Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Pozywają uczelnie-poradnik najemcy

Fałszowanie statystyk...

Fałszowanie statystyk i  świadome wprowadzanie w błąd opinii publicznej czy klientów nie dotyczy tylko systemu retail i podawanej w milionach frekwencji -rzekomej- rzekomych wirtualnych ludzi w galeriach handlowych. Te ostatnie stanowią kanwę bloga w sposób szczególny, ale internet jako taki może być kopalnią informacji dotyczących innych sfer życia.

Mityczne Stany Zjednoczone Ameryki są nie tylko Krzemową Doliną. Są mistrzami –wg własnego mniemania -w każdej dziedzinie życia.

Od czasu do czasu w Polsce podejmowana jest dyskusja dotycząca kształcenia, zapotrzebowania, dostosowania kierunków do potrzeb itd. Stąd absolwenci wyższych uczelni są mile widziani w Biedronkach i dziś nie jest zaskoczeniem magister na szmacie. Pytanie brzmi skąd taki pęd do wiedzy?

Uczelnie robią co mogą w pozyskiwaniu słuchaczy, prześcigając się w tym zakresie szukają nowych kierunków jednocześnie pompując tradycyjne do granic możliwości. Stąd też są wylęgarnią „prawników, psychologów czy filozofów”.  Dużą wagę w tym temacie przywiązuje się do PR.  Czyli np. uczelnia ogłasza ilu to absolwentów znajduje po studiach pracę. Im wyższe dane tym większa szansa na złapanie frajera. Studenci prawa w Stanach tymczasem wytaczają pierwsze pozwy przeciwko uczelniom, bo te, swoje dane- wyssały z palca.

“Jak kantują szkoły prawa”

“W środowiskach prawniczych pojawiały się ostatnimi laty pogłoski, że niektóre szkoły prawa fałszują statystyki, dotyczące szansy na karierę oraz zarobków swoich absolwentów. Wszystko to po to, aby przyciągnąć większą ilość chętnych i podwyższać czesne. Do tej pory nikt nie przywiązywał większej wagi do powyższych zarzutów.

Tymczasem grupa absolwentów Szkoły Prawa im. Thomasa Jeffersona z San Diego już w 2011 roku złożyła pozew przeciwko swojej alma mater. Byli studenci oskarżają uczelnię o oszustwa, zaniedbania oraz naruszenie statusów stanowych poprzez manipulowanie statystykami, celowo podwyższającymi ilość osób, które znajdują pracę w krótkim czasie zaraz po studiach. Według skarżących szkoła reklamowała, że pracuje 60% absolwentów, podczas gdy w raportach, przygotowywanych dla władz stanowych, podawała 46%.

 jefferson_portraitP

Do sądów trafiło kilkanaście podobnych pozwów absolwentów, którzy czują się poszkodowani przez własne uczelnie. Jednak sprawa szkoły Thomasa Jeffersona jest o tyle ważna, że Sąd Najwyższy San Diego oddalił kontrargumenty uczelni i skierował sprawę do rozpatrzenia w marcu”.

“…Udowodnienie uczelni, że manipulowała statystykami o zatrudnieniu i zarobkach absolwentów oraz uprawiała nieuczciwą strategię biznesową, będzie skutkować milionowymi odszkodowaniami na rzecz byłych i obecnych studentów.”

Autor tego tekstu wyciąga wniosek, że polskim studentom to nie grozi.

http://antykruchosc.blox.pl/html

Ciekawy blog, interesujące teksty.

W mojej ocenie publikowanie- takich jak ten “mentorski”- ankietowych  tekstów wyprodukowanych przez Szkołę Główną Handlową świadczy o tym, że jest super. Podobnie jak w przypadku “badań” na “zapotrzebowanie” wielkopowierzchniowych odwiedzanych przez miliony nie ludzi PIKów.

http://www.e-mentor.edu.pl/artykul/index/numer/50/id/1019

A wiemy, że super nie jest. Chyba, że uznamy, że publikowanie ankiet-nie jest informacją, a jedynie luźną dywagacją. Osobną kwestią jest poziom tak zwany merytoryczny komentatorów-wykładowców-na temat biznesu i rynku. Wiedza powala zwalając nóg. Jeden “sprzedawca ziemniaków” z Luboszowa wie więcej o rynku niż eksperci dający twarz do TV.

Publikuję ten tekst z dwóch powodów. Pierwszy to sprawdzone wprowadzanie na bezczelnego w błąd. Nie tylko w systemie retail.

I drugi to zwrócenie uwagi na ten blog. 

http://antykruchosc.blox.pl/html

Wikipedia

Thomas Jefferson (ur. 2 kwietnia?/13 kwietnia 1743[a] w Shadwell (Wirginia), zm. 4 lipca 1826 w Charlottesville) – amerykański prawnik, działacz niepodległościowy, archeolog, architekt, trzeci prezydent USA (1801–1809), jeden z autorów Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych, założyciel stanowego Uniwersytetu Wirginii.

Luboszów (niem.: Lipschau[1]) – osada w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim[2], w powiecie bolesławieckim, w gminie Osiecznica. Leży około 12 kilometrów na północ od Osiecznicy, 22 km na północny zachód od Bolesławca oraz 120 km na zachód Wrocławia. Jest to najmniejsza wieś niesołecka w Polsce, zameldowane są w niej dwie osoby (przez długi czas była tylko jedna) i mieszkają także dwie osoby (z których jedna nie jest zameldowana)[3]

zdj.internet

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *