Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Profile zawodowe, nowe narzędzie-poradnik najemcy

Wymyślenie czegoś ...

Wymyślenie czegoś nowego łatwe nie jest, choć czasami w swojej prostocie bywa banalne. Samo wymyślenie jednak tego czegoś, to jedno, a sprzedanie tego dalej to drugie.

Do rzeczy. Pisałem o nowym projekcie, który pochłania czas, pieniądze i energię. W grudniu wpadłem na pomysł stworzenia portalu na którym zainteresowani obywatele Ukrainy zakładają swoje profile zawodowe.

http://pracadlaukrainy.pl/profil/81?branza=0&zawod=0&region=0&miasto=0

Piszę już w czasie dokonanym, bo choć portal pojawił się wczoraj to już odnotowaliśmy kilkanaście założonych profili zawodowych. Szybko. To dobry znak. Czy już dziś można stwierdzić, że ten projekt jest skazany na sukces? Nie. Bo rzadko się zdarza, żeby lawinowo zasypali nas klienci, a wraz z nimi korzyści czyli pieniądze. Jakie to ma znaczenie dla czytelników bloga?

Jeśli ktoś posiada firmę i zatrudnia pracowników i cierpi na ich niedobór to może skorzystać z bazy obywateli Ukrainy. Dla nich jest ten portal. Po pierwsze jest ich najwięcej w Polsce, po drugie wg badań są nam bliżsi  mentalnie niż np. Syryjczycy czy mieszkańcy krajów arabskich. Czyli portal dla obywateli z Ukrainy tych, którzy mieszkają w Polsce jak i na Ukrainie czy w jakimkolwiek innym kraju, a chcą zamieszkać i pracować w Polsce. Jeśli polski pracodawca nie ma osoby, którą może zatrudnić u siebie, bo realnie brakuje w Polsce ludzi do pracy (pracują m.in. na Wyspach) to na portalu ma szansę znaleźć pracownika. To odwrócenie sytuacji. Czyli dajmy szansę zareklamować się człowiekowi, który szuka pracy.

nn2

www.pracadlaukrainy.pl www.workforukraine.pl

https://www.facebook.com/pracadlaukrainy/?fref=ts

Idąc dalej na czym polega nowatorskość tego projektu? Jeśli dziś szukasz pracownika na dane stanowisko to kierujesz się do Agencji Pracy. Tam płacisz od głowy powiedzmy 2000 złotych za osobę-Jeśli potrzebujesz ich 10 to robi kwotę. Portal pozwoli uniknąć tak wysokich opłat. Czyli jeśli dany człowiek jest np. w Szczecinie i jest np. informatykiem to firma poszukująca informatyka za 50 złotych ma bezpośredni dostęp do człowieka w kilka minut (unikamy długiego okresu rekrutacji) i może się bezpośrednio umówić z szukającym pracy. Kursy zawodowe dla tej grupy docelowej to nic nowego.

Czyli krótko mówiąc po 3 miesiącach pracy programistów, grafików i tłumacza idziemy do przodu. Powiedzmy za miesiąc napiszę ilu mamy zalogowanych Użytkowników. Teraz gigantyczna praca pijarowska. Łapanie kolejnych kontaktów i logistyka. I nawiązując w dwóch zdaniach do tematyki bloga nie zamierzam łapać franczyzobiorców. Łapanki nie będzie. Czyli nie nawciskam im głupot, że np. w Poznaniu będą realizowali 100 rodzajów szkoleń w roku na czym zarobią jakąś tam wyssaną z palca kwotę, bo taki jest potencjał rynku czy zasięg portalu.

Jeśli faktycznie będą na tym godziwe pieniądze to wtedy się zastanowię komu sprzedać częściowy udział w biznesie, bo życie z telefonem przy uchu prowadzi do nowotworu mózgu. Jeśli się okaże, że z projektu „tylko” będzie kapało, to też będzie dobrze. Jesli projekt się nie przyjmie-bo i tak też może się zdarzyć to świat się też nie zawali. Bo biznes to zawsze ryzyko. Odpowiednio skalkulowane w oparciu o realne dane. Tak to widzę. Trzymajcie kciuki tak jak ja trzymam za was. Pozdrawiam.

P.S. Zainteresowani czytelnicy ze Śląska więcej dowiedzą się na ten temat w poniedziałek na antenie Radia Bielsko 106,7 fm w programie o 10.30.

http://pracadlaukrainy.pl/zasady-korzystania172 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *