Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Poślizg Muszkieterów-poradnik najemcy

Takie dostałem ...

Takie dostałem zapytanie.

„Jakoś nie może wystartować kolejny sklep InterMarche w Bielsku-Białej  przy ul. Żywieckiej 19a. Może inspektorzy odbierający takie obiekty czytają tego bloga i dotarło do nich, że era niekompletnych (“lewych”) odbiorów takich obiektów i ewidentnego poświadczania nieprawdy kończy się ? Albo ajent to bankrut, ale jeszcze przed otwarciem sklepu. To byłby ewenement.

Po lekturze bloga mam pewność, że ten, kto dał się skusić “na szabelkę” będzie za max 10 lat bankrutem, wrakiem człowieka z wielkimi długami. Ale czy Polacy nauczą się myśleć przed a nie po ? Kiedyś ta wiedza była tajemna, bankruci wstydzili się przyznać do porażki. Obecnie jest coraz więcej publikacji na temat chorego rynku retail. A wystarczy, by nie znajdowali się naiwni do wejścia w ten “biznes”. Dziś wiadomo, że to biznes tylko dla jednej strony. Dla właściciela galerii handlowej”.

 

fot1

 

Zapytałem firmę PR co się dzieje. Komunikat zresztą trafił do lokalnych mediów. Okazuje się, że na razie nie wiadomo kiedy sklep zostanie otwarty. Z komunikatu wynika, że nie jest otwarty z przyczyn niezależnych ani od Grupy Muszkieterów, ani właścicieli. W komunikacie nie podano kto zapłacił za reklamy na banerach o otwarciu 3.12.2015 i w jaki sposób zrekompensowana zostanie ta sytuacja wobec klientów. Wypadało by też w komunikacie przeprosić klientów. Czy nie? Podjeżdżają i odjeżdżają. Ale w komunikacie czytamy o wielkim świecie, giga grupie iluś tam krajach. Super. 

Nie podano dlaczego reklamowano sklep wcześniej  nie mając dokończonego projektu. Jest to nieprofesjonalne w biznesie. Jest też możliwość, że nagle znaleziono niewypał i w związku z tym trzeba przeprowadzić badania archeologiczne. Tego wykluczyć nie można. A wówczas ten falstart jest jak najbardziej zrozumiały. O tym w komunikacie -nie czytamy. Z moich informacji wynika, że faktycznie w papierach coś jeszcze jest nie tak. 

To nauczka. Elementarz. Choć jak twierdzi franczyzowa Grupa są profesjonalistami, a jeśli ktoś nie daje sobie rady to z winy właściciela-nie Grupy. Moim zdaniem ta lokalizacja wybrana przez ekspertów grupy w tym miejscu się nie sprawdzi i nie chodzi o to żebym źle życzył nowym Muszkieterom. Wręcz przeciwnie mam nadzieję, że to złe miłego początki i jeśli kiedykolwiek Grupa zechce pochwalić się obrotami i zyskami w tym miejscu to chętnie je opublikuję. Zresztą umówiliśmy się z przedstawicielami Grupy Muszkieterów od komunikacji, że poczekam na odpowiedzi na zadane pytania. Spotkanie w Warszawie było pożyteczne i nie ukrywam, że bardzo ciekawe, ale skoro umówiliśmy się, że poczekam-to czekam. Czytelnikowi jednak odpowiadam, bo w końcu ktoś to też czytał, czyta i czytać będzie. 

Opóźnienia w systemie retail z którym Grupa jest mocno związana nie są czymś nowym. Czyli w umowach nie ma zapisu o konsekwencjach dla inwestora. Rok, dwa , trzy-i takie sytuacje były. Bez konsekwencji. Taki standard. Ktoś się przeliczył. I tak najemca zapłacił.

Dziękuję za sygnał. Wzbogaci książkę. 

P.S. Zadzwonił do mnie dziś franczyzodawca z Vancouver z Kanady. Ten od 35 letniej reklamowej umowy (Signarama) . Do tematu wrócimy w poniedziałek. 

“Przepis na worek pieniędzy jest prosty – znaleźć naiwnego, nałożyć mu do głowy głupot, związać ze sobą, a później doić niczym krowę… Brutalne, ale prawdziwe. Na własnej skórze przekonał się o tym pewien przedsiębiorca ze Śląska, wieloletni dyrektor -właściciel jednego ze sklepów sieci Intermarche. Na dzisiaj franczyzy, przynajmniej tej w wydaniu francuskim ma już po dziurki w nosie. „To handlowa sekta” – mówi. 

http://przeliczeni.blox.pl/2015/10/Muszkieterowie-czyli-milosc-po-francusku-poradnik.html#comments

 

 

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *