Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Raport z Wysp-poradnik najemcy

"W Wielkiej ...

“W Wielkiej Brytanii w ciągu najbliższych dziewięciu lat pracę straci co trzeci pracujący w handlu, a z ulic i centrów handlowych zniknie więcej niż co czwarty sklep. Podobne procesy mogą rozpocząć się i w Polsce.

 

(…) Postępująca automatyzacja i rozwój technologii może spowodować likwidację wielu etatów. Ten proces już trwa i potwierdzają go zarówno dane statystyczne, jak i solidne opracowania – jednym z nich jest opublikowany właśnie raport British Retail Consortium (BRC), organizacji reprezentującej brytyjskich sprzedawców detalicznych, mówiący o tym, co może zdarzyć się w ciągu dekady w handlu na Wyspach.

 

Jest biednie, będą masowe zwolnienia

(…)

BRC prognozuje, że do 2025 roku aż do 900 tys. osób zatrudnionych w sklepach w Wielkiej Brytanii zostanie zwolnionych. W tym czasie zostanie zamkniętych 74 tys. sklepów spośród 270 tys. działających obecnie.

 

Zapewne zostanie też uchwalone nowe prawo o minimalnej stawce godzinowej. A wcześniej wprowadzony w życie podatek handlowy, który już wiadomo, że nie uderzy głównie w zagraniczne hipermarkety, ale wszystkich dużych sprzedawców detalicznych nad Wisłą. 

 

Te działania rządu z pewnością zachęcą pracodawców do jeszcze większej koncentracji na redukcji kosztów.

 

Być może więc i w Polsce bardzo szybko rozpoczną się redukcje personelu w coraz mniej zatłoczonych centrach handlowych. A wtedy w ciągu dekady i nad Wisłą setki tysięcy osób mogą stracić pracę w handlu”.

 

Cały tekst tutaj:

http://mkaczmarczyk.blox.pl/html

I taki dostałem komentarz do tekstu:

„Te badania to sygnał dla obecnych najemców, że kończy się bezpowrotnie “prosperity” galerii handlowych w Polsce. Natomiast dla potencjalnych najemców to zdecydowany i czytelny sygnał, by nie pchać się w ten biznes. Obecnie w Polsce buduje się dziesiątki nowych galerii handlowych. Po co i dla kogo ? Nowe galerie są w Polsce po prostu niepotrzebne. Oby przyszli, ewentualni najemcy w gh to zrozumieli przed, a nie po podpisaniu umowy najmu” M.

Wiele miesięcy temu pisałem, że temat retailu się kończy nie tylko ze względu na proponowane warunki. 2 miliardy długu emerytów, miliardy spłacanych kredytów hipotecznych, koszty pracy=równia pochyła. Nie w każdej branży i nie dla każdego. Nie wszędzie i nie zawsze.

To jest fajny tekst. Polecam.

http://innpoland.pl/125415,niezniszczalny-startupowiec-po-50-tce-ktory-sie-nie-poddaje

 

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *