Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Szybka piłka-poradnik najemcy

Lindt to marka ...

Lindt to marka premium. W ostatnim czasie jednak kroi klientów. Z 9 mlecznych kulek pozostało 8, ale cena poszła w górę o złotówkę. Dyskretnie. Coś kosztem czegoś. Kartonowe czerwone pudełko w 60 % jest puste.

kulka

Podobnie jak lokale w których franczyzobiorcy skorzystali z tego konceptu. Mniej więcej 9 miesięcy biorca był jednocześnie najemcą w gh Złote Tarasy. Ciche zamknięcie i dług. Ale zapowiedź była taka.

„W Złotych Tarasach w Warszawie powstanie kawiarnia i sklep firmowy Lindt & Sprüngli. Obecnie trwają tam prace adaptacyjne. Lindt zajmie lokal zwolniony przez Wayne’s Coffee. Będzie to trzeci punkt w Warszawie, oferujący wyłącznie wyroby Lindta. Od listopada 2011 roku w centrum Factory Warszawa Ursus działa sklep firmowy Lindt & Sprüngli. Drugie stoisko firma ma w Fashion Outlet Piaseczno.

Lindt & Sprüngli działa na rynku czekolady wysokiej jakości. Jest obecna w ponad 100 krajach na całym świecie. Jej najbardziej rozpoznawalne kolekcje pralinek i czekolad to Excellence oraz Lindor”.

Krótki tekst PR natomiast okoliczności wyjścia Wyne’s Coffy były takie, że zarząd podniósł cenę najmu stąd też lokal został zwolniony. Franczyzobiorca Lindta się nabrał, a jego miejsce wszedł kolejny czyli Tchibo. I karuzela się kręci.

Trudno powiedzieć ilu biorców Lindta się wyłożyło, ale pomogły im w tym czynsze. Nie pomogła znana marka premium, opakowania, produkty wysokiej jakości. Bo te produkty nie są same w sobie na tyle atrakcyjne czy drogie, żeby pokryć czynsze. Odnosi się to też do innych branż-nie tylko czekoladowej.

I ludzie z retailowo- franczyzowej branży o tym wiedzą, że dobijają czynsze. I biorcy uciekają lub wychodzą w skarpetkach. Takie są twarde fakty, ale mity będą jeszcze krążyły. Jest jeszcze sieć. I do pewnych uznanych konceptów należy wrócić tym bardziej, że pchają się nowe. Sprawdzone na świecie. Gastronomiczne, odzieżowe, edukacyjne. Lindt już franczyzy nie sprzedaje. Przeszedł na tradycyjną drogę, ale jeśli będzie kroił na kulkach to prędzej czy później też to odczuje. I reklamy w tv w mikołajowych czapkach-mogą nie pomóc.

Sieć zatrzymała się szybko. Nie było iluś biorców i dawców.I bankrutów.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *