Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Galerie handlowe, a terroryzm-poradnik najemcy

Ataki terrorystyczne ...

Ataki terrorystyczne są realnym zagrożeniem dla klientów i najemców w galeriach, centrach handlowych czy sklepach wielkopowierzchniowych.

Polska Rada Centrów Handlowych we współpracy z MSWiA opracowała poradnik w tym zakresie. Z darmowych szkoleń na razie skorzystało ok. 60 osób.

Warto poradnik przeanalizować pod kątem bezpieczeństwa.

Poradnik17

Poradnik22Poradnik32Poradnik41

 Poradnik51

Poradnik61

Poradnik71

Poradnik81

Poradnik91

 Poradnik101

Poradnik111

 Poradnik121

Poradnik131

Poradnik141

Ataki na galerie handlowe w Polsce na dziś są abstrakcją.  

Tymczasem przed wakacjami terroryści wezwali do ataków na centra handlowe w Londynie. Ta sama grupa zabójców która podłożyła bombę w galerii handlowej w Nairobi (zginęło 67 osób, 2013 r.) zagroziła w sieci atakami w Europie. O sprawie napisał portal publikując nagranie w którym zabójcy grożą atakami.

„terroryści zachęcają do ataków na główne centra handlowe w Londynie oraz USA. Celami ma stać się między innymi jedna z galerii Westfield oraz ulica Oxford Street. W nagraniu zamaskowany mężczyzna ostrzega przed kolejnymi atakami w Kenii, a także wzywa muzułmanów do zorganizowania podobnych ataków, jak ten w Nairobi, w centrach handlowych w Londynie, a zwłaszcza na Oxford Street oraz jednej z galerii Westfield. Obok Londynu zostały wymienione także inne cele, takie jak Mall of America w Minnesocie w USA oraz West Edmonton Mall w Kanadzie.

Od jakiegoś czasu współpracuję z Dariuszem Lorantym.

Okadka_1_001

Autor książki „Spowiedź psa” i „7 dni z życia psa”, negocjator policyjny, antyterrorysta. Jest komentatorem w mediach. Zadałem kilka pytań w kontekście potencjalnych zagrożeń.

W Brukseli policja ostrzega ludzi aby nie chodzili m.in. do gh? Słusznie?

Tak, słusznie ostrzegają, Centrum Handlowe jest doskonałym celem do ataku terrorystycznego. Ponieważ, jest to miejsce gromadzenia się znacznej ilości ludzi, świetne jako obiekt medialnego przekazania informacji o ataku. Jakiekolwiek zamach zawsze spowoduje panikę czyli dodatkowe skutki, niekiedy większe niż sam zamach. Natomiast sam zniszczony obiekt jest świetnym pomnikiem symbolem ataku, dowodem sukcesu danej grupy terrorystów.

Jak zachować się w sytuacji alarmu w gh?

Bezwzględnie podporządkować się poleceniom wydawanym przez głośniki i poddać się procedurze ewakuacji. Polecenia wykonywać dosyć spokojnie wręcz wolno, nadmierny pośpiechu jest przyczyną powstawania czegoś na kształt paniki, gdzie ludzie się popychają i jedne drugiemu może zrobić krzywdę. Pozostanie na miejscu czyli tam gdzie w danym momencie jesteśmy jest zawsze bezpieczniejsze. W sumie przyniesie zawsze mniejszą liczbę strat w ludziach.

Położyć się, schować pod stołem?

Tak, ale zależy od rodzaju zagrożenia i rodzaju stołu

Czy należy uciekać na parking podziemny?

W przypadku zamachu z użyciem materiału wybuchowego zastosowanego na piętrach gwałtowne zbieganie na dół spowoduje panikę a jak nie to przynajmniej wzajemne tratowanie. Piwnica jako miejsce ewakuacji, tylko po kierunkiem zarządzających obiektem. Obecnie zdarzają się ataki (zamachy) symultaniczne polegają na’ 1 pierwszy wybuch w dowolnym miejscu, następnie 2 drugi wybuch w miejscu gdzie będą się (potencjalnie) gromadzić uciekający ludzie. W zasadzie to odradzał bym parking bez wcześniejszej choćby lustracji; czy nie ma pakunków, najlepiej patrol ochrony z psem.

Czy leżąc ruszać się czy nie ruszać?

Jeżeli jesteśmy zakładnikami i jest strzelec który nas terroryzuje nie ruszamy się. Każdy gwałtowny ruch zostanie odebrany jako atak. Wtedy sprawca skieruje na nas broń, jeżeli nawet nie planuje strzelić to i tak pociągnie za spust. Z drugiej strony sztywne leżenie na zimnym twardym zaowocuje skurczem i .. gwałtownym ruchem.

Czy rozmawiać z potencjalnym terrorystą?

To zależy od sytuacji a właściwie od woli terrorysty. Nie ma zaleceń uniwersalnych w tej kwestii, wszystko od przebiegu i rodzaju konkretnego sprawcy.

http://www.anglia.today/inne/terrorysci-wezwali-do-bombardowan-galerii-handlowych-w-londynie-wideo

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *