Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Bania na nieruchomościach-poradnik najemcy

Nadchodzące Święta ...

Nadchodzące Święta mają dwa wymiary. Wydaje się, że ten drugi, który autor ma na myśli czyli zakupowy- ewoluuje. Czyli obrotów jak w latach poprzednich-nie ma. Bo i skąd mają być. Z pustego i Salomon nie naleje. To tak oczywiste jak różnica pomiędzy Bożym Narodzeniem, a Wielką Nocą. I na spadek obrotów „narzekają” „wszyscy”. Gdyby to ubrać w narzekanie dla zasady to można by machnąć ręką i uznać, że zawsze źle było, źle jest i źle będzie. Wiemy jednak, że spustoszone portfele są faktem, który ma swoje konkretne źródła, które ewoluują. 

A to z kolei wpływa na obroty-nie tylko w gh. Rozpaczliwe nadejście reklamowego Napoleona nad Wisłę to próba-skuteczna- zwrócenia uwagi na carrefourowską sieć. Milka nie pozostaje dłużna i zachęca do zakupu czekoladowych jaj. I to by było na tyle z reklamowych nowości, które aktywizują się właśnie przed Świętami wielkiej Mocy. Zakupowej. I ta moc faktycznie jest, istnieje. Długo oczekiwana. Na tym koniu jedziemy kłusując do kolejnych rekordowych obrotów. Te jednak z roku na rok, są mniejsze. Mam na myśli małych najemców czy tych, którzy wydają się być dużymi. Bo w biznesie wiele się dzieje na oko.

A w gh wygląda to wyjątkowo fajnie i atrakcyjnie. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że to wrażenie to taka wydmuszka. Nadmuchany balon. Do granic możliwości. Nie dotyczy to tylko obrotu na „butach” czy ciuchach. Trafnie ujął temat jeden z blogerów, który sprawę potraktował dosadnie w tekście „Bania na nieruchomościach komercyjnych”.

Fragment

“Nieruchomości komercyjne w Polsce wydają się świetnym pomysłem inwestycyjnym wielkich międzynarodowych koncernów. W każdym, nawet małym mieście powinny stanąć dyskonty spożywcze, w każdym mieście powiatowym powinna być galeria handlowa, w każdym dużym mieście należy przerobić dworzec na mega-sklep. Jak można by na tym stracić?

(…)To jest wręcz dziwne, że umowa najmu często wyrażona jest w euro, a nie we franku szwajcarskim, przecież banki edukowały nas, że szwajcar to najstabilniejsza waluta.

(…)W rozmowach z właścicielami budynku pojawia się atmosfera ‘albo bierzesz, albo nie, na to miejsce mamy 3 innych chętnych’. O tych co są zrujnowani, bo biznes nie wypalił a galeria bezwzględnie egzekwuje wieloletni czynsz słyszy się mało. O innych poszkodowanych ludzie dowiadują się, gdy sami są poszkodowani”. 

Polecam obejrzenie krótkiego filmiku. Kto wie, jak będzie wyglądać dworzec w Katowicach czy w Warszawie, gdy społeczeństwo będzie się stopniowo starzeć, gdy coraz więcej ludzi będzie przechodzić na skromne emeryturki, gdy ludzie mający pracę większość dochodu będą oddawać na emerytury niepracującej większości i gdy większość kupowanych produktów to będą proste produkty żywnościowe”.

http://slomski.us/2016/03/19/bania-na-nieruchomosciach-komercyjnych/

Polecam lekturę tego tekstu w całości. I filmik.

https://www.youtube.com/watch?v=iZk8Rk749gc

 

Nazwa może trochę przesadzona, ale coś w tym jest. Trzeba być i na takie obrazki przygotowanym. To kwestia nie długiego czasu. Bo jak wspomniałem z „pustego i Salomon nie naleje”.

Dla równowagi żeby nie było tak apokaliptycznie nie ulega wątpliwości, że obroty na spożywce w tym czasie wzrosną, na targowiskach wzrosną, w sklepach internetowych wzrosną i chwilówki też odnotują wzrost zakupów na Święta. Obroty w aptekach też rosną (środki nasenne i uspokajające). Czyli dla zakochanych galeryjnych mitomanów-nie jest tak źle.

I jeszcze jedno. Książka Przeliczeni trafiła do tanich jatek. Tam podobno jest dostępna. I na stronie internetowej www.danieldziewit.com.pl.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *