Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Biznes w galeriach to beka-poradnik najemcy

Warszawa. Olkusz. ...

Warszawa. Olkusz. Coraz więcej aktów desperacji po stronie deweloperów. Pomimo kryzysu (niewidocznego) i kredytowego „ w tył zwrot” płatne płachty przekonują ile to jeszcze nie będzie wybudowane albo jest w trakcie.

Galerie handlowe to handlowy obciach. W młodzieżowym slangu-beka. Beką jednak nie jest to, że młodzi ludzie chcą pracować i pracują. I w tym kontekście deweloperka-jest przydatna też agencjom reklamowym, które wspierają sprzedaż.

Michał (l.17) pracuje jako „drogowskaz” i nie ma z tym problemu tym bardziej, że stawka 10 złotych za godzinę –jest kusząca. 

20151121

 

-Dwa razy w tygodniu po cztery godziny pracuję. Montuję ekipy bo potrzeba nam ludzi. Teraz na przykład potrzebujemy ludzi do pieczątkowania ulotek. 150 tysięcy ulotek trzeba opieczątkować. Stawki nie są złe i szukamy zespołów w różnych regionach miasta. Dziś jeden typek nie przyszedł i pracuję za niego. Potrzebujemy ludzi na Białołęce, przy Jankach do sabłeja, który do ulotek dodaje herbatę i kanapkę.  To praca dla młodych ludzi-takich szukamy-mówi Michał . Miesięcznie wyciąga 320 złotych.

Wyjście deweloperki na ulicę i łapanka najemców  oznacza, że rynek się kurczy. Źródełko wysycha. Retailowe budynki są w odwrocie. Beką jest wciskanie, że gh mają milionowe frekwencje i jeszcze większe obroty.  I taka beka-przeszła w Olkuszu.  Lokalną społeczność zelektryzowała informacja, że wreszcie będzie.

„Quick Park zlokalizowany będzie w centrum, bezpośrednio przy rynku miejskim – to ważne dla klientów zarówno tych zmotoryzowanych jak i pieszych. Jesteśmy przekonani, że nasza inwestycja w Olkuszu zostanie bardzo dobrze przyjęta przez mieszkańców i stanie się nowym punktem na mapie zakupowej oraz rozrywkowej Olkusza – mówi Dominik Buczkowski, Dyrektor ds. Rozwoju firmy Real 2B, będącej jednym z inwestorów…

Otwarcie premierowego Quick Parku nastąpi w Mysłowicach, gdzie już rozpoczęły się prace budowlane. W kolejce, obok Olkusza, czekają także Sulechów, Strzegom i Konstancin, a w dalszej perspektywie również Kępno i Pułtusk”.

Samorządowcy z Olkusza wykazali się wiedzą. Olkusz czeka rozwój. Wg retailu.

http://przeglad.olkuski.pl/index.php/artykuly/aktualnosci/13003-olkusz-powstanie-nowe-centrum-handlowo-rozrywkowe

wniosek: ten młody chłopak zarabia więcej niż zdecydowana większość najemców  w gh-którym nic nie zostaje. Ewentualnie dług w zusie, skarbówce, egzekucja domu i kredyt do spłaty- nie tylko z subłejowego punktu widzenia. Panie w tle do swetrów-nie dokładają. Swetry z “ręki” to deja vu. 

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,19215779,deweloperzy-zwolnili-tempo-rozpoczynanych-inwestycji.html?biznes=local#BoxBizImg

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *