Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Skandal vel Standard w Agorze w Bytomiu-poradnik najemcy

 

...

 

“Witam

 

      Na dzień dzisiejszy jestem najemcą CH Agora w Bytomiu, pokrótce chciałabym przedstawić moją trudną sytuację. Około trzy lata temu otworzyłam pierwszy sklep na agorze, po około pół roku sklep zaczął przynosić straty wszelkie negocjacje z Dyrekcją agory nie przynosiły żadnego skutku. Pomimo rosnącego zadłużenia zaproponowano otworzenie mi drugiego sklepu z zapewnieniem  wyłączności na dany asortyment  po miesiącu dwa sklepy dalej otworzono „Pepco” które stanowiło dla nas zabójczą konkurencje,

Zadłużenie dalej rosło i pomimo nie dotrzymania zapisów warunków umowy (brak płatności czynszu) Dyrekcja nie chciała słyszeć o zamknięciu sklepów. Zaproponowała nam i wręcz wymusiła otwarcie przez nas trzeciego punktu, który miał zaspokoić nasze zadłużenie względem Agory.

Nadmieniam, iż w CH Agora na dzień dzisiejszym  około 30% lokali jest zamkniętych i mimo, iż udało nam się znaleźć najemców którzy weszliby w nasze prawa nie uzyskaliśmy zgody na rozwiązanie umów. Najgorsza sytuacja wynikła pod koniec zeszłego roku gdzie zgodzili się na zamknięcie jednego punktu poszerzenie asortymentu na drugim punkcie co wiązało się z wzięciem kolejnych przeze mnie kredytów.

Rozmowy odbywały się prawie co tydzień, sklep po remoncie oczywiście naszym kosztem został otwarty 13.01 okazało się przez ten krótki czas zaczął przynosić zamierzony dochód. Dnia 27.01 przyniesiono do sklepu korespondencje tj., wypowiedzenie nam umowy najmu na ten sklep bez podania przyczyn, a podczas rozmowy chcieli mnie zmusić do podpisania doręczenia wypowiedzenia, zostawiając mnie z trzecim punktem zupełnie nie dochodowym”.

Sprawą zajmuje się mecenas Krzysztof Malinowski.

Agora łamie psychiki i prawo. To nie pierwsze tego rodzaju zachowanie wobec ludzi.

System retail w pełnej krasie.  Ludzie zadłużeni są na 280.000 zł. Kryminogenne zachowania zorganizowanych grup o charakterze przestępczym. Dziwne, że ktoś tam jeszcze komuś czegoś nie przetrącił. 

Odzywają się kolejni najemcy. Drugi przypadek. Przejęcie rentownego lokalu.

Istnieje podejrzenie ujawnienia danych o obrotach najemcy podmiotowi, który przejął rentowny lokal w 7 dni, a nierentowny najemca musi ciągnąć. Nie wykluczone, że sprawa trafi do prokuratury z doniesieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa poprzez ujawnienie danych finansowych przedsiębiorcy innemu podmiotowi. 

W listopadzie minionego roku wygasły umowy kilkunastu podmiotom. Zniknęły m.in. : 5-10-15, Atlantic, Wina Świata, Oidii, Kami, Haevy Buty, Odzież ciążowa, Bielas (pościele), Telly Weijl, Pretty One, Big Star i Triumph. Gh pustoszeje.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *