Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Milionowe długi sieci-poradnik najemcy

Do obowiązków firm ...

Do obowiązków firm zarządzających należy szybkie i sprawne zaklejenie po danym bankrucie witryny lub po kimś kto uciekł w nocy ze sklepu. Jeśli witryny są nieopróżnione czy nie zakryte- to jest to błąd w sztuce zarządzania budynkiem. Tego nie powinno być widać. Dlatego też wystawiane są np. w Rzeszowie skrzydła aniołków, w innym miejscu wyposażenie kawiarenki, jeszcze w innym imitacja plaży. Chodzi o to żeby ładnie wyglądało.

Tymczasem do dziś sieć sklepów centro straszy pozostałościami w niektórych witrynach. Zarządy tego nie sprzątają, nie ma też wyklejeń. I nie wiadomo czy ma to być ozdobą czy przyciągać do witryn czy jest jeszcze inny powód dla którego manekiny stoją w miejscach w których stały.

c

Ludzie jednak tam zatrudnieni –manekinami nie są. Choć zarząd franczyzowej spółki okradł pracowników i sprawa wciąż się ciągnie to na jaw wychodzą nowe szczegóły publikowane przez poszkodowaną społeczność. Jedyny majątek spółki to stara osobówka.

c2

Okazuje się, że spółka ma wielomilionowe długi wobec nie tylko pracowników, ale innych podmiotów czyli galerii handlowych. Galerie wykończyły sieć, a ta wykorzystała niezapłaconą siłę roboczą w postaci ludzi. Bez papierów. Bez wypłat. Bez świadectw pracy i PIT-ów.

c3

Pracownicy wciąż szukają sposobu na odzyskanie pieniędzy i uzyskanie papierów.

Od jednej z poszkodowanych: “Witam, piszę z małą- wielką prośbą, a mianowicie chodzi mi o informacje nt. tego które sklepy zostały zamknięte jako pierwsze i którzy pracownicy otrzymali wypowiedzenia na początku czerwca i ich stosunek pracy zakończył się jeszcze w czerwcu. Są to informacje mi niezbędne do Sądu do dokumentacji, ponieważ firma w związku z faktem iż tylko odpowiedziała na mój pozew i nie pojawiła się na rozprawie została wezwana do udostępnienia tych danych przed sądem, ale znając życie oczywiście ich nie udostępnią. Ogólnie sprawa odroczona ze względu na brak dokumentacji.”

https://www.facebook.com/Poszkodowani-Pracownicy-Centro-435317143337822/?fref=ts

Jak na kilkadziesiąt sklepów i setki zatrudnionych pracowników to te trzy miliony złotych należności nie powala.Biorąc pod uwagę jednoosobowe firmy, które mają milion czy dwa miliony długu w kilka lat prowadzenia “biznesu” w gh faktycznie nie szokuje. Zestawienie aktywa-pasywa daje wiele do myślenia.

Bulwersuje potraktowanie pracowników i  to, że pomimo próśb, rozmów i spotkań sieć została wykończona przez galerie handlowe. Przez wysokość czynszów i niechęć do ich obniżenia. To był powód. Skandaliczne rozstanie się z ludźmi i zostawienie ich bez wynagrodzeń jest przykładem sposobu zarządzania w systemie retail. Tu jesteś manekinem. Nie człowiekiem.Warto o tym wiedzieć przed podpisaniem umowy jak i w jej trakcie. Nieposprzątane witryny wyglądające jak działający sklep, aniołki, skrzydełka czy plaże-mogą być i są dla oka-mylące.

 

 

 

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *