Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

4000 złotych dziennie kary-poradnik najemcy

Galeria handlowa Nowy...

Galeria handlowa Nowy Rynek w Jeleniej Górze połączona jest z dworcem PKS-u. Z materiałów dostępnych w sieci wynika, że budowa w ustach samorządowców była historycznym wydarzeniem dla miasta. Lokalna quasi telewizja zapiała w swoim felietonie i o miejscach pracy i podatkach.

Dzwoni telefon.

-Nie wiem czy się dobrze dodzwoniłam, ale mam poważny problem. Podpisałam umowę na lokal w galerii Nowy Rynek w Jeleniej Górze.

jelenia_gra3grafika : naszemiasto.pl

Po podpisaniu umowy wstawili mi ściankę działową, która uniemożliwia mi otwarcie tam sklepu z odzieżą. Za 6 tygodni w sumie na koniec listopada mój dług wyniesie prawie 200 tysięcy złotych. Wystawiają mi faktury za czynsz-to ponad 4 tysiące złotych miesięcznie, opłata marketingowa ok.1300 złotych i do tego „zaksięgowanie kary”. Na nasze pisma nie reagują, nie odpowiadają.  Ta kara wynosi 4000 złotych za dzień stąd taka kwota. Co mamy robić?

Wysłuchałem. Na spokojnie.  Galeria Nowy Rynek dostanie pozew. Doniesienie do prokuratury i pozew. Pomożemy go sporządzić.

To nowość w systemie retail. O milionowych karach już wiemy. O milczeniu i maksymalnym przedłużaniu celem zadłużania człowieka też. O podsuwaniu i wymuszaniu  porozumień w zamian za przedłużenie umów też.

O nie odpowiadaniu na pisma też wiemy, ale o tym, że ktoś buduje coś w środku co nie jest akceptowalne przez klienta-jest czymś nowym. 

wniosek: przed podpisaniem umowy w galerii handlowej dochodzę do wniosku, że po jej podpisaniu, nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć-a jednak.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *