln
* budowa 2013; 4-4,5 mln
łącznie NORMALNIE BYŁOBY TO: 6-6,5 mln / 96 mcy (8lat) = 62-65 tys/m-c umowa na 10 lat
ale tam nie ma normalnych okoliczności!!! wszystko jest układem zamkniętym
ile zapłaci w tym całym układzie?
* grunt – 3,5 mln
* budowa 2013; 5-6 mln
łącznie W TYM UKŁADZIE TO: 8,5-9,5 mln/96 mcy (8 lat) = 88- 100 tys/m-c umowa na 10 lat

ile przepłaca za czynsz Franczyzobiorca: 25-35 tys netto/m-c, a do tego Grupa dodatkowo zarabia czysty czynsz przez okres w latach 9 i 10 umowy.

Ile to jest? PRZEPŁACACIE OK 3-5 MLN PRZEZ OKRES 10 LAT, I TO WY FRANCZYZOBIORCY JESTEŚCIE ZA TO ODPOWIEDZIALNI, ABY SKLEP NA TO ZAROBIŁ!!! JAK NIE TO WAM ZABIERAJĄ ZABAWKI I SZUKAJĄ NASTĘPNYCH JELENI DO TEJ ZABAWY.

NO I JAK TO SIĘ MA DO WASZEGO ŻYCIA?
sklep ma wysokie ceny, bo gdzieś musi ukryć koszty czynszu – W PRODUKCIE na początku są robione mega promocje to macie klientów, bo jest tanio, ale za to płaci Wam Grupa, to takie ściemnianie, aby Was zachęcić do niewolniczej pracy.

Co dalej?

Sklep ma coraz mniej klientów, w końcu nie starcza na czynsz, ale…
grupa Cię klepie po plecach, ze to początek, ze to normalna sytuacja, a tak naprawdę:
zawyżyli badania rynku, aby zmusić Cię do podpisania tych wszystkich bandyckich umów, weksji, poręczeń

Ty zaczynasz się zastanawiać, ale Ty i Twoja spółka jesteście już tak zadłużeni wobec Grupy, że już nic nie możecie zrobić, i… robicie i podpisujecie wszystko co Wam podłożą, a czemu się nie wycofacie?

Bo pewnie wstydzicie się przed rodziną, przyjaciółmi, znajomymi, bo przez ostatnie 2-3 lata opowiadaliście im, jaka to wspaniała grupa, że zmienicie swoje życie, że będzie właścicielem marketu, czyż tak nie jest????
pewnie, ze tak jest i jest to zrozumiałe.

Jak już Grupa przejmie Twoją spółkę, a Ty zostaniesz już Tylko kierownikiem sklepu, to będziesz to ukrywał, bo wstyd zeżre Cię od środka, bo już nie masz domu, mieszkania, totalnie Nic, jesteś już Tylko niewolnikiem GRUPY MUSZKIETERÓW, ALE ONI POWIEDZĄ ŻE CI POMOGLI, ŻE PRZEJĘLI TWOJE DŁUGI!!!!, DŁUGI W KTÓRE SAMI CIĘ WCIĄGNĘLI!!!

I TAK JEST W 4 NA 5 SKLEPÓW KTÓRE POWSTAŁY NA PSEUDO FANTASTYCZNYCH BADANIACH RYNKU ORAZ NA TYM CAŁYM ZAMKNIĘTYM UKŁĄDZIE ADERONÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NO ALE WSZYSTKICH NIE WYRZUCĄ, BO KTO BY PRACOWAŁ NA CZYNSZE????, KTO BY KRADŁ? KTO BY TYM WSZYSTKIM ZARZĄDZAŁ, TĄ MACHINĄ DO ZARABIANIA PIENIĘDZY?

ALE TO NIE WSZYSTKO!!! GRUNT I BUDOWA TO POCZĄTEK, JEST JESZCZE DZIAŁ CEN W GRUPIE – część ODPOWIEDZIALNA ZA TZW. REFERENCJONOWANYCH DOSTAWCÓW.

3. zakładamy że jest już grunt i sklep został zbudowany
sklep potrzebuje jeszcze się wyposażyć
* regały
* całe zaplecze
* lodówki
* zamrażarki
* meble
* kasy
* komputery
* systemy

tu też wszystko jest ustawione
wybrani są tzw.  referencjonowani dostawcy, jest ich kilku w danym zakresie dostaw wszyscy mają ustalone ceny, a Ty NIE MASZ PRAWA NEGOCJOWAĆ Z NIMI CENY, BO TAM JEST JUŻ WSZYSTKO USTALONE. JAKIM PRAWEM MASZ PYTAĆ CZEMU TAK DROGO? KIM TY w ogóle JESTEŚ FRANCZYZOBIORCO? TY JESTEŚ TYLKO ZWYKŁYM PETENTEM, NIE WYCHODŹ PRZED SZEREG
A JAK POWSTAJE TA CENA ZA DOSTAWY?:
wszystko jest ustalone dokładnie tak ja w innych sprawach
dostawca układa się z Aderonami co do ceny
średnio wyposażenie sklepu to 1-2 mln na samo wyposażenie bez towaru
dostawca daje cenę ustaloną, przyjmijmy 2 mln łącznie wszyscy dostawcy na 1 sklep
normalna rynkowa cena to około połowa z tego, czyli przepłacasz 100%
i co najważniejsze to TY FRANCZYZOBIORCO I TWOJA SPÓŁKA KUPUJE TE WYPOSAŻENIE NA WŁASNY ROZRACHUNEK I ZA WŁASNY KREDYT, KTÓRY OCZYWIŚCIE PODŻYRUJE CI GRUPA, BO CI CO MIELI WZIĄĆ TO JUŻ SWOJE WZIĘLI, A JAK COŚ SIĘ SYPNIE, TO I TAK GRUPA PRZEJMIE DŁUG A Z CIEBIE ZROBI NIEWOLNIKA TAK SAMO JAK PRZY CZYNSZU

PRZEPŁACASZ ŚREDNIO 100% CZYLI OK 1 MLN, A ADERONOWIE FUNKCYJNI SIĘ BOGACĄ TWOIM KOSZTEM.

4. A CO BĘDZIE JAK TO WSZYSTKO PĘKNIE? Jak wszystko pierdolnie, jak w końcu to padnie?

nieruchomości nie biorą czynnego udziału w rynku, Grupa je sprzeda lub wynajmie innej sieci
swoją markę zabiorą lub zlikwidują Grupa tak naprawdę nie bierze czynnego udziału w rynku, żyje wyłącznie z prowizji, z organizacji tego wszystkiego, mają tylko 1 cel, zarabiać na czynszu, bo wszystko podpisują albo jacyś pełnomocnicy, a zakupy i zobowiązania bierze na siebie Franczyzobiorca.

A TY FRANCZYZOBIORCO?
ZOSTANIESZ Z OGROMNYM DŁUGIEM
TO TY JESTEŚ ODPOWIEDZIALNY ZA ZAKUPY I TO TY MASZ ZA TO WSZYSTKO ZAPŁACIĆ
TO TY W CZYNSZU I ZAKUPACH OD REFERENCJONOWANYCH DOSTAWCÓW PŁACISZ ZA CAŁY TEN UKŁAD, ZA TO CAŁE JEDNO WIELKIE OSZUSTWO.

WOBEC TEGO ZASTANÓW SIĘ CZY RZECZYWIŚCIE CHCESZ TO ZROBIĆ i BYĆ MUSZKIETEREM.
OCZYWIŚCIE NA OTWARCIE DOSTANIESZ PIĘKNĄ SZABELKĘ, OBIECAJĄ CI WSPARCIE I OBYŚ BYŁ TYM 1 NA 5 SKLEPÓW, KTÓRE BĘDĄ ZARABIAĆ, MIMO ŻE PRZEPŁACASZ ZA WSZYSTKO OK 100% I MUSISZ TO DOLICZYĆ DO TOWARU KLIENTOWI KTÓRY CORAZ BARDZIEJ JEST AKTYWNY W SZUKANIU NISKICH CEN”.

Muszkieterowie dbają o swój wizerunek. Mocna, droga reklama, kredowy papier, uśmiechnięci partnerzy i zapowiedzi budowy kolejnych sklepów w Polsce. Ma być ich jeszcze więcej, a z reklam wyziewa zadowolony partner”.

 

Roboczy fragment książki „Franczyza-fakty i mity”.

 

Intermarche skontaktowało się z nami i wątpliwości zamierzamy rozwiać podczas spotkania i przedstawić rzetelnie drugą stronę. Niemniej jednak biorąc pod uwagę fakt ciągłej rekrutacji to uznaliśmy, że należy to opublikować.

Tym bardziej, że temat wart jest szerszego przedstawienia na forum-już nie tylko internetowym.

“Każdy może zarobić?
Tak działa wiele sieci franczyzowych, w których o prawdziwych zasadach tego biznesu zainteresowani dowiadują się, gdy poniosą już koszty szkoleń, zrezygnują z innej działalności. Siłą rzeczy brną coraz głębiej. Mimo przesłanych pytań przedstawiciele Intermarche nie chcą skomentować tego przypadku. Firma nie podaje też ilu polskich muszkieterów zrezygnowało z działalności.

W branżowych mediach o handlu i franczyzie publikuje teksty, gdzie rekomenduje system jako sprawdzony także w Polsce. Oczywiście nikt nie daje gwarancji na sukces. “Pierwsze większe zyski trzeba zwykle czekać ok. 2-3 lat, do 5 maksymalnie” – czytamy w w jednym z nich. W materiałach promocyjnych, potwierdza wymagania franczyzy, o których wspomina rozmówca naTemat: obowiązkową i darmową pracę na rzecz grupy, milionowe nakłady na sklep”.

 http://natemat.pl/158203,klub-muszkieterow-szef-intermarche-opowiada-jak-francuzi-kazali-mu-machac-szpada-przysiegac-wiernosc-i-byc-d-artagnanem

 

Wychodzimy z założenia, że firma podejmie radykalne kroki, aby wypracować lepsze mechanizmy współpracy. Taki jest nasz cel. I też o tym jesteśmy gotowi napisać.

http://przeliczeni.blox.pl/2015/10/Muszkieterowie-czyli-milosc-po-francusku-poradnik.html

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *