Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Kto da więcej?-poradnik najemcy

Niedziela. ...

Niedziela. Popołudnie. Dzwoni telefon.

-Chciałem porozmawiać.

-?

-Przeczytałem książkę. Żona ją dla mnie kupiła. I jestem teraz w takiej sytuacji. Po 10 latach gh w Katowicach  wypowiedziała mi umowę. W moje miejsce weszła sieciówka. Przejęli klientów. W lokal zainwestowaliśmy 1,5 mln z urządzeniami. Przez pierwszy rok dokładaliśmy ok.60 tysięcy złotych miesięcznie. Potem ruszyło. Powoli odrabialiśmy inwestycję. Po 5 latach nastąpiła rozbudowa i obroty spadły. Potem się odbudowały. Dziś został mi sprzęt i naciskają mnie z Tychów na podpisanie umowy. Na 5 lat z czynszem 13.000 do tego dojdzie z 5-6 tysięcy za media. W moim przypadku adaptacja lokalu to pół miliona. Obiecują, że zrobią podłącza.

-Czego pan oczekuje ode mnie?

-Ja nie wiem co mam zrobić. Mam dwa punkty w mieście. Pracujemy na zero. Mam kilku znajomych którzy sprzedali firmy i wyjeżdżają do Australii. Ojciec mój jest załamany. Też o tym myślę, żeby wyjechać stąd.

-Przy takich kosztach nie ma pan szans. Po co pan chce podpisywać umowę skoro wyleciał pan z Katowic? Nie rozumiem tego.

-Został mi sprzęt. Nie wiem co z nim zrobić.

-To jeśli pan pyta o zdanie niech pan go sprzeda na złom. Lepiej dostać parę groszy za sprzęt czy zainwestować kolejne setki tysięcy, zadłużyć się  i stracić wszystko? Chce pan zniszczyć rodzinę?

-No nie.

-Tychy w kontekście gh to nieporozumienie. To są tereny przemysłowe. Myśli pan, że tyszanie tam będą jeździć? Mając w Katowicach gh? Ludzie z Bielska mają galerii powyżej uszu i jadąc do Katowic sądzi pan że będą wjeżdżać do tej nowej po drodze? Jadąc na weekend w Beskidy ludzie ze Śląska też tam będą się zatrzymywać?

Widzi pan jak to miasto jest topograficznie zlokalizowane? Rozrzucone. Moim zdaniem to bzdura. Nie dla małych najemców, nie z takimi czynszami. I nie na pięć lat. Czyta pan na temat małych firm? Na temat gospodarki? Na temat kondycji firm? Na temat tego ile ludzie mają realnie pieniędzy?

-Chcą abym podpisał trzy siódemki, a ja mam jednoosobową działalność.

-To niech pan to przemyśli. Zrobi pan jak uważa. Tyle mogę powiedzieć.

Czy facet podpisze umowę? Trudno powiedzieć, ale szukając porównań to galerie handlowe są jak domy aukcyjne. Wystawiają obraz. Licytujesz. Wygrywasz. Zapłaciłeś powiedzmy 5000 złotych. Zawiesiłeś na ścianie. I za jakiś czas przychodzą panowie i mówią, że zabierają ten obraz. Bo jest ktoś kto da więcej. Czytając umowy nie przyjdzie Ci do głowy że  ten lub tamten paragraf oznacza właśnie to. Że liczy się ten, kto da więcej. I zabierają Ci obraz. Gorzej jeśli kupiłeś go na kredyt i zarabiałeś na nim pokazując go innym. Tak to działa. Domy aukcyjne nazwane towarowymi. Nie, nie towarowymi. To nie modne. Handlowymi. Galeriami. Dodajmy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *