Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Czekoladowe podkowy-poradnik najemcy

Media ogólnopolskie ...

Media ogólnopolskie (Polsat) zauważyły, że  nie wszystko się dzieje w tym czasie w gh. Jeszcze do nie dawna co Święta szły materiały z pękających w szwach centrów handlowych, gdzie faktycznie wtedy dzieje się najwięcej. W promocji retailu celowała TVN. Relacje i programy na żywo ze Złotych Tarasów to gorzko kwaśne czasy zapyziałości połączonej z nowoczesnością. Nie można wykluczyć, że jeszcze z głównego wydania jakiejś telewizji “informacyjnej” usłyszymy i zobaczymy bijących się o koszyki ludzi. Wyrywających z rąk darmowe parasolki, czy promocyjne kebaby. Rzeczywistość się jednak zmienia i kiermasze przeżywają drugą młodość. I jest to zauważone.

I powstaje pytanie na czym można zarobić w Krakowie? Bigos, łazanki, golonki, kiełbaski na gorąco, wielkie bochny chleba, który pachnie jak chleb i nie jest pryskany chlebowymi dezodorantami. Dalej smalce, pieczone ziemniaki, pieczarki, szaszłyki. I full ludzi pomimo nie ciekawej pogody.

l3

 Hitem Krakowa są takie beczki.

l2

Oblegane przez turystów przypominają lata 80. Kolejki jak wtedy. Idą grzańce jak woda. I tych beczek w mieście jest kilka. Strzał w przysłowiową dziesiątkę.  Hitem są też czekoladowe narzędzia. Te można spotkać np. w gh Sadyba w Warszawie.

 

cz1

Zwracam uwagę na wielkość tej “wyspy”. Minimalistyczna. Skromna w wykonaniu i przyglądając się bliżej-własnej roboty. To redukuje koszty.

Czekoladowe podkowy na szczęście za 20 złotych mogą być oryginalnym prezentem.

cz3
-Wiem jak traktują ludzi. Kiedy wyrzucają najemcę to wie pan co mówią?-mówi menagerka czekoladowych narzędzi.

-Nie.

-A czy my braliśmy z nimi ślub?Co nas to obchodzi?Znam to. Dużo słyszałam. (rozmawialiśmy rok temu).

Przyglądam się tym narzędziom.

-Kto to robi?

-Mamy dwóch informatyków, programistów. Porzucili pracę w korpo. Projektują wzory. Można sobie swój wzór też zamówić. Oni potrafią wiele, a my się powoli rozwiajmy.

Firma jest też w Krakowie. Na kiermaszu.

 

 

cz2

Można tam też zamówić prawdziwą podkowę z własnym imieniem. Kowale mają pełne ręce roboty.  Najwięcej jednak zamieszania robi samozwańczy Mikołaj. 

cz6

 Gość kasuje za zdjęcie parę złotych i pilnuje krakowskiej choinki. To nie jest tak, że wszystko się dzieje w systemie retail. Choć ten nie powiedział ostatniego słowa. Gemini Holdings wreszcie uzbierał umowy i zamierza postawić 3 gh-tym razem w Tychach. Ale o tym-przy innej okazji.

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *