Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Cyberprzestępcy w sieci-poradnik nie tylko najemcy

Taki dostałem list. ...

Taki dostałem list. Facet zaczepił mnie na facebooku. To “prawnik” z Ghany.

prawnik2

Drogi Dziewit, Jestem barrister Alex Agyei Agyiri, adwokatem. Odkryłem swoje nazwisko i adres oraz informacje poprzez kompleksowe wyszukiwarki internetowej, więc postanowiłem skontaktować się z Tobą jak mam pilną i ciekawą propozycję dla ciebie. Zmarłego mój klient o nazwie Simon Dziewit, którzy dalej jako mojego klienta o tym samym nazwisku i narodowości z wami, zmarł w wyniku stanów związanych z sercem na 11 listopada 2010. Jego stan serca była spowodowana śmiercią wszyscy członkowie jego rodziny w dniu 12 maja 2010 roku w wypadku samochodowym wraz achimota / Legon drogowego Akra Ghanie.

Ja kontaktując Ci pomoc w repatriacji na stałe wpłaty i właściwości pozostawionych przez mojego klienta, zanim zostaną skonfiskowane lub zadeklarowanej nienadających się do użytku przez Finance Domu, gdzie zostały złożone te fundusze. Szczególnie, dom finanse Jeżeli zmarły zdeponowana jako skarb rodziny, wartości przesyłki ($ 15.500.000) piętnaście milionów pięćset tysięcy dolarów w zeszłym roku wydała mi 12 miesięcy ogłoszono świadczenia najbliższego krewnego lub mieć przesyłka fundusz skonfiskowane, a to ultimatum wygasa w przyszłym miesiącu.

Musiałem dokonać wyszukiwania z jego nazwiskiem, zanim byłem w stanie skontaktować się z Tobą i chcę, aby mieć pewność, że mój kontakt z was jest pod bardzo uzasadnionego rozwiązania. Mam wszystkie istotne dokumenty, które ułatwią natychmiastowe przeniesienie majątku do ewentualnego krewnego.

Dlatego szukam Twojej zgody, aby zaprezentować Państwu jak najbliższych krewnych, tak aby kontynuować tego depozytu o wartości ($ 15.500.000) piętnaście milionów pięćset tysięcy dolarów mogą być uwalniane do ciebie i wtedy i mogę dzielić pieniądze, 40% dla mnie 40% dla ciebie, a pozostałe 20% będzie dla domu charytatywnej.

Wszystko czego potrzebujesz to uczciwy współpracy, aby umożliwić nam zobaczyć tę działalność poprzez. Gwarantuję, że będzie to wykonane zgodnie z prawem rozwiązanie, które będzie chronić komputer z wszelkich przypadków naruszenia prawa. będę zapewnić Państwu dodatkowe szczegóły natychmiast otrzymam odpowiedź od ciebie surowo przez moją osobistą Email barr.alexagyiri@hotmail.com~~HEAD=pobj

Jeżeli jesteś zainteresowany tą transakcją. Z poważaniem, Barrister Alex Agyei Agyiri Tytuł grzecznościowy LLB, z wyróżnieniem. główny Partner Rocha Chambers P. O. Box 3456, obwodnica Zachód Abossey Okai, Akra Ghana

Odpisałem , że to nie jest moja rodzina. I taką dostałem odpowiedź.

„Musisz wiedzieć, że nie zawsze jest to obowiązkowe, aby mieć związek z osobą przed zajściem w najbliższych krewnych. Wszystko czego chcę to maksymalna współpraca i ja zajmiemy się resztą nie trzeba się przedstawić w banku”.

W końcu kierowany ciekawością wysłałem “prawnikowi” maila i tak do mnie napisał.

Drogi Daniel Dziewit,

 

 

Jak się czujesz dzisiaj, jednak wiadomość jest oznaką akceptacji i chęci do zrealizowania tej transakcji ze mną. Dziękuję bardzo za odpowiedzi na mój wniosek. To jest moja przyjemność wyrazić radość i gotowość do pracy z wami jako partnera w tej zbiorowej i wzajemnego zrozumienia. Chcę wierzyć, że moim zamiarem dla uczciwego partnera zakończyła się tak przygotować, aby współpracować ze sobą. Mam przyjemność poinformować, że wszystkie istotne dokumenty dotyczące wierzytelności nastąpi tutaj bez żadnych błędów i będzie to uzasadnione roszczenia. I daje pewność 100% podobnie i jest on wolny od ryzyka.

 

Zanim będę kontynuował, chciałbym podać więcej informacji o sobie. Nazywam się Alex Agyei Agyiri barrister, jestem prawnik, żonaty z czterech (4) dzieci. Mój adres biuro jest Rocha Chambers P. O. Box 3456, Obwodnica Zachodnia Abossey Okai, Akra Ghana, mój osobisty numer telefonu: +233545464354.

Jako jego prawnika Mogę zorganizować dokumenty zaprezentować Państwu jak najbliższych krewnych i formalności będą obsługiwane bez żadnego błędu. Zapewniam Cię w 100%. Ale również pamiętać, że w biznesie jak ta, zaufanie, uczciwość i poufność powinny być nasze zasady przewodnie. Co teraz robię to, co każda inna osoba zrobi, jeśli nie uda mi się to zrobić, bank / Mój rząd będzie wykorzystać nadarzającą się okazję, aby siedzieć na dziedziczenie zawsze. Nie mogę na to pozwolić świetna okazja, aby wymknąć się ode mnie. Musisz zrozumieć moje intencje.

 

Nie jest to obowiązkowe, aby mieć związek z osobą przed zajściem w najbliższych krewnych. Chociaż może mieć związek z późnym pana Simona Dziewit jeśli prześledzić pochodzenie, ale nie mamy czasu na takie teraz. Po prostu potrzebuję twojej pomocy, ponieważ nie mogłem znaleźć rodziny najbliższych członków do minionych lat i mam zamiar podać cię jako odległość w stosunku do późnej Simon Dziewit.

Użytkownik musi wiedzieć, że nikt nie przyjdzie na roszczenia od upadku mojego klienta do przodu. Istnieje pilna potrzeba, aby uzyskać dziedziczenia poza kontrolą banku inaczej polityka dziedziczenie Federalnej Republiki Ghany jasno, że po czterech latach bez śladu najbliższego krewnego lub członka rodziny dziedziczenie będzie poruszać pod uwagę rządu na cele charytatywne lub zastosowania przez rząd.

 

Jestem osobistym prawnikiem Późno Simon Dziewit i bank jest tego świadomy. Nie mam się przedstawić w banku. Bank jest gotowy do współpracy ze mną w celu repatriacji tej dziedziczenie dowolnego członka rodziny Późno Engineer Simona. Jeśli uda mi się uzyskać pełne poparcie, te pieniądze będą na koncie bankowym w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Z danymi osobowymi, będę kontynuować proces ubiegania się z bankiem. Można odpocząć sprawę w swoje ręce. Jesteś zobowiązany do przodu jako najbliższy krewny późno pana Simona Dziewit i zostawić resztę procedury do mnie. Wyślij następujące informacje dla potrzeb aplikacji.

 

Wasze imiona i nazwiska

Twój pocztowy / adres

Telefon / Fax Number

Płeć / Zawód

Stan cywilny

Twój identyfikator (prawo jazdy lub dowód obróbki lub paszport kopia)

 

Ja poślę wam świadectwo depozytowe i śmierci późnej Engr. Simon Dziewit po odpowiedzi na tę wiadomość, podając wymagane informacje. Zawsze można dotrzeć do mnie na mój prywatny numer telefonu +233545464354.”

Okazuje się, że to próba wyłudzenia pieniędzy. Tzw. „nigeryjskie  oszustwo”.

Wikipedia.

Nigeryjski szwindel (afrykański szwindel, ang. Nigerian scam, 419 scam – od numeru artykułu w kodeksie karnym Nigerii, dotyczącego tego przestępstwa) – rodzaj spamuoszustwa polegający na wciągnięciu ofiary w fikcyjny transfer wielkiej kwoty pieniędzy (rzędu kilku milionów USD) najczęściej z któregoś z krajów afrykańskich – przeważnie Nigerii.

Według witryny snopes.com około roku 1997 za pomocą tego mechanizmu wyłudzono od obywateli USA ok. 100 milionów dolarów w ciągu piętnastu miesięcy.

Mechanizm oszustwa[edytuj | edytuj kod]

Oszust proponuje ofierze podział pieniędzy, po dokonaniu przelewu na jej konto, ze źródła o wątpliwej legalności. Operacja ta często rzekomo wymaga dodatkowych działań w rodzaju założenia fikcyjnej działalności gospodarczej, przekupywania urzędników państwowych itp. Ofiara zwabiona chęcią zysku i nieznająca struktury urzędniczej państwa, z którego rzekomo mają zostać przelane pieniądze, godzi się na zainwestowanie własnych funduszy w celu przeprowadzenia “operacji”. Opłaty ponoszone przez ofiarę są w rzeczywistości przechwytywane przez oszusta, który następnie znika, nie dokonując ostatecznie żadnej wpłaty na rzecz ofiary.

Więcej na ten temat znajdziecie wrzucając w google hasło “nigeryjskie oszustwo”.

Ten sukinsyn chciał wyłudzić ode mnie pieniądze. Dlatego przestrzegam. Nie widzę różnicy pomiędzy niegeryjskim oszustwem, a milionem nie istniejących ludzi. Nie widzę różnicy pomiędzy próbą wyłudzenia pieniędzy na zgon, a wyłudzaniem pieniędzy na części wspólne w systemie retail. Nie widzę różnicy pomiędzy tym lokajem z “Luwru”, a retailovym nowotoworem. Panowie do siebie pasują.

P.S. Podesłałem mu linka z  bloga. Usunął profil.

http://www.policja.pl/pol/kgp/bsk/dokumenty/cyberprzestepczosc/39219,Jak-uniknac-quotoszustwa-nigeryjskiegoquot.html

Ten oryginalny Alex Agyei Agyiri to poeta i pisarz. Oszust podszył się, podał fałszywe dane. Od początku. Do końca.

http://writersprojectghana.com/agyeiagyiri/index.html

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *