Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Sancho Pansa w czarnej todze-poradnik najemcy

Taki znalazłem ...

Taki znalazłem tekst.Dla przypomnienia jednak, aby zrozumieć ten wpis należy w całości przeczytać ten tekst na onecie  i zestawić z tym.

http://wiadomosci.onet.pl/slask/dramat-najemcow-galerii-handlowych-koszmarne-wspomnienia-i-dlugi/gxbv5

„Nie milknie dyskusja po opublikowanym w portalu Onet.pl artykule p.t.: „Dramat najemców galerii handlowych: koszmarne wspomnienia i długi”. Artykuł ten opisuje historię jednego z najemców, długoletniego przedsiębiorcy, którego biznesowa fortuna skończyła się w momencie wynajęcia lokalu w jednej z galerii handlowych. Ów najemca zapowiada pozwy przeciwko galeriom handlowym o zadośćuczynienia i odszkodowania.

Twierdzi on, że głównym powodem bankructw najemców centrów handlowych jest brak klientów. Odpowiedzialność za taki stan rzeczy ponoszą oczywiście chciwi deweloperzy, którzy prezentują najemcom nieprawdziwe dane o foot fall projektów. Obecnie tropi i nagłaśnia domniemane oszustwa właścicieli centrów handlowych oraz prowadzi ostrzegawczego bloga dla najemców poświęconego tej tematyce. W artykule zdradza nawet, że za pisanie „prawdy” na temat praktyk centrów handlowych obawia się o swoje życie.

Unia Deweloperów Nieruchomości Komercyjnych kontaktowała się z Onet.pl w celu przedstawienia naszego punktu widzenia tej problematyki. Próby kontaktu z portalem zostały jednak całkowicie zignorowane – nikt, nawet kurtuazyjnie, nie odpowiedział na naszego e-maila. Tymczasem chcieliśmy zadać jedynie kilka prostych pytań. Na przykład, czy którykolwiek najemca został kiedykolwiek zmuszony przez któregoś wynajmującego do zawarcia umowy najmu? Czy treść takiej umowy trzyma się przed najemcami w tajemnicy? Czy nie wpuszcza się najemców do galerii handlowych przed podpisaniem przez nich umów najmu, aby przypadkiem nie byli w stanie zbadać uwarunkowań komercyjnych obiektu? Najemca, o którym mowa dużo mówi o oszustwach deweloperów galerii handlowych. Ciekawe jednak, czy w okresie kiedy sam prowadził sklep w galerii handlowej, nigdy nie zachwalał sprzedawanych w nim towarów twierdząc, że są one najlepszej jakości po najniższej cenie? A kiedy po zakupie zdezorientowany klient wrócił do jego sklepu twierdząc, że znalazł obok podobny towar, lecz sporo taniej, to czy oddał mu pieniądze?

Czyżby rzeczywiście podejrzewał, że jakiś inwestor wystawił na niego zlecenie?”

Autor wygląda tak.

prawnik

 http://www.causafinita.pl/publikacje/a/wspolczesny-don-kichot-branzy-galerii-handlowych/89

Pan expert vel prawnik vel rzecznik prasowy stał się też blogerem. Uruchomił też komiczną tv w sieci którą śmiało można nazwać Sancho Pansa Retail TV. Postawione pytanie na końcu tekstu jest na tyle bezczelne, a tekst kłamliwy, że postawię pytanie. Czy ten człowiek jest Zbyszkiem z Bogdańca  czy mecenasem? Właściciel kancelarii prawnej Causa Finita. Być może pan mecenas wie o czymś o czym nie wiem? A może to pan mecenas miał zamiar przeprowadzić to zlecenie? W którym miejscu to jest napisane?

Po lekturze tego tekstu nie ulega wątpliwości, że to barwna postać. Jest jeden jednak problem, albo pan rzecznik vel Sancho nie potrafi czytać albo pan rzecznik vel retailer to usunie ze swojej strony. I to nie Don Kichot będzie chodził na klęczkach do pana mecenasa, ale to pan mecenas ze swoją świtą Robin Hooda łaskawie się pofatyguje. Pan mecenas jest też wziętym  pisarzem. Swoje wypociny publikuje na jednym z retailovych portali.

Kurtuazyjnie przestrzegam przed tą kancelarią prawną na wypadek szukania pomocy. Skoro Sancho w tak prostym tekście wciela się w różne postaci to trudno uwierzyć żeby miał pojęcie o czym np. pisze.

CAUSA FINITA Commercial Real Estate Law Firm jest czołową, specjalistyczną firmą prawniczą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych – obiektów handlowych oraz hoteli.

W ciągu 8-letniej działalności zaufało nam wielu klientów. Polscy deweloperzy cenią sobie nasze doświadczenie i dogłębną biznesową wiedzę o zasadach, jakimi rządzi się rynek deweloperski. Klienci zagraniczni doceniają u nas znajomość polskich realiów prawnych połączoną z doświadczeniem w kontaktach z podmiotami zagranicznymi, komunikatywnością oraz kompleksowością w podejściu do zlecanych zagadnień.

 

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *