Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

„Kursk nadaje S.O.S”-poradnik najemcy

Taki dostałem sygnał ...

Taki dostałem sygnał od czytelnika

„Komputronik zniknął z galerii Tarnovia. Nie poszedł do Rafy i Stasia, tylko zacumowal na Urszulańskiej. Przy ulicy, z normalną umową i adekwatnym czynszem”.

tarnow_jak_kursk1

 http://przeliczeni.blox.pl/2014/11/Jak-Kursk-poradnik-najemcy.html

Lista bankrutów z Tarnovii jest gdzieś tutaj na blogu, ale przyznam, że nie potrafię już jej odnaleźć. Przedstawię ją w piątek na spotkaniu -w PDF-ie nie da się tego wrzucić tutaj. Jak mocno poszukać to się znajdzie. 

I kolejny mail.

WITAM.

Niech Pan uważa na siebie. Psuje Pan wielu ludziom “retailowe biznesy”.W Warszawie na spotkaniu będą na pewno osoby, z którymi pokojowo (treściami publikowanymi na blogu) Pan walczy. Czy spotkanie w Warszawie będzie przez OSON rejestrowane w formie zapisu wideo ? Można by ten zapis pokazać na blogu i na youtub-ie.

Może to i niszowy temat. Ale niech Pan policzy, na ile tysięcy osób  wpływa złodziejski system retail. Część firm małych i średnich to firmy rodzinne. Upadłość i totalne długi takich firm (w sumie osób fizycznych) wpływają również na dzieci, bliższą i dalszą rodzinę, znajomych, sąsiadów. Wg mnie to temat niszowy, ALE BARDZO WAŻNY. Społecznie. Ma Pan  kontakt z najemcami lub byłymi najemcami. Ale tylko z najbardziej odważnymi i najbardziej zdesperowanymi. Ludźmi, którzy są dosłownie “pod  ścianą”. Ale tysiące rodzin (najemców) wstydzi się swojej sytuacji.  Codziennie walczą o byt. Taka jest prawda. Jest im głupio, że nie wyszedł im biznes. Zamykają się w sobie, ograniczają kontakty ze znajomymi, dzieci są alienowane ze środowiska (Nie masz nowego fona ?  Przecież twoi starzy mają sklep w gh ?).

A jak Pan doliczy wykiwanych budowniczych gh, dostawców, to złodziejski system ogarnia tysiące ludzi. Z rodzinami”.

Dzięki za maila.

Magazyn Trop włączył się w promocję spotkania na fejsie.

tropik

 https://www.facebook.com/TROPmagazynsledczy/

To tylko spotkanie autorskie i cieszę się, że zapowiedzieli udział studenci i parę innych osób.

Nie będzie nic z tego na youtube, bo temat jest wyczerpany. Niebawem ruszy internetowy kanał TV Publiczna 2.0 i tam poprowadzę program na żywo o gospodarce, o biznesie, o manipulacjach i na co zwracać uwagę.

Nie ma co z tego z tego spotkania robić nie wiadomo czego. Padło pytanie jak się ubrać. Normalnie. Wybrałem prostą koszulkę na ten wieczór z takim nadrukiem. Zamówiona w polskiej firmie. Bo to żadna gala.

wstoem

Przypomnę. Piątek. 18.00. Honoratka ul. Miodowa 14 w Warszawie. Wstęp wolny. Formuła luźna.

 

 

 

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *