Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Na więzienny wikt-poradnik najemcy

Takiego dostałem ...

Takiego dostałem smsa. „Jest jeszcze sprawiedliwość w Polsce! Nareszcie ten sk…syn  trafia za kraty. Wiadomość z ostatniej chwili. Pozdrawiam serdecznie!”. Oddzwaniam.

-Cieszymy się, że  ten przestępca wreszcie siedzi w pudle. Kara bezwzględnego więzienia na 3 lata. Taki był pewny siebie. Opowiadał, że jego hobby to galerie handlowe. Takim jego dzieckiem to była gh Rzeszów, następne to Europa, Grafika, ma też galerię w Jaśle i Europa  II Plaza w Nowym Sączu…Pan wie ilu ludzi przez niego popłynęło…Chodzi oczywiście o Ryszarda Podkulskiego.

 

„- Na wszystkich oskarżonych został nałożony obowiązek naprawienia szkody poprzez zapłatę na rzecz Rzeszowskich Zakładów Graficznych SA 14 133 998 zł. Wszyscy zostali także obciążeni kosztami postępowania – dodaje sędzia Ossolińska-Plęs.

Cała czwórka przedsiębiorców odpowiadała za nieprawidłowości przy wyprowadzaniu majątku z RZG. Na ławie oskarżonych pod koniec 2013 r. posadziła ich Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie, która wcześniej przy lata sprawdzała, w jaki sposób Ryszard P. stał właścicielem obecnej galerii Graffica przy ul. Lisa Kuli.

Prokuratura zdobyła dowody na to, że szefowie RZG w 2004 roku utworzyli spółkę Grafika. Biznesmen Ryszard P. aportem przekazał do niej majątek warty ok. 7 mln zł. Zdaniem prokuratury to był szwindel, bo majątek w rzeczywistości był warty jedynie 4 tys. zł”.

http://wiadomosci.onet.pl/rzeszow/wyrok-ws-rzeszowskich-zakladow-graficznych-surowa-kara-dla-biznesmena/rrevl9

Tyle onet. Przypomnę, że jeden z czołowych retailovych portali swego czasu pisał na temat blogera -tak.

„Twierdzi on, że głównym powodem bankructw najemców centrów handlowych jest brak klientów. Odpowiedzialność za taki stan rzeczy ponoszą oczywiście chciwi deweloperzy, którzy prezentują najemcom nieprawdziwe dane o foot fall projektów. Obecnie tropi i nagłaśnia domniemane oszustwa właścicieli centrów handlowych oraz prowadzi ostrzegawczego bloga dla najemców poświęconego tej tematyce. W artykule zdradza nawet, że za pisanie „prawdy” na temat praktyk centrów handlowych obawia się o swoje życie”.

http://retailnet.pl/2014/11/28/98868-wspolczesny-don-kichot-branzy-galerii-handlowych/

Lubię słowo domniemanie. Można wrzucić do niego wiele. Przestrzegam przed portalem retailnet jako źródłem „informacji”. To stek retailovych bzdur handlowych, quasi prasowych i pseudo eksperckich. Nie polecam tej strony z dwóch powodów. Po pierwsze to oszuści. Po drugie tak twierdzą ludzie z branży. Domniemani. Podkulski był gwiazdą retailu-w szczególności na portalu retailnet.pl. To jest ta retailova „prawda”.

Dziękuję za sygnał i pozdrowienia dla najemców z Rzeszowa i Nowego Sącza. Ciekawe, który następny?

Spotkanie z najemcami w Rzeszowie.

https://www.youtube.com/watch?v=o4dQco-XmIw 

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *