Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Ekogaleria w Mysłowicach-poradnik najemcy

Taki dostałem ...

Taki dostałem link.

“Witam.
Jest ciąg dalszy sprawy skażonej ziemi przy budowie galerii handlowej w Mysłowicach. I jest to skandal, kolejny “wał” przy budowie następnej galerii handlowej:

http://katowice.wyborcza.pl/katowice/1,35063,19422886,myslowice-ziemia-z-centrum-handlowego-jednak-skazona-metalami.html

Cytat:
“Na budowie centrum handlowego, które ma stanąć przy ul. Obrzeżnej i Katowickiej w Mysłowicach, trwają prace ziemne. Od kilku tygodni ziemia jest wywożona z placu budowy. O tym, że może być skażona, zaalarmował właściciel firmy Kopalnia Piasku “Jęzor”, która wywoziła ziemię. Sprawa wyszła właściwie przez przypadek, kiedy znalazł się kupiec, który chciał wykorzystać ziemię do rekultywacji innego terenu. Żeby tak się stało, musiał najpierw wykonać badania ziemi. Wynikało z nich, że w niektórych przypadkach zawartość metali ciężkich, m.in. cynku i ołowiu, jest przekroczona nawet tysiąckrotnie.

– To trujący odpad, a unieszkodliwienie takiej ilości ziemi może kosztować nawet 40 mln zł – alarmował Bolesław Adamczyk, właściciel Kopalni Piasku “Jęzor”. Kiedy nie zgodził się, żeby kolejne transporty ziemi trafiały na działkę należącą do jego firmy, ziemię zgodziło się przyjąć Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Jest wykorzystywana do niwelacji terenu przy ul. Bończyka.”

Czyli, wszyscy zainteresowani wiedzą, że wywożona ziemia jest poważnie skażona. Ale przy biernej postawie urzędników, prywatny inwestor zwozi trujące odpady na miejską działkę. Jak Pan myśli, kto zapłaci za utylizację tego trującego gówna ? Postawa urzędników to niebywały SKANDAL. Może radnym i urzędnikom w Katowicach trzeba przywieźć po kilka wywrotek ziemi na ich własne posesje ?

Czy policja lub prokuratura ustali w jaki sposób poprzednie “badania” nie wykazały żadnych nieprawidłowości ?
A co na to Arkadiusz Hołda, właściciel firmy HOLDIMEX, która buduje to centrum ? Może rozmowa z prokuratorem “w sprawie” pomoże panu zrozumieć kwestie zanieczyszczenia środowiska ?

Pozdrawiam
M.
P.S.
Nowa polityczna miotła chyba jest niezbędna…. Na bezradnych urzędników. I niektórych “inwestorów”.

Panie Marku. Galeria w Mysłowicach nikomu nie jest potrzebna. Inwestorowi jest potrzebna. Nie najemcom. Śląsk jest naszpikowany pustoszejącymi galeriami handlowymi.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *