Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Suplementy diety-poradnik najemcy

Coraz częściej ...

Coraz częściej pojawiają się “koncepty” związane z dietą. Czyli suplementy diety.

Możliwości na rynku, aby stać się sprzedawcą- na rachunek franczyzodawcy jest kilka.

Bezosobowe sygnały dotyczące tego sposobu na życie nie upoważniają do postawienia tezy, że suplementy nie idą.

W ofertach dedykowanych przyszłym franczyzobiorcom trudno doszukać się wskazań ostrzegających.

Mam na myśli koszty zatowarowania czyli od np. 20.000 złotych w górę. Zasady fianasowe są jasne.

Czyli wyspa (to już samo w sobie determinuje lokalizację w gh lu ch) lub lokal np.20 metrowy- tu już inwestycja wynosi 40 tysięcy w towar bez kosztów adaptacyjnych danej powierzchni.

W znanym mi przypadku w Rzeszowie człowiek rozkręcił ten punkt (wyspę), ale w duży pustostan wszedł fitness z suplementami.

W tym momencie-wyspa została usunięta, a wypracowani klienci z natury rzeczy trafili do dużej siłowni. W rezultacie nie sprzedane suplementy diety trafiły do piwnicy franczyzobiorcy.

Zasady finansowe jasne. Kto, komu ile. Pominięta jest jednak kwestia odpowiedzialności. I wiedzy.

W prasie czytamy o tym, że suplementy diety mają coraz więcej nabywców, a sprzedający je-coraz większe obroty. Niemniej jednak warto też poznać specyficznego bloga. Kobieta “wytoczyła działa” i prowadzi własną batalię o prawdę z koncernami farmaceutycznymi.  

butla

Odnosi się także do cudownych środków na odchudzanie i demaskuje ich wpływ na organizm. Wg Instytutu Żywności i Żywienia 75% Polaków bierze suplementy. Zażywanie ich na własną rękę powoduje m.in. wzrost ryzyka zawału, udaru i choroby nowotworowej.

Tymczasem franczyzodawcy zapewniają szkolenia w ramach umów, choć doświadczenie w branży-wymagane nie jest.

Czyli suplementami może handlować każdy-wystarczy ten wkład na zakup jakiejś porcji towaru o niesprawdzonym działaniu. Działaniu które może szkodzić czy bezpośrednio szkodzi. I powstaje pytanie natury prawnej.

Najpierw przykład. W Niemczech jeśli maseczka do twarzy uszkodzi skórę-klientka jest gotowa pójść z tym do sądu. Dlatego salony są ubezpieczone na wypadek uszkodzenia pod wpływem środków chemicznych. Czyli można zostać pozwanym za uszkodzenie czy to skóry, czy włosów. Jeśli ten kto aplikuje dany specyfik zaszkodzi klientowi to ten domaga się odszkodowania przed sądem. Należy przyjąć jednak, że kosmetyczki wiedzą co i jak używać, ale nie wiedzą czy akurat ten rodzaj włosa-się nie przypali. Zatem można na tym stracić. I się narazić nawet na proces.

Przekładając to na medykamenty czy quasi „lekarstwa” należy przyjąć, że taki specyfik może komuś zaszkodzić. Na pytanie w sądzie jakie ma pan wykształcenie jako sprzedawca suplementu-możesz odpowiedzieć, że filozoficzne, budowlane, marketingowe etc. I na pytanie jaką w sprzedaży suplementów ma pan/pani wiedzę? Sąd usłyszy odpowiedź, że szkolenia handlowe zorganizowane przez franczyzodawcę. To w ostatecznym rozrachunku-może nie wystarczyć.

Podziwiam kobietę, która otwartym tekstem neguje przekaz reklamowy koncernów farmaceutycznych wart ponad 250 milionów złotych rocznie. Jest farmaceutką. Zna się na rzeczy. Dlatego polecam uwadze czytelników bloga Mai Pieńkowskiej o nazwie: Pogromcy Reklam Farmaceutycznych. Miesięcznie odwiedza go ok.100 tysięcy internautów.

http://pogromcyreklam.blogspot.com/

Zamykając temat suplementów proszę pamiętać, że  może nie odchudzić suplement człowieka, ale portfel- jak najbardziej. Warto o tym pamiętać-przed podpisaniem umowy, w trakcie suplementacyjnych zakupów, na połknięciu tabletki kończąc.Biorąc pod uwagę siłę bloga Pogromców Reklam-nie ułatwia to sprzedaży i przekazów dotyczących działania danego specyfiku.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *