Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Projektanci w Modo już zwijają dywany-poradnik najemcy

Szukając przykładu ...

Szukając przykładu dotyczącego inwestycji związanej z systemem retail dziś posłużę się następującym.

201512284681

 

201512284682

 

201512284685

 

201512284683

 

To coś na zdjęciach to nowe kosze na śmieci. 30 sztuk na małym terenie, który latem służy jako plaża nad Jeziorkiem Czerniakowskim w Warszawie. Choć wydaje się, że jest ich za dużo to znajdzie się ktoś kto powie, że za mało. Kosze stanowią dość egzotyczną ozdobę na której plażowicze grali w siatkówkę, kopali piłkę, leżeli na kocach.  Teraz spacerowicze mają gdzie wrzucać śmieci. Jak tych kubłów na śmieci tak gh i wielkopowierzchniowych sklepów jest za dużo.  

Boleśnie przekonują się o tym najemcy domu mody Modo w Warszawie. Z jednej strony-tej wizualnej- to chyba najciekawiej oświetlona gh w Polsce i do nie dawna najlepiej skomercjalizowana. Reklama przed otwarciem była potężna.

Klienci robiąc zakupy wezmą udział w losowaniu mieszkania. Kolejny mocny punkt to marki polskich projektantów-nie spotykane w innych centrach handlowych.

I tutaj lista pozytywów się kończy. Najemcy zaczynają stamtąd uciekać, a inni rozpaczliwie próbują się pozbyć lokalu wystawiając je na  różnych portalach.

201601054686

 „Odstąpię lokal w centrum handlowym MODO. Lokal znajduje się w najlepszej części Art Fashion i sąsiaduje z butikami projektantów. Sklep znajduje się przy samym wejściu, przy głównym ciągu pieszym.

201601054687

 Butik ma powierzchnię 27 m2 i jest bardzo ekskluzywnie wykończony. W lokalu wymieniona została posadzka oraz przemalowane i wykończone wszystkie ściany. Dzięki zastosowaniu specjalnej konstrukcji montażu, wyposażenie jest łatwo demontowalne i do ponownego użytku w innym miejscu. Odstąpię lokal razem z wyposażeniem. Lokal posiada przymierzalnię oraz schowek”.

Sprzedawcy zabijają czas rozmowami.

201601054688

 

„Odstąpię lokal użytkowy w nowej galerii MODO Warszawa ul. Łopuszańska. Obecnie lokal ma charakter butiku z odzieżą i obuwiem, w pełni wyposażony w meble, w razie potrzeby łatwo przystosować lokal do zmiany asortymentu sprzedaży. Bardzo dobra lokalizacja galerii jest niewątpliwym atutem tego punktu. Dobra lokalizacja lokalu w galerii przy ciągu komunikacyjnym prowadzącym na parking”.

201601054691

 Z perspektywy porównań to taka nowsza wersja Maximusa. Szału nie ma. To początek końca. Tym bardziej, że zmiany personalne też dają się już we znaki. Dział marketingu domu Modo poszedł do zwolnienia.

201601054689

Spacerując po tych pustych przestrzeniach wiem, że to wylęgarnia ludzi którzy pójdą stamtąd w skarpetkach. Dawałem trzy miesiące na to, że po zaspokojeniu ciekawości ten projekt nie ma racji bytu. Tymczasem niektórzy szybciej zrozumieli, że to jest błąd.

Bardziej jako wystawa produktów, a nie miejsce w którym najemca przy czynszu 25 euro plus 30 złotych z metra za części wspólne zacznie zarabiać. „Pięciolatki”(umowy)  to prosta droga donikąd. Kolejny minus to ilość tych sklepów. Zbyt dużo. Plusem w umowach (nie wiem czy wszystkich) jest to, że w przypadku znalezienia na swoje miejsce innego najemcy nie ma mowy o karach. Czyli jeśli ktoś znajdzie następcę to wychodzi. 

Do dziś zniknął sklep kilku polskich projektantów plus jeszcze jeden z wielkim hukiem. Zwijają dywany. Znany projektant zamknął sklep z dnia na dzień i rozstanie było burzliwe.  Skończyło się awanturą. Tak to wygląda od kuchni. Nie lubię określenia „ a nie mówiłem?”. To z reguły irytujące. Niemniej jednak warto się przyglądać.

Otwarcie nastąpiło końcem października minionego roku. Koszy zakupów-nie stwierdzono.

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,19042482,modo-domy-mody-na-otwarciu-celebryci-i-projektanci-mody-zdjecia.html

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *