Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Zgnojenie-poradnik najemcy

Jedną z nieujętych w ...

Jedną z nieujętych w umowach kwestii jest fakt braku partnerstwa. W tym biznesie nie oczekuj, że gh traktuje najemcę jak partnera. Nie tu. Przed podpisaniem-owszem- akwizytorzy jeżdżą z ofertą i zachęcają do otwarcia lokalu i zachęcają, abyś podpisał umowę. O ile wyspy dają perspektywę zarabiania o tyle lokale-nie. Po podpisaniu umowy jesteś gnojony. Tego żaden paragraf nie ujmuje.

Gnojenie to ignorowanie pism, gnojenie to naciąganie na koszty, gnojnie to jaśniepańskie podejście, gnojenie to szukanie frajera na wyposażenie lokalu. Gnojnie to poczucie wyższości. Gnojnie to zastraszanie. Gnojenie to świadome wprowadzanie w błąd. Gnojnie to odcinanie prądu, szantażowanie. Gnojnie to wyciskanie przedłużania umów. Gnojnie to buta, arogancja i poczucie nietykalności. Gnojnie to wciskanie, że „tylko pan/i mają zadłużenie”.

Analiza ze strony prawnika umowy zakończyła się lakonicznym stwierdzeniem że „ to jest umowa jednostronna”. To za mało. Mecenas czy radca nie jest wróżką. Ale wiedza teoretycznie to jego domena. O skutkach. I konsekwencjach. Analiza umowy jest niezbędna, ale nie zmienia faktu, że o gnojeniu nie ma tam mowy. Nakładanie kar nie jest zgodne z polskim prawem. Czy mecenas to wychwycił? Nie. I wielu innych wątków. I powstaje pytanie po co analizuje jak nie wie i wystawia fv?

Należy ją uzupełnić. Fakt traktowania ludzi jak bydło nie jest czymś nowym. Łapówkarski skandal w centrach handlowych jest wierzchołkiem góry lodowej. Ktoś wziął, ktoś nie dał. Cicho. W pachnących pasażach usłanych lampionami handlowego blasku. I nagle. Wow.

I żeby była jasność. Najemcy to też nie są święte krowy. Nie o noszenie na rękach tu chodzi. Nie spotkałem najemcy, który powiedziałby, że nie popełnił błędów. Że nie żałuje. Otwieranie sklepu za sklepem, zachłyśnięcie się i wiara w to, że to działa-zadziałała.

I coraz częściej słyszę i czytam, że ludzie czytają te umowy, oddają do kancelarii prawnych i…nie podpisują. Nie ma miesiąca żeby ktoś się nie odezwał-głównie na facebooku.

Jeżeli ktoś nie potrafi zrozumieć elementarnego przesłania to też jestem w stanie to zrozumieć. Bo to jest mniej więcej tak jak wygrać z rakiem. Ten może coś na ten temat powiedzieć kto z rakiem wygrał. Choć trudno stwierdzić czy wygrał czy to choroba się wycofała. O zajęciu komorniczym mieszkania może się wypowiedzieć ten komu je zajęto. O nieprzespanych nocach przy niepełnosprawnym czy sprawnym dziecku może mówić ten kto przy nim nie śpi. Z całym szacunkiem do pluralizmu. I nie oczekuję tu pełnej zgody. To nie jest Avatar. Każdy medal ma dwie strony. Warto jednak go przygryźć i sprawdzić  u specjalisty- z jakiego kruszcu.

Polecam materiał celem przybliżenia na czym też może  polegać  zgnojenie.

http://natemat.pl/169115,to-nie-jest-kraj-dla-pomyslowych-ludzi-jak-wielki-biznes-zgnoil-paluszkowego-biznesmena

W Polsce ma powstać jeszcze około 100 galerii handlowych. 

P.S. Idą ważne zmiany. 

http://biznes.onet.pl/praca/bedzie-trudniej-zatrudniac-na-czarno/zzqlt8

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *