Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Dom Horroru-poradnik najemcy

Brian Ulrich osiadły ...

Brian Ulrich osiadły w Bostonie fotograf wsiadł w samochód, zabrał ze sobą aparat i zdokumentował rozszabrowane galerie handlowe. Zniszczone, opuszczone cmentarzyska zombie. Potem zrobił wystawę zdjęć. Zszokowała.

 

O tyle jest to ważne, że Ullrich zamieścił te zdjęcia w sieci. Oto fragment przetłumaczonego wywiadu z autorem zdjęć zombie.

 

Wiele opuszczonych sklepów w pudełkowym stylu są przekształcane w szkoły albo kościoły. Jak Pan sądzi, co należy zrobić z tymi pustymi budynkami? 

B.U:  Niektórym budynkom można nadać inny cel, ale wielu nie można. Architektura handlu detalicznego  i jej użyteczność nie tylko są oparte na samej przestrzeni, ale również na lokalizacji. Jeśli kilka sklepów bankrutuje to często pociąga to następne – miasto duchów handlu detalicznego, jak można to nazwać. Chociaż można nadać inny cel przestrzeni, może ona znajdować się w rozległym, nieciekawym obszarze .

 

Nie w tym problem, co powinniśmy zrobić z tym co już posiadamy, ale wydaje się ważniejsze , by być bardziej wymagającym co do wyboru nowych przestrzeni do handlu detalicznego w naszych społecznościach. Obietnicami są zawsze miejsca pracy i dochody, ale na dłuższą metę to nie pomoże, jeśli sklep się zamknie lub zostanie przeniesiony do innego miasta, które oferuje lepszą perspektywę.

 

Może wydawać się cyniczne, ale ja osobiście chciałbym widzieć jak wiele miejsc zmienia się w pola, lasy i naturalny krajobraz zamiast prób odkrycia jakiegoś skomplikowanego rozwiązania. Właściwie to się teraz dzieje nie tylko poprzez architekturę w Detroit, gdzie całe sąsiednie tereny znikają. Wielu argumentuje , że zamiast projektować nową użyteczność przestrzeni, lepiej byłoby zostawić ją taką jaka jest”. 

 

Stron internetowych o  upadłych galeriach przybywa. I  przybywać będzie.

W Kairze w upadłym centrum handlowym powstał Dom Horroru czyli Mirage Mall. Do środka można wejść tylko na własną odpowiedzialność.

12208713_1662388007364679_4034564517359153487_n

Uczestnicy zabaw pewnie nie wiedzą ilu ludzi pochłonęło to centrum.

12615264_1685677828369030_5068245408672991731_o

To właściwa nazwa dla tego miejsca. Tak kończą galerie handlowe w systemie retail.

https://www.facebook.com/MirageMallCairo/?fref=ts

Oferta centrum jest dostępna do dziś. 

https://miragemallcairo.com/

zdj. centrum handlowe Mirage Mall

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *