Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Kot “ochroniarz”-poradnik najemcy

Ostatni tekst na ...

Ostatni tekst na portalu na temat potwierdza pewien zauważalny kierunek zmian.

„Dużo zaryzykowali wykładając na biznes własne oszczędności. Przygotowali plany pod inwestycję budowę nowych hal i pawilonów. Mówią, że uratowali small biznes, bo ktokolwiek przychodził handlować mógł przez pół roku działać za złotówkę miesięcznie. Za kupcami przyszła ich stała klientela. – Wygląd naszego targowiska również i nas razi. Prosimy o wyrozumiałość, przez ponad 2 lata borykaliśmy się z niesłusznymi zarzutami. W tym roku ruszą inwestycje, aby przebudować bazar w ładne i funkcjonalne miejsce – dodają właściciele”.

http://natemat.pl/167613,ten-bazar-wygrywa-z-galeria-handlowa-wlasciciele-wietnamczyk-i-pani-bozena-lepiej-znaja-sie-na-gustach-klientow

Dalej autor podnosi temat domu modo i tego jak nie prosperują najemcy. A to tzw. wielki świat. Warszawa, celebryci, ludzie świata biznesu i prosperity-teoretycznie wszystko się zgadza-zapotrzebowanie powinno być na tyle, aby uciągnąć wózek z czynszem. Jest inaczej. A wydaje się, że ten trend to dopiero początek zmian. Opodatkowanie wielkopowierzchniowych płytek i sklepów internetowych nie sprawi, że w skali-obroty nagle wzrosną. Dlatego przed podpisaniem umowy warto przyjąć postawę kocią.

W prawo.

201512194666

 

W lewo.

201512194667

 

kotek

A potem przyglądamy się uważnie danemu miejscu. Jak ta kocica na Sadybie. Jest darmowym najemcą na bazarku. Klimatycznie. Najemcy dbają o kota dokarmiając go regularnie, a on dba o to, aby myszy i szczury widziały, kto pilnuje terenu. Ten kot ochroniarz nie zajmuje dobytku jeśli ktoś nie zapłacił czynszu. Człowiek z kotem żyją w symbiozie. Jakoś to nie przeszkadza. Ponad stu małych handlarzy działa. Nikt nikogo nie puszcza z torbami. Z torbami już idą najemcy z modo. Subtelna różnica.

wniosek: przed podpisaniem umowy w gh pamiętaj, że to zmierzch produktu. Mały handel wraca tam skąd przyszedł. I działa. 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *