Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

“Dobry adres” na podium w konkursie-poradnik najemcy

Od wielu miesięcy ...

Od wielu miesięcy Adam Koszowski w ciszy przygląda się temu blogowi. Czytelnik. I w końcu się odezwał, napisał. Prowadzi sklep pod nazwą Dobry Adres w Nowym Sączu. Sklep wrócił na rynek. Do centrum.

„Wysyłam linka z reportażem o powolnym, ale jednak powrocie kupców z galerii do centrum miasta w tym przypadku Nowego Sącza. Jesteśmy jednym z nielicznych podmiotów w Nowym Sączu który przetrwał horror wieloletniej umowy w C.H EUROPA II PLAZA z czynszem 150zł za m (netto ).

Od ponad roku po wyjściu z tej przeklętej galerii jesteśmy w centrum miasta i z optymizmem patrzymy w przyszłość”.

Nowy Sącz to klasyczny przykład dewastacji miasta systemem retail, ale też miasta gdzie coraz więcej klientów ma dość galerii handlowych. I szuka miejsc gdzie w spokoju może coś wybrać dla siebie. Teraz startował w konkursie kongregacji kupieckiej  „Starówka miejsce dla Ciebie”. Materiał filmowy zrealizował najbardziej poczytny portal w tym mieście i regionie. Pan Adam wytrwał w galeriach handlowych 15 lat. I wrócił na sądecki rynek. Warto zobaczyć ten materiał.I przysłuchać się co mówią klienci. 

https://sadeczanin.info/telewizja/kupcy-opuszczaj%C4%85-galerie-i-wracaj%C4%85-na-s%C4%85deck%C4%85-star%C3%B3wk%C4%99

Symptomatyczne. Czy to oznacza, że się cofamy? Nie sadzę. Wiele zależy od władz miasta, od radnych. W ich dyspozycji są kamienice czy inne budynki. To od ich decyzji zależy wysokość czynszów. W wielu miastach są zbyt wysokie. W Warszawie radni podjęli uchwałę o obniżce.

„Nawet 60 proc. mniej za wynajem lokalu na Pradze Północ zapłacą rzemieślnicy, którzy będą chcieli prowadzić tu swój biznes. Warunek? Muszą się znaleźć na liście ginących zawodów. Na wynajem czeka blisko 200 lokali należących do miasta”.

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,praga-chce-sciagnac-rzemieslnikow-duze-znizki-dla-ginacych-zawodow,163925.html

Pomysł świetny, ale dlaczego tylko dla ginących zawodów? Lepiej mieć puste lokale czy pełne? Odpowiedź wydaje się jednoznaczna. Ale dobre i to. Od prezydentów i radnych wiele zależy. Być może ktoś pójdzie częściowo śladem radnych na Pradze?

Panie Adamie serdecznie pozdrawiam. Jak w przyrodzie i w tym zakresie dojdzie do równowagi. Jest miejsce i dla gh i rynków-na innych jednak zasadach. O Nowym Sączu pisałem wiele razy. II miejsca gratuluję. Zwyciężyła Modena-też sklep w rynku. 

 wniosek: przed podpisaniem dziś umowy w gh warto posłuchać co mówią Ci, którzy tam byli.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *