Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Mr Hamburger zmienia strategię-poradnik najemcy

Wydaje się że temat ...

Wydaje się że temat gh jest powszechnie znany. Wyeksploatowany. A tak nie jest. Kiedyś news żył jeden dzień, dziś żyje czasami godzinę. W masie informacji polityczno-gospodarczych temat retailu umyka z prostego powodu. Nie był, nie jest i nie będzie tematem pierwszej potrzeby. Jeżeli chwieje się poczucie bezpieczeństwa w Europie, jeżeli coraz częściej przebija się świadomość zagrożenia wojną, pikują giełdy, kursy franka czy euro skaczą jak chcą-to moim zdaniem to są poważniejsze tematy niż system retail choć kurs euro dobija najemców nie tylko w gh ale i w nowoczesnych biurowcach.

I biorąc pod uwagę tempo życia, to komu by się chciało dogłębnie coś sprawdzać? Kiedyś też nie było jak, ani gdzie. Dedykowane portale żyją z retailu, z sieciowych reklamodawców czy kolejnych wymyślnych franczyz. A jadą na tym samym patencie od lat. Ten temat był i będzie niszowym, ale wiem też, że ruszenie go tutaj- przyczynia się do niepodpisywania umów przez ludzi i podnosi świadomość. Dzieje się tak w dużej mierze dlatego, że wklejenie gdzieś linka czy podanie dalej o które prosiłem działa. I to jest wkład czytelników. Wysyłanie zdjęć czy pisanie swoich spostrzeżeń to też jest fatyga kogoś. Dlatego mam do tego dystans. Niczego nie „załatwiam” w mediach. -Jak to załatwiłeś w tym Wprost?-ktoś pyta. Jakby…mu było żal…takie odniosłem wrażenie. Można odwrócić role.

 -Musisz stać się osobą publiczną na fejsie-to kolejna rada.

„Obrotowy w Mc Donalds” wg mnie jest optymalne, a nie osoba publiczna. Publiczny jest szalet lub dom-oczywiście wg mnie. I publicznie – napiszę, że zmieniła swoją franczyzową strategię firma Mr Hamburger.

Szukają nowych lokalizacji, nowych partnerów. Jak sami mówią-„wyrośli z procesów, jak nie idzie to się rozstajemy”. I to jest fajne. I takie podejście można polecić. A parafrazując „jak blog przestanie być czytany, to się rozstajemy”. Na razie jednak trwa.  Niektórzy wykazują zdziwienie jak można wywlekać te sprawy na światło dzienne? Normalnie. Bez znieczulenia. Kiedy bankrutują start upy w Stanach to nie ma tajemnic. Inwestorzy tracą kasę  i o tym się mówi po to, żeby w przyszłości nie tracili. Logiczne. Tymczasem w Polsce z każdego kąta wyskakuje kolejny start up i następnych setki. O nieudanych -cisza. O stratach finansowych-też. Schizofreniczna mentalność dwóch światów. Biznesowa hipokryzja. W tym miejscu nie polecam gazetki w nazwie z Puls. Nie wiele ma wspólnego z realiami rynku. Dziękuje bobeshowi, że się odezwał. Szkoda, że nie mogę opublikować tego o czym napisał. Cóż. Jedyny plus to fakt, że niektóre koncepty w Polsce to jawny i ewidentny sieciowy wał. Który zostanie w mailowej skrzynce.

Zapraszam do kontaktu na maila: oson@vp.pl

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *