Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Wydawnictwo zwraca pieniądze-poradnik najemcy

Czy książki o ...

Czy książki o ajentach Żabek nie będzie? Wszystko na to wskazuje. Przypomnę, że wywiad z autorką w Gazecie Wyborczej sprawił, że informacja o przygotowywanej publikacji pojawiła się przed drukiem. Nieoficjalnie zarząd Żabek chciał się spotkać z autorką i zaprosił do roboczego zespołu, który to zespół miał naprawić sytuację. Autorka jednak odmówiła. Sytuacja jest o tyle delikatna, że internauci zrzucali się na tę publikację. Dziś otrzymałem następującą informację.

 

„ Książki nie ma i nie wiadomo czy w ogóle będzie, nie jestem w stanie udzielić żadnych dodatkowych informacji, pozdrawiam. Mnie nie zastraszają, to wydawca ma wątpliwości, z oficjalnego oświadczenia:

Drodzy Darczyńcy i Czytelnicy czekający na książkę „Dekada ajentów”! W wyniku kampanii crowdfundingowej na platformie wspieram.to  zebraliśmy środki potrzebne na druk książki, za co jesteśmy Wam wszystkim ogromnie wdzięczni. “Dekada ajentów” jest gotowa do druku; nie zostanie jednak wydana, dopóki nie otrzymamy zamówionej ekspertyzy prawnej. Już w trakcie kampanii spółka wywierała na nas naciski, byśmy zrezygnowali z publikacji książki.

Zdajemy sobie sprawę, że wydanie „Dekady ajentów” wiąże się z ryzykiem procesów cywilnych i karnych oraz dużych kar finansowych. Ekspertyza ma nam pomóc oszacować to ryzyko – spodziewamy się jej w najbliższych tygodniach. Osoby, które nie chcą dłużej czekać na publikację i pragną odzyskać pieniądze wpłacone w trakcie kampanii crowdfundingowej (lub podczas przedsprzedaży w sklepie „Nowego Obywatela”), proszone są o kontakt mailowy na adres: biuro@soo.org.pl”.

Z informacji dostępnych w internecie wynika, że faktycznie zarząd Żabek miał wprowadzić zmiany korzystne dla ajentów i 70% prowadzących sklepiki już jest zadowolonych. Informacja trudna do zweryfikowania, ale nie ma podstaw, aby twierdzić, że jest inaczej. Są jednak podstawy, aby wysnuć tezę, że sam fakt pojawienia się zapowiedzi wydania książki-przyniósł pozytywny skutek.

Autorce złożyłem propozycję, aby w takim razie przesłała książkę mailem do sczytania. I jeśli nie ma tam wątpliwości-to chętnie ją wydam. Kancelarie prawne mają to do siebie, że dmuchają na zimne. Boją się odpowiedzialności. Przy jednak grubszym temacie-nie chcą się wychylać. Ma to dobre i złe strony. Gdyby chcieć myśleć w tych kategoriach to należałoby pisać tylko o kulturze i literaturze pięknej lub/i o 250 twarzach Greya.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *