Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Wilanów to nie jest Bankgkok-poradnik najemcy

Centra mają swoje ...

Centra mają swoje przeróżne historie. Dziś zajrzyjmy do pewnego centrum, które padło w 1997 roku. Trzy lata później spłonął dach i od tego czasu deszcz zalewa budynek.

ss 

Mieszkańcy wpadli na pomysł, aby  zagospodarować ten teren i powstało akwarium miejskie.

cccc

Do środka wpuszczono ryby najpierw po to, aby walczyły z plagą komarów dla których galeria handlowa była świetnym miejscem, ale koszmarem też dla mieszkańców okolicy.

c5

Ryby zjadają komary i w ten sposób naturalnie przetrzebiają insekty.

Kilka lat później ktoś wpuścił egzotyczne gatunki Koi i sumy. Hodowla świetnie się rozwija. Mieszkańcy Bangkoku doglądają akwarium. Zdjęcia zrobił pewien pisarz i fotograf Jesse Rockwell. W 2014 roku wrzucił je na bloga pokazując specyficzną rekultywację gruntów.

c7

Malls=death. Retail=death. Taka jest przyszłość galerii handlowych. Degradacja terenów i firm. Pięknie opakowana. Z całym szacunkiem Warszawa to nie jest Bangkok.

System retail to bajka o pieniądzach, rozwoju, biznesie i perspektywach. Prowadzi do ruiny. Warto o tym wiedzieć i uświadamiać. Przyjaciół, znajomych, bliższych i dalszych. Studentów, uczniów i marzących o “własnej firmie”. Zorganizowane grupy o charakterze przestępczym jeszcze będą prały wierzgały. Postaramy się jednak temu nadal-przeciwstawiać- choć lobby jest ogromne.

Trwa łapanka na najemców w Wilanowie. Profil facebookowy “placu w budowie” tchnie nadzieją, wiarą i miłością. Słodkopierdzące teksty działają na węch i wzrok. Zachęcam do odwiedzenia tego profilu i upojenia się marzeniami jak będzie cudownie. Jak Wilanów uniesie się jak latający talerz nad ziemią i sprawi, że życie stanie się piękne, a ludzie postanowią porzucić swoje mieszkania i zamieszkają w nowej galerii handlowej.

https://www.facebook.com/galwilanow/?fref=ts

 zdj. internet

Wikipedia

Bangkok (tajski: Krung Thep กรุงเทพฯ i lub Krung Thep Mahanakhon กรุงเทพมหานคร i) – stolica i największe miasto Tajlandii, położone w południowej części kraju nad rzeką Menam (ok. 40 km od jej ujścia do Zatoki Tajlandzkiej). Zajmuje obszar 1531 km². Jest 21 miastem co do liczby ludności na świecie.

bangkokshutterstock_138831635

Bangkok jest jednym z najszybciej rosnących i najbardziej dynamicznie rozwijających się pod względem ekonomicznym miast w południowo-wschodniej Azji. Od zakończeniaII wojny światowej liczba jego mieszkańców wzrosła dziesięciokrotnie. Obecnie zespół miejski zamieszkuje ok. 10 mln mieszkańców. Jest podzielony na 50 dzielnic, tzw. khet.

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *