Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Obroty rosną, bo Niemcy się boją-poradnik najemcy

Nie ulega ...

Nie ulega wątpliwości, że w kwestii gh zostało już wiele powiedziane, napisane. Z mojej perspektywy temat jest zamknięty. W sensie opowieści jak to jest „łał i super”. Warto sięgnąć po Wprost, wyciąć i przekazać np. studentom ekonomii i prawa-na przyszłość. Warto też planując cokolwiek rozglądać się wokół lub/i słuchać. Bo w działalności gospodarczej szumnie nazywanej biznesem chodzi o znalezienie niszy lub/i potrzebnego produktu połączonego z lokalizacją lubianą przez klientów.

Czasami ta nisza pojawia się „sama” czy w zbiegu różnych okoliczności. Te ostatnie to agresja w Niemczech. Okazuje się, że Niemcy „szturmują „ polskie sklepy z bronią gazową, gazem pieprzowym i akcesoriami, które z założenia mają służyć do samoobrony. Po sylwestrowych gwałtach, awanturach i walkach z policją Niemcy masowo wykupują broń gazową, a jako, że brakło w  sklepach niemieckich- szukają tych produktów w Polsce- również w sklepach z bronią w galeriach handlowych.  Jest ich nie wiele, ale są. Obroty rosną, bo Niemcy się boją. Perspektywa tego biznesu jest przyszłościowym towarem czy nam się to podoba czy nie. Nie są to kolejne amerykańskie kanapki, wózki, cudowne buty francuskich Carringtonów.

Warto o tym pamiętać, przed podpisaniem umowy franczyzowo-retailowej w galerii handlowej. Prowadząc działalność wciąż szukam niszy. I znajduję. Nie są to pistolety gazowe. Napiszę jak jeden z tych projektów w lutym zostanie odpalony w sieci. Bo będzie o nim głośno-tym razem już bez powiązań z retailem. Bo na tym polega w mojej ocenie działalność-nie małpowaniu, nie kradzieży pomysłów, nie wprowadzaniu w błąd. Takie jest moje zdanie na te tematy. I nie dajcie się nabrać na cudowne szkolenia ze strony Polskiej Rady Centrów Handlowych czy innych różnej maści magików kołczowo sprzedażowo motywacyjnych.

I jeszcze jedno-nie bójcie się prawników, którzy próbują was straszyć konsekwencjami.

Dziś przedstawiam ciekawostkę podesłaną przez czytelnika.  Pomysłowy deweloper najpierw wykończył najemców, a teraz sprzedaje lokum biedocie.

„Większość mieszkań to kawalerki o powierzchni od 21 m2 do 42 m2. W budynku są jednak także mieszkania 2- i 3-pokojowe. Znajdują się tam także przestrzenie użyteczności publicznej – świetlica, pralnia, przechowalnia na rowery i oczywiście podziemne garaże. Wszystkie mieszkania są w pełni umeblowane, ceny wynajmu zaczynają się od 550 dolarów za miesiąc. Zainteresowanie podobno jest ogromne”.  

Było tak.

m21

A jest tak.

m

 Cały tekst.Tutaj.

http://www.fpiec.pl/post/2016/01/18/ttaniemieszkaniawupadlejgaleriihandlowej

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *