Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Gdyby babka miała wąsy-poradnik najemcy

Taki dostałem ...

Taki dostałem list.

“W Galerii Europa II Plaza w Nowym Sączu byliśmy od pierwszego dnia jej działalności od 2001r. Początkowo było ok – czynsze do udźwignięcia, mała konkurencja i tak było do 2007 kiedy to dostaliśmy wymówienie umowy (inni podnajemcy również) z możliwością zawarcia następnej, ale już na 5 lat i z czynszem 2-krotnie wyższym .Zgodziliśmy się, bo był akurat “bum” i trudno było odejść po ciężkiej pracy 7. letniej nad wyrobieniem sobie klienta na towar markowy .

Zgodziliśmy się, podjęliśmy ryzyko, ale pod bardzo ważnym dla nas warunkiem, że parking będzie płatny powyżej 2 godz. postoju. Parking był permanentnie zapchany przez auta z całej okolicy – często dzwonili do nas klienci że krążą 30 min i nie mogą znaleźć miejsca postojowego i rezygnowali z zakupów, bo w tym czasie mogli być już pod Krakowem i tam np. w Bonarce wydać pieniądze 🙁

Obwarowując 5-cio letnią umowę pisemną na wynajem ta umowa że parking płatny ( powyżej 2 godz.) będzie na wiosnę 2008r byliśmy w miarę spokojni, ale była to tylko umowa słowna i do głowy mi nie przyszło, że może być niedotrzymana.

Skoro już nie została dotrzymana to liczyłem na jakieś inne traktowanie w formie rabatów w czynszach albo możliwość odejścia, bo już wtedy dojrzeliśmy że miejscem dla nas jest Nowosądecka Starówka, a nie coraz mniej atrakcyjna Galeria z wykruszającymi się wartościowymi podmiotami z powodu kosmicznych czynszów.

Oczywiście “przeliczyliśmy się ” i o odejściu nie było mowy choć wyrażaliśmy taka wolę w biurze i ponoć byli chętni, ale nikt w biurze chętnych do nas nie przekierowywał ponieważ zdawano sobie sprawę, że nikt nowy nie udźwignie tego brzemienia czynszowego.

 Trwaliśmy wiec żebrząc jak sługusy jaśnie wielmożnego pana Podkulskiego o obniżki.

 

Chodziłem naiwnie do biura mamiąc się nadzieją, że jesteśmy dla Podkulskiego i Galerii jakąś wartością dodaną ponieważ mamy świetne na europejskim poziomie Marki ( pokazywałem katalogi tych firm ), ale nie miało to żadnego znaczenia i widziałem zawsze bezradnie rozszerzone ramiona prezesa Podkulskiego. Dla niego liczyły się tylko pieniądze i wtedy stwierdziłem jaki on jest tak naprawdę biedny żeby się z powodu pazerności poniżać do obdzierania innych DOSŁOWNIE ZE SKÓRY.

 

Ciarki mi przechodzą po plecach pisząc o tych niegodziwościach i chce o tym okresie galeryjnym szybko zapomnieć.

czynsz1

Współczuję najemcom ,którzy jeszcze tam są, ale już tylko na jednym piętrze, bo na całym drugim wydrenowanym przez lata otworzono fitness i Ciucholand więc ruch teraz w galerii jest ogromny tylko nie u najemców, którzy nadal mają czynsze z sufitu bo ok.80-90 zl/M2.

Trzy miesiące przed zakończeniem wieloletniej umowy złożyłem w biurze wypowiedzenie po czym wykleiłem nasze witryny potężnymi plakatami informującymi o zamknięciu z dn 31-08-2014 naszej działalności w tym miejscu ale i z bardzo widoczną informacją na czerwonym tle że zapraszamy klientów do nowego sklepu działającego już na Nowosądeckiej Starówce o nazwie “DOBRY ADRES”.

cz

Następnego dnia po wywieszeniu plakatów wściekle dzwoniono do mnie parę razy z biura z nakazem natychmiastowego zdjęcia informacji o nowej lokalizacji twierdząc że jest to reklama obcego sklepu na terenie  ich obiektu i że jest to chwyt poniżej pasa ! ! !

Byłem pewien ze krążąca koło nas ochrona dostanie rozkaz zdjęcia tej informacji, ale po moim tłumaczeniu że chwytem poniżej pasa ze strony galerii jest uniemożliwienie mi przekierowania naszych klientów po 15 latach współpracy po wielu niedopełnionych umowach wobec nas i po zostawieniu przez nas ponad 1 000 000,- zł ( 1 miliona zł. ) podczas naszej tam obecności za kilkadziesiąt m 2 – jakoś przeforsowałem pozostawienie tej informacji.

Nadmienię jeszcze że w celu pozyskania klientów wynajmowaliśmy przez 3 lata miejsce na reklamę na elewacji obiektu za co płaciliśmy ok 1 000 zł miesięcznie.

Na argument w biurze że nasze reklamy są przecież ozdobą niezbyt ciekawego architektonicznie obiektu ( z założenia miała to być hala sportowa ale za niewielkie pieniądze kupił to Podkulski i zaadoptował na galerię).

Wzruszano ramionami mimo, że inne miejsca na reklamy świeciły pustkami z powodu braku chętnych na ponoszenie obok kosmicznych czynszów dodatkowych kosztów .

Po 3 latach reklamę przerwaliśmy, bo już nie było nas na nią stać .

Na rok przed możliwością wyjścia z galerii okazało się jednak że reklamowanie na elewacji jest dla nas możliwe za darmo o czym zostaliśmy poinformowani pisemnie – kończył się czas umowy więc wykalkulowano że może wyciągnąć do nas pomocną dłoń żebyśmy zostali na dłużej, ale było już za późno.

Widząc już na czym polega ten cały biznes oznajmiłem, że obiekt nie zasługuje na reklamę z naszej strony.

Od  10 lat prowadzimy taka samą działalność w GORLICACH  w GALERII, której właścicielem jest Pan Przybylski. Przy rozsądnych czynszach i zdrowej partnerskiej współpracy od jej początku mamy możliwość bezpłatnego umieszczania reklamy nad głównym wejściem do galerii co jest dla myślących zdroworozsądkowo korzystne dla obu stron .

Na Nowosądeckiej Starówce nie mamy takiej “przepustowości” potencjalnych klientów jak w galerii – tam ona była, ale wirtualna nie przekładająca się na obroty.

f12

Panie, które odwiedzają nas w mieście przeważnie są naszymi klientkami niektóre przeszły za nami z galerii, ale większość nowych twierdzi że coraz bardziej męczą je galerie swoją powtarzalną sieciową ofertą i natrętną komercją.

f33

To chyba tyle o naszych doświadczeniach – cieszę się bardzo, że mam komu to wszystko co było złe wyrzucić i najchętniej szybko zapomnieć .

f22

czynsz2

Mieliśmy szczęście że przetrwaliśmy – nie wszystkim się udaje – nasza dobra znajoma w marcu 2014. roku otworzyła franczyzowy sklep popularnej sieci “BUTIK”  w “TRZECH KORONACH” . Niedawno sprzedała mieszkanie na poczet długów ale i to nie wystarczyło. 2 tyg. temu zamknięto plastykowymi linkami wejście do sklepu . Przyjechał przedstawiciel butiku zabrał towar, a znajoma została po 20 miesiącach “biznesu” bez mieszkania i z długami .

Adam Koszowski

Panie Adamie. Kawał dobrej roboty. Gdyby babka miała wąsy to by była dziadkiem. Czyli gdyby się trafił ktoś konkretny i ujawnił jak ten biznes wygląda od środka, to proszę mi wierzyć-nie powstał by ten blog i autor miałby tak zwany “święty spokój”. Z drugiej strony jest inny wyświechtany bon mot. “Lepiej późno. Niż wcale”. Dołączył pan swoją cegiełkę a w zasadzie wyjął-kolejną. W tym sensie dobrze, że pan napisał. Być może -ktoś-na tym skorzysta?

Pozdrawiam życząc Panu, aby ten sklepik się rozkręcił na tyle-żeby starczyło. Jak mówił śp. Jan Kulczyk-“Nie chochlą, a łyżką” czyli “wolniej pójdziesz-dalej zajdziesz”. Wszystkiego dobrego.

P.S. O Podkulskim napisano już wiele. Tylko jakoś retailowe portale nabrały wody w usta. A to przecież tacy bogobojni filantropi. Ludzie dawnych służb mają swoje przywileje. Są nietykalni.

P.S. Pozdrowienia dla pana Przybylskiego.  

http://www.galeria.epprzybylscy.pl/

http://supernowosci24.pl/jak-sie-okradaja-biznesmeni-w-rzeszowie/

http://supernowosci24.pl/czy-sad-zakaze-publikacji-o-ryszardzie-podkulskim/

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *