Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Łamali łokcie-poradnik najemcy

Nie wszystko się ...

Nie wszystko się dzieje w gh. Skąd to zdanie? To odwrócone echo tego stereotypu. Handel biznes, pomysł, franczyza, koncept, zarabianie, szukanie pomysłu na życie. Jest faktem, że gh jak odkurzacz wsysają mieszkańców. W przypadku spożywki obrywają najmniejsi. Po wielu miesiącach ciszy zadzwonił jeden z lokalnych „działaczy” z Jaworzna na Śląsku. Tam nie dawno otwarta została gh. Pisałem o tej inwestycji. W ścisłym centrum miasta wybudowano centrum. Oddziaływanie budynku jest odczuwalne dla tych, którzy działali tam od lat. I teraz-pomimo, że umów nie podpisali, też uderza w nich gh.

-Łamali łokcie na otwarciu-słyszę „w telefonie”.

-Co robili? -Łokcie łamali. Tak dużo ludzi tam było. Spożywczy pękał w szwach. Czy pan jest w stanie przyjechać na konferencję w tej sprawie.

-Jestem, ale po co? Gh już stoi. -Mógłby pan o tych umowach poopowiadać, o tym jak to jest gdzie indziej. Nie chcę wychodzić przed orkiestrę.

I poczułem się jak dyrygent ze spalonego teatru.

-Przyjadę, choć wiemy, że przecież to już niczego nie zmieni. Galena czy Helena, Zosia czy Tęcza, Maniek czy Frania-wypiorą najemców z każdej złotówki, a miasto jako takie sukcesywnie odnotuje likwidacje małych punktów. Taka jest kolej rzeczy.

Następnym nieuniknionym zjawiskiem, które się potęguje są dziwne alarmy „bombowe”. Wczoraj lokalny portal opisał takie zdarzenie.

„- Moim zdaniem w Polsce powinno się popracować nad procedurami dotyczącymi takich alarmów. W przypadku, gdy nic się nie dzieje, bo nie było gdzieś w kraju dużego wybuchu ładunku pirotechnicznego, to nie ma problemu, czy ludzi wyprowadzi się godzinę wcześniej, czy godzinę później. Jeśli coś kiedyś wybuchnie, to wtedy będzie płacz i wiele pytań: dlaczego zwlekano z decyzją o ewakuacji obiektu, dlaczego nie było procedur, itd. Dziś znów możemy postawić pytanie, co jest ważniejsze – czy straty finansowe związane z wcześniejszym zamknięciem wielu sklepów, czy bezpieczeństwo setek pracowników i klientów -powiedział jeden z obserwatorów wczorajszego zdarzenia. Link od czytelnika  z Bielska-Białej.

http://www.nasygnale.bielsko.biala.pl/aktualnosci/31578/zamieszanie-w-galerii-sfera-foto

Gh nie są przygotowane na ataki terrorystyczne. Fałszywe alarmy zdarzają się coraz częściej. Chore, destrukcyjne nic nie wnoszące. Nikt nie ma wpływu na to, co komu i kiedy odbije. Ma to wpływ na obroty. Gh Sfera to budynek, który należałoby zburzyć, a lokalnego kacyka-wsadzić do pudła za niszczenie zabytków, lobbing i zastraszanie ludzi. Te firmy w Sferze, które są związane długoterminowymi umowami wegetują na wysokich piętrach. Bez przyszłości. Kolejny link od czytelnika z Poznania.

http://epoznan.pl/news-news-64812

Mamy 20,50 zł za bloga. Idzie w górę. Donator z Bielska-Białej wykłada kilka euro na stół…)))W piątek kończymy ten iwęt.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *