Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Jak Titanic… na dno-poradnik najemcy

 

"W ...

 

“W świecie biznesu, tego od fatałaszków, w tym modnej damskiej bielizny, to wiadomość już powszechnie znana. Ale warto ją jeszcze raz skomentować – znana marka „Atlantic” przestała istnieć. Między innymi dlatego, że pogrążyły ją absurdalnie wysokie czynsze w galeriach handlowych.

atlantic

W procesie upadłościowym szef firmy miał nadzieję, że przedstawiony przez niego plan naprawczy zadowoli wierzycieli i firma jakoś pokona rafy. Niestety katowicki sąd miał inne na ten temat zdanie i ogłosił koniec bieliźnianej marki. Czy klienci na tym stracą?

Wątpliwe. Będą kupować fatałaszki innej marki. Stracił jednak właściciel, jego rodzina, pracownicy i wszyscy, którzy z firmą kooperowali. Budowana przez lata marka przestała istnieć, bo po pierwsze większość produkcji kierowała na rynek wschodni, po drugie każdego roku część zarobionych pieniędzy pasła właścicieli galerii handlowych. Można w tym miejscu zastanowić się, czy gdyby czynsze w gh były mniejsze, to zaoszczędzone w ten sposób pieniądze być może teraz uratowałyby jednak majtki i biustonosze. Może tak, może nie. W każdym razie firma miałaby ich więcej.

Retail kolejny więc raz przyczynił się mocno do bankructwa firmy. Tym razem dużej i znanej. Wyssał z niej kasę i pozwolił zatonąć. Dziwi w tej sytuacji pogląd właściciela firmy, który żałuje teraz ponoć, że swojego biznesu nie oparł na zasadach franczyzy. Widać, niewiele rozumie w tej kwestii. Gdyby tak zrobił dramat dzisiaj przezywałoby znacznie więcej osób. Tych, którzy zainwestowaliby w firmę. To oczywiste. Miejcie więc oczy otwarte, bo to, że dzisiaj jakaś firma wydaje się mocno stabilna nie oznacza, że jutro nie może się przewrócić.

 

Obserwator”

P.S. Dług wobec różnych wierzycieli w tym gh i ch wynosił ponad 50 milionów złotych. 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *